Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 117

Temat: Haldex problem

  1. #101

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    audi quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Dziś przymierzyłem się do wymiany oleju w haldexie, obejrzałem sobie ten element od spodu pod autem i naszły mnie pewne wątpliwości czy wszystko pójdzie łatwo i bez komplikacji. Czy czasami nie trzeba odkręcać haldexa od sanek lub opuszczać całego dyferencjału?
    1. Czy da się po odkręceniu czterech śrub wyciągnąć tą obudowe w której jest magnes celem wyczyszczenia jej?
    2. Czy da się wyciągnąć pompę (żeby wyczyścić sitko) z haldexa, bo mam wrażenie że będzie przeszkadzać osłona termiczna od tłumnika?
    3. Czy jeżeli udało by mi się zrealizować pkt. 1 i 2 to czy po spuszczeniu oleju korkiem od spodu. Do zalania całego układu wystarczy jedno opakowanie (puszka 275ml.) tego oleju?
    Proszę o informacje najlepiej osoby które przerabiały ten temat.

  2. #102
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gozdzik77 Pokaż post
    Dziś przymierzyłem się do wymiany oleju w haldexie, obejrzałem sobie ten element od spodu pod autem i naszły mnie pewne wątpliwości czy wszystko pójdzie łatwo i bez komplikacji. Czy czasami nie trzeba odkręcać haldexa od sanek lub opuszczać całego dyferencjału?
    1. Czy da się po odkręceniu czterech śrub wyciągnąć tą obudowe w której jest magnes celem wyczyszczenia jej?
    2. Czy da się wyciągnąć pompę (żeby wyczyścić sitko) z haldexa, bo mam wrażenie że będzie przeszkadzać osłona termiczna od tłumnika?
    3. Czy jeżeli udało by mi się zrealizować pkt. 1 i 2 to czy po spuszczeniu oleju korkiem od spodu. Do zalania całego układu wystarczy jedno opakowanie (puszka 275ml.) tego oleju?
    Proszę o informacje najlepiej osoby które przerabiały ten temat.
    1. Tak, krótko ścięty imbus Ci pomoże bardzo przy jednej śrubie, 3 kolejne bez większego problemu.
    2. Pompka to jest minuta roboty i wyciągnięta.
    3. Tak wchodzi jakieś 250ml podczas zwykłej wymiany. Cała pojemność haldexa to jakieś 450ml ale ta reszta nie spływa podczas wymiany zwykłej tylko po zrzucaniu i rozkręcaniu całego układu haldexa.
    Dodatkowo 4. Do zdjęcia filtra wystarczy Ci zwykły "klucz żabka" i lekko odkręcić i opuścić mocowanie haldexa od strony filtra - tak można sobie poradzić bez klucza do filtra.

  3. #103
    MiKr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ropczyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Powinno się udać bez ściągania czy opuszczania dyfra, trochę mało miejsca ale da się wszystko zrobić.

  4. #104

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    audi quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Wymieniłem olej oraz filtr oleju w haldexie oraz tylnym dyfrze.Wydaje mi się że przyczyną moich chwilowych problemów ze spinającym się haldexem mógł być zbyt niski poziom oleju. Po odkręceniu korka spustowego zleciało może ok 100-150ml starego oleju z haldexa. Olej był czysty i klarowny. Wycieków nigdzie nie ma. Cały tylny dyferencjał oraz haldex jest suchy. Po wymianie oleju na razie wszystko jest ok napędy działają tak jak trzeba. Usterka polegająca na nie rozłączaniu tylnego mostu była przez 3 dni. Później było ok już do samej wymiany oleju. Po wymianie też jest ok. I mam nadzieje że tak pozostanie.
    Dzięki za pomoc!

  5. #105

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Witam. Mam problem z haldexem mianowicie zakupilem drugi most wszystko bylo ok do momentu az nagle most sie czasem spinal i nie rozpinal i przy skrecaniu slychac bylo jak tylnie kola przeskakuja przy małych prędkościach. Wymieniłem filtr Olej w haldexie w dyfrze wyczyscilem sitko w pompce oraz magnes i po wymianie problem jest taki ze most spina sie na stałe tylko przez pierwszych pare metrow od odpalenia jest okej potem zapina i jest zapięty na stałe. Sprawdzalem pompke niby ma prawidłowa rezystancje test w vagu robilem pompke z zewnatrz slychac klikniecie po zapieciu slychac i rozpinac tez rozpina lecz po chwili znow sie spina na stałe, wszystko by było okej gdyby nie to ze przy skrecaniu przy malych predkosciach strasznie tlucze z tyłu. Czy ktoś miał taki problem ?

  6. #106
    MiKr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ropczyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Prawdopodobnie sterownik haldexa musisz zmienić.

  7. #107

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    A czy przy wykrecaniu sterownika trzeba spuscic olej ? i czy jest szansa zdjecia tego bez demontowania haldexu z auta ? bo zastanawiam sie czy podmienic starownik ze starego haldexu gdzie chyba sterownik byl okej tylko dyfer sie zatarl i pompke regenerowalem wymieniajac szczotki i komutator caly bo okłądziny były zuzyte Czy może jednak odesłac z reklamacja i szukac innego?

  8. #108
    MiKr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ropczyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie pamiętam jak ze sterownikiem ale pompkę da się wyciągną bez demontażu.
    Jeżeli masz sterownik do podmiany to od tego bym zaczął

  9. #109

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Podmieniłem dzisiaj sterownik wlalem na nowo olej lecz problem nadal nie ustąpil... w vagu na tescie wyjscia jak jest momen rozpiecia napedu jest okej rozpina i da sie skrecac ale po chwili znow sie zapina sam i znow slychac ten stukot blokowanych kół jakies pomysły ? (dla potomnych mozna zdjąć sterownik bez wyjmowania dyfra)

  10. #110
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny Wały napędowe - jak działają?

    W jaki sposób wały napędowe i jak się objawiają ewentualne usterki związane z wały napędowe?

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •