Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 56

Temat: Wymiana czujnika STOP

  1. #21
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje czujnika czteropinowego skoro ma dwupinowy.
    On niewiedzial jaki ma, poszedl i kupil podajac marke model i rok.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  2. #22
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    On niewiedzial jaki ma, poszedl i kupil podajac marke model i rok.
    a to już wina gościa z ASO bo zawsze powinien zapytać o rocznik modelowy samochodu i oznaczenie silnika a już przynajmniej o to drugie, zgadzam się z tym, że nie wszyscy wiedzą jaki mają symbol silnika, jak sobie przypomnę, że mając kilkanaście lat temu "malucha" olej dolewałem przez otwór na bagnet bo nie zdawałem sobie sprawy, że jest wlew na olej w pokrywie zaworów ale takie jaja robiłem do czasu gdy zakupiłem 5-cio częściową książkę do PF126p - potem rozbierałem silnik do ostatniej śrubki i co mnie znowu zbulwersowało to fakt, iż prawidłowo skręcony silnik nie odpalał a winę ponosiła taka błahostka, że głowa boli - zbyt mocno dokręcone dwie nakrętki pokrywy zaworów - w "maluchu" to normalne - nie mogły się prawidłowo uchylać i zamykać dźwignie zaworów ssących i wydechowych teraz o tym wiem ale wcześniej nie miałem o tym zielonego pojęcia
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 24-12-09 o 03:01
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #23
    hedzik's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lca
    Auto
    Audi A5 2.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W piątek poszedłem po owy czujnik/włącznik do Skody, bo do VW/Audi miałem 45 klocków, a Skodzisko mam pod nosem.
    Powiedziałem, że potrzebuję czujnik do Audi a3...bla bla bla, wszystkie dane wymieniłem, silnik itp. i dostałem odpowiedź, że gość musi znać model danej części czy numer seryjny, bo jak tłumaczył, są różne wersje, typy itd. Oczywiście nie sprzeczałem się, ani nic nie negowałem bo nie wiem do końca jak jest, ale z tego co wyczytałem na tym forum to pamiętam, że są 2-pinowe i 4-pinowe, nowsze zielone zaokrąglone i starszego typu czarne kanciaste i może jeszcze jakieś inne...
    Także troche mnie zbiła z tropu niżej cytowana odpowiedź...

    "nie trzeba podawać ani roczniku samochodu ani numeru VIN gdyż wszystkie czujniki stopu, obojętnie czy te stare kwadratowe czy te nowe okrągłe (najnowsze to zielone) są zamienne między sobą i każdy z nich będzie pasował i działał jak należy."

    Zamówiłem część w VW i będzie na pon....koszt 44 zł...także light
    Ciekawi mnie jeszcze ile by wzięli za montaż...zapytam z ciekawości w pon...notabene dodam, że u autoelektryk w mojej miejscowości wycenił montaż na 60 zł, bo tłumaczył, że w tym modelu jest jakaś zasłonka na te części czy coś takiego....Tak czy siak, wydawało mi się stosunkowo drogo...może ktoś będzie miał porównanie cenowe w innym serwisie...

    Pozdrawiam i Wesołych Świąt
    Ostatnio edytowany przez hedzik - 25-12-09 o 13:27

  4. #24
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hedzik Pokaż post
    Ciekawi mnie jeszcze ile by wzięli za montaż...zapytam z ciekawości w pon...notabene dodam, że u autoelektryk w mojej miejscowości wycenił montaż na 60 zł, bo tłumaczył, że w tym modelu jest jakaś zasłonka na te części czy coś takiego....Tak czy siak, wydawało mi się stosunkowo drogo...może ktoś będzie miał porównanie cenowe w innym serwisie...
    Walnij go pała i olej cieplym moczem.Sorry za kolokwializm. Sam to zrobisz.
    Oslonka jest ale jesli umiesz trzymac w reku torxa to mysle ze sobie poradzisz.Ja mam 8l ale uwierz mi ze to nie jest zadna filozofia u Ciebie tez.
    A ile bedziesz mial satysfakcji ze zrobiles sam nie dajac sie naciagnac jakiemus bubkowi.Ja bym wzial od obcego za to 20 pln jesli byhm prowadzil warsztat.(lepiej małą łyzką a wciaz)
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 25-12-09 o 13:53
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  5. #25

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    Ja bym wzial od obcego za to 20 pln jesli byhm prowadzil warsztat.(lepiej małą łyzką a wciaz)
    Dokładnie. Wiem, że to OT, ale nie mogę się powstrzymać. Niektórzy "macherowie" są takimi pazerami, że to się w głowie nie mieści. Nie moga tego pojąć, że jak Klient się raz zrazi zachłannością to więcej nie wróci...

  6. #26
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hedzik Pokaż post
    Powiedziałem, że potrzebuję czujnik do Audi a3...bla bla bla, wszystkie dane wymieniłem, silnik itp. i dostałem odpowiedź, że gość musi znać model danej części czy numer seryjny, bo jak tłumaczył, są różne wersje, typy itd. Oczywiście nie sprzeczałem się, ani nic nie negowałem bo nie wiem do końca jak jest, ale z tego co wyczytałem na tym forum to pamiętam, że są 2-pinowe i 4-pinowe, nowsze zielone zaokrąglone i starszego typu czarne kanciaste i może jeszcze jakieś inne...
    Także troche mnie zbiła z tropu niżej cytowana odpowiedź...

    "nie trzeba podawać ani roczniku samochodu ani numeru VIN gdyż wszystkie czujniki stopu, obojętnie czy te stare kwadratowe czy te nowe okrągłe (najnowsze to zielone) są zamienne między sobą i każdy z nich będzie pasował i działał jak należy."
    i to jest właśnie przykład "fachowca" z serwisu, który ma przed oczami tylko ETKĘ a w głowie pusto, zachowuje się jak "zaprogramowany komputer" bo tak go nauczyli, zero własnej inwencji i jeszcze chce by mu podać numer części - no to już świadczy o jego kompetencji na tym stanowisku - żenada.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  7. #27
    hedzik's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lca
    Auto
    Audi A5 2.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie, jestem zmuszony zadać to laickie pytanie...
    na ilu śrubach trzyma się ta osłona w 8P? Bo te dwie wkrętki na Torxa
    są dziecinnie proste do odkręcenia, trzecia zwykła śrubka trzyma podkładkę pod lewą nogę, bo zauważyłem, że osłona z tą podkładką jest lekko zesprzęglona, pod tych wkrętach osłona luźno chodzi, ale jeszcze coś ją trzyma.

    Chciałbym się jeszcze podzielić pewną ciekawostką. Chodzi o czujnik stopu o numerze 6Q0 945 511, który możemy obecnie dostać w salonach VW/Audi itd.
    Jest to całkowicie zmodernizowamny stary czujnik o numerze A. Jest cały czarny, wygląda naprawdę całkiem solidnie oraz co ważne nie ma tu trzpienia z tymi kliknięciami, które ustawiały długość trzpienia. Wnioskuje, że montaż tego czujnika będzie dużo prostszy od poprzedników tj. B,C,D,E...hamulec, wsadzenia czujnika i przekręcenie...i to powinno być wszystko...upewnie się na 100% i napisze, tylko najpierw muszę zdjąć osłonę

    Dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez hedzik - 03-01-10 o 16:05

  8. #28
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    masz jeszcze sruby prawdopodobnie(pisze na podstawie 8L) za oslona zakrywajaca bezpieczniki.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  9. #29
    hedzik's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lca
    Auto
    Audi A5 2.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    czy jest możliwość, żeby czujnik stopu wpływał na zużycie paliwa? Wydaje mi się, że różnica wynosi około 0.5 litra na każdym biegu, co więcej komputer wyświetla dane troche wolniej? Na początku myślałem, że to tylko subiektywne odczucia, jednak ten delikatny wzrost jest zuważalny, może powoduje to coś zupełnie innego, jednak zaczęło się po wymianie czujnika stopu...oczywiście styl jazdy pozostał taki sam...
    Przejechałem ostatnio bez czujnika stopu około 3 km (swiatłą stopu świeciły cały czas), zastanawiam się czy komputer nie zapisał jakichs błędów...
    Narazie tylko wstępnie myśle, oczywiście można podpiąć pod VAGA i wszystko odczytać, ale żal mi znowu jest dać 5 dych za 3 sekundowe podłączenie, a swojego kabelka narazie nie mam...
    Ostatnio edytowany przez hedzik - 07-01-10 o 14:37

  10. #30
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolego stop niema nic wspolnego ze wzrostem spalania.
    Napewno znajdzie sie ktos z VAGiem w Twojej okolicy.Jest temat "Lista osob posiadajacych Vaga" Zajrzyj tam i popros o pomoc kogos z okolicy.
    Swoja droga - placies za diagnoze 50 zl a nowy kabelek kolo 100pln.Oplaca sie kupic...
    Pzdr.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  11. Podziękowania dla tomekAGU za pomoc w problemie

    hedzik (07-01-10)

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •