Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 43

Temat: Klimatyzacja "piszczy/buczy" - gdzie jest wiatrak od niej?

  1. #1
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Klimatyzacja "piszczy/buczy" - gdzie jest wiatrak od niej?

    Od jakiegos czasu piszczy mi silnik dmuchawy.
    Zaczelo sie w zimie, potem na chwile ustalo, a teraz jak rano odpalam auto i wlacze dmuchawe to slychac pisk.

    Czy to sie da jakos naprawic/nasmarowac ?
    Czy jedynym rozwiazaniem jest wymiana silnika dmuchawy ?
    A jezeli tylko wymiana, to czy bardzo trudno dostac sie do tej dmuchawy. Lepiej robic w serwisie, czy samemu dam rade ?

    Szukalem takiego watku, ale jakos nie znalazlem nic podobnego, mimo ze wydawalo mi sie ze widzialem juz cos na ten temat.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-11-17 o 07:52
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  2. #2
    mareckim's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Gora
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie jest sie trudno dostać do dmuchawy, zresztą jest w dziale warsztat opisane jak to zrobic, myśle, że napewno można naoliwic i bedzie git. Miałem podobny problem, bo woda dostawała mi się przez filtr kabinowy i troche przyrdzewiał elemen silniczka od dmuchawy, troche posmarowalem i wszystko śmiga ja należy. Pozdro

  3. #3
    ewsd's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    S3 :)
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    " zresztą jest w dziale warsztat opisane jak to zrobic " mareckim
    niestety nie
    " Ostatnio edytowany przez Mach - 08-02-08 o 08:40."

    Maciej __tylko OOOO : 80 B2-'81~1.6 ,80 B3-'91~2.0 , 80 B4-'93~2.6 , 80 B4-'93~2.0 , A4 -'95 ~1.6 , A3-'98~1,8 , A3-'01 ~1,8 T , A3 SB -'09 ~1,8 TFSI , S3 BHZ teraz S3 CDLA

  4. #4
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Kolego, a jestes pewien, ze to silnik od dmuchamy piszczy? Moze filtr kabinowy jest zapchany. Mialem to samo u siebie jak kupilem autko. Filtr chyba nie byl wymieniany od nowosci i juz ledwie powietrze sie przez niego dostawalo i piszczalo mi przy wysokich obrotach dmuchawy. Po wymianie piski oczywiscie ucichly, a w srodku huragan az milo

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sebeksitek moze miec racje. Jezeli filtr kabinowy bedzie przypchany to moze to byc powodem piszczenia wiatraczka. Jesli to nie pomoze to wyciagnij go i psiknij jakims preparatem typu WD-40 i powinno pomoc. Miałem u siebie tak samo i po tym zabiegu jak reka odjał
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

  6. #6
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Filtr jest wymieniony ok miesiac temu. Mi to wyglada ewidentnie na wentylator, bo piszczy tylko po dluzszym postoju. Zwlaszcza jak stoi na dworze. Jak dam szybsze obroty wentylatora to piszczenie ustaje. Najbardziej slychac jak mam predkosc II albo III kreseczki.
    Czy wentylator widac od strony filtra PP tam pod podszybiem, czy mam wykrecac schowek i tam go szukac zeby przesmarowac ?
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Widać od podszybia ,ale tylko zewnętrzną średnicę łopatek.Lepiej rozebrać od strony schowka.
    Żeby dobrze nasmarować to nie WD40 ,a zwykłym smarem . WD40 po pewnym czasie wyparuje.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Klimatyzacja "piszczy" - gdzie jest wiatrak od niej?

    Witam, od jakiegoś czasu, gdy włączam klimatyzację, od strony pasażera coś "piszczy", hm, nie wiem jak nazwać ten odgłos, jednak ewidentnie wiatrak się spierdzielił, chciałbym się dowiedzieć, jak dostać się do wiatraka od nawiewu ze strony pasażera?

    I takie poboczne pytanie, na panelu od klimy mam kilka przycisków, m.in. można włączyć nawiew na górę (oznaczone strzałką w górę), nawiew na środek (oznaczone jest "kratką"), oraz nawiew na dół (oznaczone strzałką w dół).
    Chciałbym wiedzieć, co ma robić ta strzałka w dół? Chłodzić nogi, lub ich okolice? Bo jeśli tak, to oznacza, że coś z tym także jest nie tak, bo po wciśnięciu strzałki w dół nic się nie dzieje (a przynajmniej nie zauważyłem aby cokolwiek się działo)

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 25-01-16 o 14:58

  9. #9
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Hm... Chętnie się podepnę pod pierwsze pytanie, bo mam to samo. Więc mogę też troszkę sprecyzować, dla innych którzy mają jakiś pomysł Otóż dźwięk przypomina buczący świst... Coś w tym stylu jak czasem wiatr 'gwiżdże' na butelkach (dmuchnijcie sobie pod odpowiednim kątem w szyjkę butelki ), z tym że na dużo wyższych tonach. Jeśli chodzi o sama specyfikacje problemu, to (przynajmniej u mnie) najczęściej występuje to na jałowym biegu, lub generalnie na niskich obrotach silnika (i naprawdę nie wiem jaki to ma związek) oraz kiedy wiatrak nawiewu jest ustawiony na 1-2, góra 3 kreski (w porywach do 4, ale wtedy bardzo szybko ten świst znika).

    Ojejq, co do drugiego, to owszem, ta strzałka w dół oznacza nawiew na stopy. Ale żeby działał, musisz się upewnić, że masz wyłączony np nawiew na przednią szybę itp (czasem sobie też mozna zakrecic wyloty powietrza na kokpicie, to całe powietrze ucieka dołem) oraz- najważniejsze - musisz mieć włączoną opcje chłodzenia (czyli taki płatek śniegu w lewym dolnym rogu wyświetlacza klimy), bo tamten nawiew służy raczej do chłodzenia niż do grzania [ciepłe powietrze sie unosi, a chłodne opada]

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Płatek śniegu? Pierwsze słyszę, ale sprawdzę. Co do "zanikania świstu", to on wcale nie zanika, po prostu jak się ustawi większy nawiew, to wiatraczki ze środkowej części kokpitu zagłuszają wycie tego wiatraczka z prawej strony, który tak czy siak nadal 'piszczy', po prostu od strony kierowcy tego nie słychać, od pasażera jak najbardziej. Przynajmniej u mnie tak jest.

    Tak czy siak, problem nadal pozostaje nierozwiązany, czy ktokolwiek wie jak dostać się do ww. wiatraczków? Być może temat umieściłem w złym dziale?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •