Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: pilot raz działa raz nie działa

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny pilot raz działa raz nie działa

    witam
    mam kluczyk scyzoryk 2 częsciowy raz działa raz nie działa.. jak rzadko otwieram drzwi na przyklad po nocy rano to otwiera ale pozniej w ciagu dnia juz nie załapuje za kazdym razem...
    podejrzenie padło na baterie... rozebrałem go i nie moge sie do niej dostac gdzie ona jest? bo po rozlozeniu kluczyka na 2 połowy, (kluczyk scyzoryk przedlftowy do 8 P 2004)
    nie widac umiejscowienia baterii tak jak w kluczykach nowego typu:/
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 17:16

  2. #2
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mam to samo :/
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    znalazłem Tomi
    http://a3-club.net/forum/showthread....811#post451811

    rozebralem drania, trzeba podwazyc ten plastik gdzie sa nadrukowane numery

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem dokładnie tak samo w serwisie wymienili mi baterię 8zł i wszystko od tego czasu OK!! Pozdrawiam

  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    dzis zrobiłem to sampoprostu nie wiedzialem ze tan plastik mozna rozlozyc podwazajac go nozem i tam wlasnie jest bateria
    pozdr

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam.
    Mam problem z kluczykami w Audi A3 Sportback 2.0 TDI 140 kM BKD z 2005 roku. Najpierw padł mi pierwszy kluczyk to znaczy przestało działać otwarcie i zamykanie auta pilotem, więc wziąłem drugi. Ale po dwóch tygodniach drugi też zaczął niereagować na polecenia otwarcia lub zamknięcia samochodu. Kupiłem baterie, ale sama wymiana nic nie zmieniła więc chciałem sam zaprogramować kluczyki zgodnie z opisami na forum. Jednak nie przyniosło to żadnego skutku. Pojechałem do elektryka na Balicką w Krakowie, aby zaprogramowali mi kluczyki bo myślałem, że sam coś źle robię. Niestety pracownikom nie udało się zaprogramować moich pilotów i powiedzieli mi, że komputer samochodowy widzi moje kluczyki ale ich nie zapamiętuje - to znaczy, że moje piloty się zepsuły. Na dowód pracownik przyniósł swój kluczyk i po zaprogramowaniu można było bez problemu otworzyć i zamknąć auto jego pilotem. Zaproponował mi sprzedaż swojego klucza z programowaniem za 360 zł. Odmówiłem i podziękowałem, ponieważ nie chciało mi się wierzyć, że jest to zbieg okoliczności, że w niespełna miesiąc zepsuły mi się piloty w obydwu kluczykach. Jadąc do domu wstąpiłem po drodze do ASO w Rzeszowie. Pracownicy serwisu dali mi swoje baterie, bo stwierdzili, że moje, które kupiłem są za słabe (później się okazało, że moje i ich baterie miały te same parametry - jednakowoż musiałem zapłacić im 51 zł za nowe). Pracownik serwisu po wymianie baterii nadal nie mógł zaprogramować kluczyków (w ciągu godziny), ale stwierdził, że jest to wina modułu komfortu - bo jest w złym miejscu położony i może się do niego dostać woda. Moduł komfortu znajduje się pod fotelem kierowcy więc nie chcieli mi tego zrobić od razu, bo to jest robota na cały dzień. Mam więc pytanie czy ktoś spotkał się już z takim problemem i ma pomysł na rozwiązanie tej sytuacji? Może też ktoś z forumowiczów jest z okolic Krakowa i mógłby mi pomóc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  7. #7
    Igiman's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kafi333 Pokaż post
    mam kluczyk scyzoryk 2 częsciowy raz działa raz nie działa.. jak rzadko otwieram drzwi na przyklad po nocy rano to otwiera ale pozniej w ciagu dnia juz nie załapuje za kazdym razem...
    u mnie jest podobnie.

    jutro wymieniam baterie.
    właśnie też otworzyłem drania...

  8. #8
    bambusik's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Eindhoven
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ...mam ten sam problem...posiadam dwa kluczyki...oba działały do dzisiaj...dzisiaj jeden przestał działać..pomyślałem,że bateria, więc pojechałem po nową baterię...włożyłem nową baterie i bez zmian zero reakcji kluczyka ani nie otwiera ani nie zamyka drzwi...dioda na kluczyku się zapala (na starej baterii też się zapalała)...ale nadal brak reakcji...drugi kluczyk działa bez zarzutu...ale co się stało z pierwszym?? Hm...

  9. #9
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolego powiem Ci tak, są specjalne urządzenia (testery) którymi można sprawdzić czy pilot wysyła sygnał. Należało by to właśnie sprawdzić, wtedy wykluczysz ewentualną usterkę pilota. Wiem, że niektóre sklepy elektroniczne posiadają takie testery i mogą sprawdzić czy pilot działa. Ewentualnie jeśli nie masz takiej możliwości, to spróbuj od nowa zakodować pilota do centralki.

  10. Podziękowania dla Qid za pomoc w problemie

    bambusik (18-02-12)

  11. #10
    bambusik's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Eindhoven
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Qid Pokaż post
    to spróbuj od nowa zakodować pilota do centralki
    tez o tym pomyslalem,ale nie wiem dokladnie jak,znalazlem instrukcje jak to zrobic ale zbyt uboga jest w informacje...natknal sie ktos moze na takowa?? Jak dokladnie to zrobic....

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •