Strona 40 z 46 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 391 do 400 z 452

Temat: Ciężko wchodzą/wbija się biegi!!

  1. #391
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    U mnie jest problem z jedynką, w sensie, że jest nie da się ustawić lewarka w pozycji pierwszego biegu, coś blokuje. Ok połowy prób wrzucenia jedynki się nie udaje, wrzucam wtedy dwójkę, może nawet nie do końca, a tylko robię ruch w kierunku dwójki, a potem pcham lewarek do przodu i jedyneczka wskakuje bez problemu.
    Przy czym problem występuje niezależnie od tego czy samochód się toczy czy stoi, czy jest ciepły czy zimny. Przy zgaszonym silniku też tak jest. Olej w skrzyni był zmieniany, nie rozwiązało to tego problemu. Myślę, że trzeba nasmarować mocowanie lewarka, bo czuć, że ma lekkie opory i odepchnięty na prawo nie wraca sam na środek.
    Macie pomysł co jeszcze? Czy to może być synchronizator, jeśli problem występuje również przy zgaszonym silniku?

  2. #392

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ok. Płocka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Mam problem z biegami a3 1.6 akl 98r

    Na zgaszonym silniku biegi wchodzą bez problemu, na odpalonym zimnym z lekkim oporem, jednak po dluższej trasie, jak już się nagrzeje to strasznie ciężko, nieraz to praktycznie wogóle nie chce wbić żaden bieg, po paru próbach się udaje, co może być tego przyczyną?

  3. #393

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Mazak,Ajetos miałem te same problemy i pojechałem do mojego mechaniora,zostały rozebrane łączniki i przesmarowane bo się zacierały na plastikach. Lewarek lekko odbija prawo lewo biegi lepiej wchodzą choć nie idealnie .

  4. #394

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ok. Płocka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Chodzi o te cięgna? Bede próbował w poniedzialek coś zdziałać

  5. #395

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Akurat kiedy jestem w trakcie sprzedaży i nie chce zeby ktos po 2 dniach do mnie wrocil i powiedzial ze sprzedalem bubel.

    Otóż od jakiegoś tygodnia silnik strasznie drży na biegu jałowym. Cała buda się trzęsie. Fotele, kierownica i drzwi które chcą się urwać. Wiem że na pewno plecionka tłumika jest do wymiany. Już mam umówiony termin ale wątpię żeby to było spowodowane przez wydech dlatego piszę tutaj. Audi kupiłem od znajomego który twierdzi że założone jest sztywne koło.

    Drgania sa takie same po wcisnieciu sprzegla, jak i na puszczonym (dodam ze lapie ona mniej wiecej od polowy). Jedynie w srodku robi sie troche ciszej. Zaobserwowalem że przy nagłym przyspieszaniu i próbie szybkiej zmiany biegów wchodzą one bardzo ciężko, nieraz "chroboczą". Przy spokojnej jeździe wszystko dziala normalnie. Na postoju czasem jedynka ciężko wchodzi, a kiedy wejdzie cała buda zaczyna się trzasc nieregularnie jeszcze bardziej. Po wrzuceniu piatki lub szostki (rowniez na postoju) cos sie tlucze tak jakby w skrzyni.

    Mechanik powiedział mi że może to być poduszka pod silnikiem (diagnosta stwierdzil ze poduszki dobre, natomiast dwumas juz klekl). Jak moze byc przyczyna? Warto wymieniac olej w skrzyni?

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  6. #396

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Jeśli nie masz plecionki tylko rurę to tak będzie. Sztywny dwumas też będzie powodował drgania. Zmiana oleju zawsze się przyda(niekoniecznie przed sprzedażą)

  7. #397
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Pytanie do zorientowanych.
    Większość opisanych spraw dotyczy 1.6, a ja mam pytanie dotyczące 1.8T

    Przebieg - blisko 300 tys. km
    - od jakiegoś czasu nie da się płynnie ruszać, powoli puścić sprzęgła bo szarpie
    - biegi od jakiegoś czasu wchodzą coraz ciężej
    - ostatnio zauważyłem że żeby biegi wchodziły bez zgrzytu muszę tak jakby dopychać sprzęgło w podłogę, kiedyś chodziło delikatnie
    - łożysko oporowe terkota

    to że sprzęgło i dwumas do wymiany to wiem, ale co z wysprzęglikiem, jak ocenić przed rozbieraniem co kupić.
    Aha i jakiej marki sprzęgło się teraz kupuje.

  8. #398
    siro13's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Spotkał sie ktos z nastepujacym problemem: po zmianie skrzyni lewarek biegow ciezko chodzi na boki - po odpieciu linek problem znika, wiec jest to zwiazane z wybierakiem w skrzyni - po przesunieciu go w jedna strone nie wraca do pozycji neutralnej, tylko zostaje w ustalonym polozeniu. Ktos podrzuci co trzeba wykrecic, przeczyscic, nasmarowac, czy w ogole jest to do ogarniecia "domowymi" metodami?

  9. #399
    tomek102938's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3 8P Q
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Miałem podobnie po wymianie wybieraka wszystko było ok.

  10. #400

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam,
    a3 8l 1.6 AVU 260k przebiegu

    Już od dawna biegi 1; 2; 3 cieżko wchodzą, jedynke musze mocno pchać by weszła a czasem wchodzi bez problemu, dwójka wchodzi tak jakby na dwa ruchy, wchodzi do połowy (tak jakby o coś zaczepia, czasem przytrze jakbym nie miał sprzegła wrzuconego) a rzadko wchodzi normalnie, tak samo jest z trójką. Olej wymieniłem lecz to dało bardzo małe efekty.
    Sprzegło dobrze łapie, nie ślizga sie lecz pedał sprzegła chodzi bardzo lekko, nie siedziałem jeszcze w samochodzie w którym sprzegło chodzi tak lekko.

    Macie może jakieś pomysły co jest na rzeczy ?

Strona 40 z 46 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •