Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 38

Temat: [8L] zbyt duze spalanie w 1,6

  1. #21

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łazany
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    odnosnie posta od Artur30 2 sady sa tesz przed 2000 rokiem ja mam 99 i mam 2 caly czas mnie zastanawia zaco odpowiada czujnik w obudowie termostatu jesli on falszuje to czy moga byc jakies problemy z obrotami czy nie bo takowe mam jak auto sie zagrzeje albo najlepiej gdzie by to sprawdzic na vagu ten czujnik oczywiscie silnik 1,6 APF
    czako

  2. #22
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czarogo
    bo sonda jest jedynym elementem na podstawie którego komputer ustawia sobie zawartość mieszanki paliwowo- powietrznej
    Niezgodzę się z tym! To po co mierzymy ilość powietrza i temperatury silnika? Dla picu? Dlaczego silniki z zamontowanym BOV (który zmienia ilość powietrza w dolocie) często się zalewają i więcej palą? Dlaczego przy niesprawnym czujniku temp. silnik się zalewa, więcej pali i czasem gaśnie?

    czako46, tam są dwa czujniki temp: jeden dwupinowy (steruje wiatrakami jak się nie mylę) drugi czteropinowy - wysyła temp do ECU i na zegary.

    W bloku 08 grupa 004 odczytasz co wskazuje czujnik ten drugi czujnik - G62.

    pzdr

    Ps. Poszukaj na jego temat znajdziesz wiele na forum.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #23
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    larius sonda jest tym, czym w układach sterowania pętla sprzężenia zwrotnego, ( wiesz o czy mówię ) owszem badanie przepływu jest ważne ale nie aż tak jak sonda, która to reguluje spalanie silnika, jest to najprostsza metoda sterowania i najbardziej skuteczna, nie ma sondy nie ma sterowania




    namalowałem tu idę sterowania silnika, także jak widać sonda jest niezbędna ponieważ w przypadku jej braku nie ma regulacji sterowania dawką paliwa, także auto pracuje cały cały czas na bogatej mieszance nieważne czy w stanie jałowym czy obciążonym

    czujnik temperatury to już inna bajka

  4. #24
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    czarogo, a którą sondę miałeś wyciętą i która Ci teraz padła? Jesli ta pierwsza to już dowiadywałeś się jaki koszt?

  5. #25
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wycinałem za katalizatorem, a teraz padła na kolektorze koszt 337 zł już wymieniłem ale będe musiał jeszcze ta drugą zamontować bo jeszcze nie do końca jest dobrze

  6. #26

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łazany
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    czesc ja tesz ostatnio wymienialem pierwsza sonde no orginal boscha a niewie ktos jaki jest numer czujnika tego w obudowie termostatu mozeby sie dalo wymienic sam ten czujnik niekupujac calej obudowy jest to wogule mozliwe czy trzeba cala obudowe wymieniac??
    czako

  7. #27
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Artur30 u mnie czujnik temperatury ten 4 pinowy w obudowie termostatu jest zielony,a mamy identyczne silniki.

    Ja mam problem, iż na klimatroniku na kanale 49 mam wartość -60C po odłączeniu tego czujnika na klimatroniku dalej mam -60C a na zegarach nie sprawdzałem.

    Ogólnie podczas jazdy i z podłączonym czujnikiem na zegarach jest oki.

    To ktoś już wie w 100% który czujnik daje odczyt na zegary, a który do klimatronika i sterowania silnika.

    Na wagu nie wiem gdyż mogę się nikogo doprosić o instalkę

  8. #28

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łazany
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    czesc odczyt na zegary daje ten 4 pinowy ja mam zielony jak go odpiolem tesz pokazywal -60 widocznie cos falszuje wymien go ja mam jeszcze jeden w obudowie termostatu 2 piny niewiem wlasnie jaki jest numer tego ale po odlonczeniu tego 2 pinowego wyswietla blad 17700 co oznacza Termostat F265 sterowania chłodzeniem silnika, przerwa w ciągłości przewodu.
    czako

  9. #29
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    czako46 po odłączeniu 4 pinowego miałeś -60C na klimatroniku???

    Jeśli tak czyli to by się wszystko zgadzało to co napisał Mach, dwa piny na zegary a dwa na Klimatronik i do sterownika. Czyli tak jak w 1,8T.

    Dziwi mnie tylko przypadek Arka30, że u niego po odpięciu 4 pinowego dalej są wskazania na klimatroniku i wagu oraz że ma inny kolor czujnika.

    Czako46 jutro zobaczę czy u mnie jest drugi czujnik (jeśli tak to podam Ci numer), bo u mnie 4 pinowy jest właśnie w obudowie termostatu od góry.

  10. #30

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łazany
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    jutro to dokladnie sprawdze co i jak ale stego co pamietam to po odpieciu mialem -60 i zegary nie pokazywaly nic a co do drugiego w obudowie termostatu to dalej niewiem doczego tak naprawde on jest i jaki jest jego numer podaje fotke tego drugiego 2 piny w obudowie termostatu.

    1.

    2.

    3.
    czako

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •