Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 56

Temat: Wymiana czujnika STOP

  1. #11
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez onkel1161 Pokaż post
    Aha i ja mam dwu pinowy ten czujnik nie 4...
    Racja, dopiero teraz zerknąłem, że masz silnik AKL a tam przecież nie ma elektronicznego gazu więc nie potrzeba czujnika F47.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie nie mogę poradzić sobie z wyjęciem tego czujnika. Przekręcam go o 90stopni i on wtedy się poluzowuje, ale jak próbuję go wyciągnąć to nie chce wyjść. Robiłem podejście kilka razy i nic. Mam go szarpnąć mocniej? Boję się, żeby się coś nie uszkodziło...

  3. #13
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bobix Pokaż post
    Panowie nie mogę poradzić sobie z wyjęciem tego czujnika. Przekręcam go o 90stopni i on wtedy się poluzowuje, ale jak próbuję go wyciągnąć to nie chce wyjść. Robiłem podejście kilka razy i nic. Mam go szarpnąć mocniej? Boję się, żeby się coś nie uszkodziło...
    A tak polozyc sie na plecach glowa w dol(choc niekoniecznie) i zerknac jak to wyglada to nie laska.Mamy pokierowac Twoja reka??Stary jak sie boisz pobrudzic to zawiez auto do mechanika wyjecie tego czujnika jest proste jak wysikac dziurke w sniegu...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez onkel1161 Pokaż post
    Jak złapie ręką pedał hamulca i lekko go podniosę do góry to gasnie no ale przecież ręką nie będę hamował... Jest jakaś mała regulacja żeby podnieść dosłownie 5mm pedał hamulca?? Dodaje zdjęcia żebyście mogli mi pokazać gdzie jest(jak wogole jest) taka regulacja albo co zrobić...
    Czujnik ma regulacje na takich ząbkach.Jesli wysuniesz trzpien, w czujniku, wduszany przez pedal hamulca nie bedziesz musial podnosic pedalu recznie.Trzpien obecnie jest za krotki aby rozlaczyc obwod.
    Czujnik w normalnym stanie tzn w spoczynku gdy jest wyjety z mocowania jest w stanie zwarcia(stop by swiecil).Dopiero pedal gdy jest puszczony wciska trzpien w czujniku i rozwiera obwod stop nie swieci.

    Gdyby ktos chcial naprawiac.Jesli stop nie swieci nalezy rozciagnac w czujniku sprezynke jesli niepomaga napawac styki wewnatrz czujnika.
    Jesli stop nie gasnie to tak jak mowie wydluzyc trzpien na ząbkach
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 19-11-09 o 21:20
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  4. #14
    hedzik's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lca
    Auto
    Audi A5 2.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam Panów, chciałbym się coś poradzić.
    Klasycznie muszę wymienić czujnik stopu.
    W jakimś innym temacie przeczytałem, iż dobrą opcją jest kupno
    takiego czujnika w Skodzie, który wychodzi najtaniej i jest oryginalny.
    Chciałbym się zapytać o jaki czujnik mam pytać, furmanka to Audi A3,
    12.2003 r, 2.0 TDI BKD 16 V, 140 KM.
    Nie wiem czy mam się kierować po numerze serii, której notabene nie mogę sprawdzić bo czujnik jeszcze siedzi w aucie, czy jakimś innym parametrem.
    Mam nadzieję, że nie powtórzyłem już jakiegoś tematu.

    Dzięki za pomoc.

    Wesołych...

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Powiedz, że potrzebujesz włącznik światła stop pod pedałem i typ będzie wiedział. A najlepiej będzie jeśli podjedziesz wyjmiesz stary, pokażesz i zobaczysz czy tak samo wygląda

  6. #16
    wasil16's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielo
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sam dzisiaj ten czujnik kupowałem.Powiedziałem,że potrzebuję czujnik światła stop,dałem dowód rejestracyjny i Pan w Audi na podstawie numeru nadwozia wybrał odpowiedni.Koszt 40zł (oryginał VW i Audi) za zamiennik w innych sklepach chcieli 30-38zł więc gra nie warta świeczki.

  7. #17
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie trzeba podawać ani roczniku samochodu ani numeru VIN gdyż wszystkie czujniki stopu, obojętnie czy te stare kwadratowe czy te nowe okrągłe (najnowsze to zielone) są zamienne między sobą i każdy z nich będzie pasował i działał jak należy.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. #18
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    ie trzeba podawać ani roczniku samochodu ani numeru VIN gdyż wszystkie czujniki stopu, obojętnie czy te stare kwadratowe czy te nowe okrągłe (najnowsze to zielone) są zamienne między sobą i każdy z nich będzie pasował i działał jak należy.
    Ojjj chyba nie wszystkie. Koledze,co prawda w 8l sie zepsul, kupil w sklepie dostal czarny ale z gniazdem na bodaj 4 piny.W wyniku tego naprawilem mu stary bo w sklepie jego kolegi innych nie bylo akurat
    EOT.
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 23-12-09 o 19:44
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  9. #19
    wasil16's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielo
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Oczywiście,że wszystkie nie są takie same...nie chciało mi się już dyskutować z Sztomel.A tak na marginesie mój nowy jest zielony i kwadratowy a nie okrągły tak jak to sugerowałeś...

  10. #20
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    Ojjj chyba nie wszystkie. Koledze,co prawda w 8l sie zepsul, kupil w sklepie dostal czarny ale z gniazdem na bodaj 4 piny
    No pewnie, że inny bo kupił do diesla zamiast do benzyny, diesel ma dwa obwody - jeden do włączania świateł stop a drugi do informowania ECU o naciśnięciu pedału hamulca a ta informacja jest już niezbędna do wysterowania elektronicznego pedału gazu, systemu ABS i opcjonalnie tempomatu jeśli jest w niego wyposażony samochód, mając na myśli "są takie same" chodziło mi o to, że nowe są zamienne dla starych ale osobno do diesla a osobno do benzyny, nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje czujnika czteropinowego skoro ma dwupinowy.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wasil16 Pokaż post
    Oczywiście,że wszystkie nie są takie same...nie chciało mi się już dyskutować z Sztomel.A tak na marginesie mój nowy jest zielony i kwadratowy a nie okrągły tak jak to sugerowałeś...
    obojętnie jaki by nie był to włożę do Twego samochodu każdy czujnik od diesla - stary, przejściowy czy najnowszy model i będzie działał, gdybyśmy mieszkali niedaleko siebie to naocznie bym Ci to udowodnił.

    Podobnie ma się rzecz jeśli chodzi o elektrozawór N75 regulujący ciśnienie doładowania Twojej turbosprężarki, wsadzę Ci każdy jego rodzaj (sterujący podciśnieniem) - obojętnie czy z pierwszych lat produkcji A3 TDI czy z najnowszej wersji (bez oglądania się na jego konkretny numer) i też będzie działał prawidłowo a napiszę jeszcze, że bez problemu zmienna geometria będzie pracować również gdy w miejsce N75 zastosuję N18, cały ten niemiecki "ordnung" czyli porządek z oznaczeniami części co do wielu z nich można sobie darować.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 25-12-09 o 04:47
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •