Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: problem ze wzmacniaczem(nieoryginalnym)

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny problem ze wzmacniaczem(nieoryginalnym)

    witam zabrałem sie za car audio w samochodzie i nie mogę tego wszytkiego ogarnąć i prosze o pomoc
    radio audi concert II przerobione chciałem podłaczyć głosniki tylne te seryjne w boczkach i tube w bagażniku wzmacniacz peiying py-2000, 4 x 40 wat rms 4 ohm z mozliwościa mostkowania 1 x 90 wat 4 ohm rms, podłaczyłem wszystko i głosniki tył grają tube jak podłącze cicho to gra wszystko jak wezmę głosniej to na wzmacniaczu zapala sie dioda oznaczona over curent i wzmacniacz wyłacza sie przycisze po chwili sie włacza za nic nie moge dojść co jest nie tak , ta dioda to prawdopodobnie oznacza przeciązenie lub zwarcie , ale czy ktoś mi może wytłumaczyć na czym polega przeciążenie albo co jest nie tak ? będe naprawde wdzieczny głosniki tył takie jak były seryjnie tuba sony xs-l1030 , 120 wat rms 4 ohm


    i jeszcze jedno głośniki tył są do wymiany jeden jest nadpalony oraz gwizdki do wymiany wogole nie graja, przód gra to może na razie jeszcze zostać prosze o propozycje jakie gwizdki i co na tył w boczki jakie rozmiary ( zależy mi zeby nic nie przerabiać i zeby pasowały w seryjne otwory )
    pozdrawiam i czekam na rady zwłaszcza odnosnie wzmaka - na tył dam helixy abo hertzy
    Ostatnio edytowany przez polololo21 - 28-09-09 o 13:50

  2. #2
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Po pierwsze ten wzmacniacz co masz to totalne dno i posiadanie czegoś takiego wiąże się z problemami. Jeżeli zapala się dioda overcurrent to zapewne włącza się zabezpieczenie prądowe i ma ono chronić przed uszkodzeniem sprzętu. Jak już wspomniałem w tej klasie wzmacniaczy trzeba się liczyć z problemami, poza tym podane przez producenta 4x40W też jest zapewne zawyżone.

    Temat głośników był nie raz na forum więc poszukaj.

    Odnośnie wzmaka to jak już wspomniałem nic dobrego z tego nie będzie. Jakbys był zainteresowany to mam na sprzedaż Axtona C509.

    Pozdrawiam
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    witam dzięki za odzew na temat głosników coś juz pocztałem wezme chyba hertz seria dcx 165 ( zastanawiam sie nad serią ecx ale nie wiem jaka jest róznica , serie esk/dsk odpadają bo nie wiem gdzie miał bym zamontowac gwizdek chyba ze cos doradzisz odnosnie serii i ewentualnego montażu gwizdków jak miałes helixy to gdzie były gwizdki zamontowane może masz fotki )
    wzmacniaczem oczywiście jestem zainteresowany przemyśłe to ale najprawdopodobniej wezme ale jeszcze w tej sprawie sie odezwe
    wytłumacz mi jeszcze jak to jest z tym przeciażeniem wiąze sie to z za dużym prądem płynącym z zasilania czy za duzy prąd na końcówce mocy związany z wilekością suba

  4. #4
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zdjęcia z montażu helixów masz w temacie o moim aucie, a włożenie tweeterów w oryginalne miejsca w drzwiach to banalna sprawa więc na pewno dasz rade.
    Odnośnie przeciążenia to tyczy się to zbyt dużego prądu na końcówkach mocy.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    nie mogę znależć tych zdjęć mozesz wstawić link ?

  6. #6
    Marfiol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Problem z wzmacniaczem

    Siemka
    Mam mały problem ze sprzetem w moim autku,posiadam wzmaka Blaupunkt GTA 200,tuba Hertza 150w rms,kabel zasilajacy 10mm2 i chinche hollywood z potrójnym ekranem.
    Problem polega na odcinaniu grania tuby (sama tube wykluczam bo na wczesniejszym powerbassie s84 tez sie tak działo),jak przestanie grać i najade np.na jakas dziure albo dam na chwile na radiu glosnosc na max to zaczyna znowu grać.
    Wzmacniacz rozbierałem już dwa razy,raz był zimny lut przy miejscu do wkrecania kabli glosnikowych - poprawiłem było git kilka dni,wczoraj znowu go rozebralem i wszystko w srodku wyglada dobrze na moje oko amatora.
    Ktoś coś poradzi ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •