Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Pomoc w zamontowaniu wzmacniacza

  1. #1
    strzalaraf's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Bmw 635CSi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Pomoc w zamontowaniu wzmacniacza

    WItam,
    Posiadam w swoim audi radio concert i zamierzam podłaczyć wzmacniacz i skrzynkę ze starego samochodu, szukałem pomocy na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Zakupiłem przejściówkę mini iso na czincze. Z tego co wyczytałem na forum to do seryjnego subwoofera podłączone są tylne głośniki. Chciałbym podłączyć swoją skrzynkę zamiast tego seryjnego subwoofera ale nie chce odłączać tylnych głośników. Zastanawiam się czy moge wykorzystać kable z tego seryjnego subwofera. Proszę również o pomoc w zdemontowaniu bocznej ścianki za którą jest ukryty seryjny subwoofer. Dodam że mój wzmacniacz to BLAUPUNKT GTA 260, a w skrzynce mam głośnik JL Audio TMA T10S4P.
    Z góry dzieki za pomoc.

  2. #2
    strzalaraf's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Bmw 635CSi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Czy nikt nie wie jak podłączyć wzmacniacz w Audi Concert?

  3. #3
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witaj,

    A radio zostawiasz seryjne czy wkładasz inne?

    Z resztą nieważne, tak czy owak zrezygnowałbym na Twoim miejscu z tego, żeby tylne głośniki w ogóle grały! Pisane było o tym nie raz i nie dwa, ja w zupełności to zdanie potwierdzam.

    Normalnie przednie głośniki pod radio, subik pod wzmacniacz i będzie cacy (no chyba, że masz wzmak 4 kanałowy to wszystko pod niego i w ogóle będzie cacy).

    pozdr.

    p.s. Ja u siebie nie dostawałem się w ogóle do seryjnego suba, po prostu jest obecnie nie podłączony.
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  4. #4
    strzalaraf's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Bmw 635CSi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie mogłem sie doczekać na żadną odpowiedź na forum wiec sam postanowiłem zająć sie audio. Radio zostawiłem seryjne. Udało mi się tak zmontować że gra przód, tył, orginalny sub + mój wzmacniacz i skrzynka. Całość gra jak dla mnie super. Brakowało mi głębszego basu co dodała moja skrzynia. Jak kogoś interesuje taka opcja audio to mogę opisać jak podłączyć wzmacniacz do concerta bez rezygnowania z tyłu.

  5. #5
    uciekamy's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam wszystkich..

    Ja niedawno zakupiłem A3jeczkę w której mam zamontowane radyjko (nie seryjne) podłączone do przednich głośników seryjnych, a z tyłu mam skrzynię podłączoną do wzmacniacza. Wszystko gra bardzo fajnie, tylko mam jeden problem: jak włączę muzykę przy wyłączonym silniku i potem odpalam auto to w momencie zapalania słychać takie dość silne sprzężenie czy nie wiem jak to inaczej nazwać, w każdym razie tak jakby w tym momencie wzmacniacz dostał jakiegoś turbo doładowania i miał przez chwilę za dużą moc. Zastanawiam się czy da się to jakoś zlikwidować, czy taki jest już urok zamontowanego wzmacniacza? Skoro wszystko gra jak należny, to domyślam się, że kable podłączone są prawidłowo. A może jakość tych kabli jest wątpliwa. Nie chciałbym uszkodzić przez to całej instalacji, więc jestem skłonny zrezygnować ze wzmaka i suba jeśli nie uda się pozbyć tego mankamentu.

    Liczę na Wasze sugestie.

  6. #6
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez strzalaraf Pokaż post
    Nie mogłem sie doczekać na żadną odpowiedź na forum wiec sam postanowiłem zająć sie audio. Radio zostawiłem seryjne. Udało mi się tak zmontować że gra przód, tył, orginalny sub + mój wzmacniacz i skrzynka. Całość gra jak dla mnie super. Brakowało mi głębszego basu co dodała moja skrzynia. Jak kogoś interesuje taka opcja audio to mogę opisać jak podłączyć wzmacniacz do concerta bez rezygnowania z tyłu.
    Nie każ się prosić, skoro rozwiązałeś zadany na forum problem to opisz rozwiązanie.

    Chyba nie chciałbyś szukać rozwiązania innego problemu, który kiedyś Ci się przytrafi poprzez proszenie się kogoś, żeby je specjalnie dla Ciebie podał, prawda?


    Cytuj Oryginalnie napisane przez uciekamy Pokaż post
    Witam wszystkich..

    Ja niedawno zakupiłem A3jeczkę w której mam zamontowane radyjko (nie seryjne) podłączone do przednich głośników seryjnych, a z tyłu mam skrzynię podłączoną do wzmacniacza. Wszystko gra bardzo fajnie, tylko mam jeden problem: jak włączę muzykę przy wyłączonym silniku i potem odpalam auto to w momencie zapalania słychać takie dość silne sprzężenie czy nie wiem jak to inaczej nazwać, w każdym razie tak jakby w tym momencie wzmacniacz dostał jakiegoś turbo doładowania i miał przez chwilę za dużą moc. Zastanawiam się czy da się to jakoś zlikwidować, czy taki jest już urok zamontowanego wzmacniacza? Skoro wszystko gra jak należny, to domyślam się, że kable podłączone są prawidłowo. A może jakość tych kabli jest wątpliwa. Nie chciałbym uszkodzić przez to całej instalacji, więc jestem skłonny zrezygnować ze wzmaka i suba jeśli nie uda się pozbyć tego mankamentu.

    Liczę na Wasze sugestie.
    A spróbuj podłączyć jakieś inne źródło dźwięku do wzmacniacza (np. mp3kę, discmana, cokolwiek) i zobaczyć jakie są objawy, wtedy będziesz przynajmniej wiedział czy zakłócenie pochodzi od radia czy od wzmacniacza.

    A jeśli od radia, to proponuję zamontować tzw. filtr pętli masy, do kupienia na Allegro (ground loop isolator), może pomóc.
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  7. #7
    strzalaraf's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Bmw 635CSi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Pomyślałem że może nikt nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem.

    Więc wygląda to tak:
    1. Potrzebny bedzie schemat kostek w concercie, który jest na forum: http://www.forum.a3-club.net/showthr...schemat+kostek
    2. Najlepiej kupić przejściówkę mini iso na czincze, którą popsujemy. Ja miałem taką z której wychodziły 4 czincze i sterowanie wzmacniaczem.
    3. Wypinamy z niej 2 czincze, sterowanie i mase (czyli 4 piny).
    4. Rozbieramy kostke C która jest podłączona do radia.
    5. Wpinamy piny line out R i L (kabelek czerwony i biały) odpowiednio do pinów 4 i 5 zgodnie ze schematem ( są wolne w orginalnej kostce do radia)
    6. Masa i sterowanie są zajęte wiec odpinamy piny i samymi kabelkami owijamy sie do pinów w radiu: 3 dołączamy mase a do 6 sterowanie) i trzeba to jakos zaizolować żeby nie zrobić zwarcia ja to zrobiłem rurkami termozgrzewalnymi.
    7. I teraz zostało tylko podłączyć wzmacniacz i sterowanie i działają nam tylne głośniki, ori subwofer i nasz wzmacniacz. Nasz wzmacniacz jest podłączony jako line out front dlatego w radiu jak regulujemy fader to nasz wzmacniacz jest sterowany razem z przodem.

    Gotowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •