Strona 34 z 46 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 331 do 340 z 452

Temat: Ciężko wchodzą/wbija się biegi!!

  1. #331
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Padkos, tak, musisz to delikatnie przestawiac az w koncu bedzie efekt zadowalajacy.
    Emil, raczej malo prawdopodobne, raczej wszystkie biegi by lipnie wchodzily, na poczatek radze wymienic ciegna biegow na wybieraku.

  2. #332
    Lukasiu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cześć Wam.

    Dziś zdarzyła mi się przykra przygoda. Nie mogłem odpalić auta, przez co dość już poddenerwowany, uderzyłem w lewarek zmiany biegów.
    Rzecz jasna na wyłączonym silniku, na wrzuconej jedynce.

    Po jakimś czasie odpaliło autko, wrzucam wsteczny, puszczam sprzęgło, a on do przodu...
    Generalnie okazało się, że wszystkie możliwe kombinacje lewarkiem w przód daje mi tylko bieg 3, a w tył 4. ( zamiast wstecznego, jedynki,trójki,piątki - jest tylko trójka na każdym położeniu, a zamiast dwójki, czwórki, jest tylko czwórka...)

    Oczywiście poskutkowało tak głupie uderzenie ręką w biegi...

    Co to może być? Ledwo dojechałem do domu, ale już nie wyjadę, tylko wypcham(w tył)

  3. #333

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Byłem dziś u mechanika, przejechał sie i stwierdził ze padł synchronizator 5 biegu, myślicie ze mogło by to spowodować takie objawy jakie opisałem wcześniej ?
    i czy bardziej sie opłaca naprawiać tą skrzynie czy lepiej zmienić ją całkowicie ?

    i jeszcze jedno pytanie mam, mianowicie wyczytałem ze skrzynie były nitowane do któregoś roku (chyba 2002), czy skrzynia z młodszego auta podejdzie do starszego ? (oczywiście tego samego typu jaki mam czyli DUU)

  4. #334

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam,
    Mam problem z wbijaniem pierwszego biegu. Problem występuje tylko wtedy gdy przy ruszaniu przekroczę na jedynce 2,5-3 tys obrotów. Wtedy przy kolejnym ruszaniu (i kilku następnych) nie mogę wbić jedynki, muszę puścić sprzęgło i wcisnąć jeszcze raz - dopiero wtedy wchodzi. Co to może być?

  5. #335

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie ostatnio moja dziewczyna miała małą przygodę podczas jazdy autem. Otóż według jej relacji podczas każdego postoju na światłach coraz ciężej wchodziły bieg tak, że już nie dawała rady ich wrzucić, pedał sprzegła nie odbijał do końca aż za którymś razem wpadł do końca i koniec jazdy. Wycieku nie zauważyłem, czy da się odróżnić czy to wysprzęglik czy pompa sprzęgła?

  6. #336

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Panowie powiedzcie mi do czego służy ten Bolczyk z foto bo u mnie idzie go w ogóle wyciągnąć...





    a szukam przyczyny tragicznie wchodzących biegów - dodam że sprzęgło bierze przy samej podłodze ale nie ślizga się w ogóle,

    to co zaobserwowałem to :

    dwumasa postukuje na biegu jałowym (nie zawsze ale czasami tak, jednak nie trzęsie budą ani nie ma głośnego "bęk" po zgaszeniu silnika

    gdy skręcam ostro w prawo zmieniając bieg (np. na krzyżówce) to pojawia się czasami dziwny dźwięk jakby "tarcia"

    autem mogę ruszać z dwójki, deptać mu mocno z jedynki (palić gumę) a nawet bawić się startem z ręcznego i sprzęgło się nie ślizga - jednak są mega problemy ze zmianą biegów, ostatnio nawet się mocno pogorszyło - na zgaszonym silniku biegi idzie wrzucać dość swobodnie jednak zdażają się też "przycięcia, haczenia" - coraz bardziej myślę że to sprzęgło - ale szukam jeszcze innych rozwiązań problemu - najgorzej jest jak się silnik zagrzeje - najlepiej biegi wchodzą zimą lub zaraz po odpaleniu silnika...

    macie jakieś sugestie?

    Rozglądam się też za sprzęgłem z kołem zamachowym z g60 - bo rozumiem że można nim zastąpić obecne sprzęgło? Wystarczy kupić zestaw do agr bez dwumasy i dokupić coś takiego ?

    http://allegro.pl/kolo-zamachowe-jed...269329829.html

    bo koszta na chwilę obecną grają dużą rolę...

    P.S. ile u was biorą za wymianę sprzęgła?
    Ostatnio edytowany przez eXstra - 26-05-14 o 16:25

  7. #337
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Najpierw odpowietrz sprzeglo, zmien olej.
    A ten "bolczyk" z tego co widze to odpowietrzenie skrzyni.

  8. #338

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    on ma być w jakiejś pozycji? Bo normalnie mogę nim kręcić i go wyciągnąć - a jak go wcisnę głębiej to blokuje się ta łapa i nie pracuje góra/dół (sprzęgło było już odpowietrzane, tzn próbowano przynajmniej...)


    dzisiaj już nie wchodzą biegi, na siłe tylko 3 i 4 idzie wcisnąć, chyba padło sprzęgło już do końca...




    PROBLEM ROZWIĄZNY



    Okazało się że najprawdopodobniej wszystkiemu winny był docisk - bo tarcza jeszcze była ok i koło dwumasowe też chociaż po zmianie na sztywne koło z G60 auto na jałowym biegu chodzi delikatniej (nie drga), pedał jest mięciutki a biegi chodzą idealnie...

    Dla potomnych W Audi A3 AGR 90ps można zamiast koła dwumasowego zastosować sztywne koło -

    koło zamachowe od G60 nr katalogowy VW 037 105 273C
    - kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko) 228mm, 28 zębów, nr kat. Sachs 3000 332 001
    - śruby do mocowania koła zamachowego mają nr katalogowy N 101 010 01
    - śruby do mocowania docisku (od G60) mają nr katalogowy N 902 061 03





    Ostatnio edytowany przez eXstra - 20-06-14 o 13:50

  9. #339
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Pisałem już gdzieś niżej że mam problem z biegami. Mianowicie bardzo ciężko wchodzi jedynka, bardzo ciężko wchodzi piątka i ciężko też wchodzi wsteczny (raz na pamięć wrzuciłem wsteczny a auto pojechało do przodu i zatrzymałem się milimetry od innego auta...). Byłem u mechanika. Poustawiał wszystkie te cięgna niby wszystko ok. Po wyjechaniu z warsztatu tak jakby się wszystko zresetowało i nadal ciężko. Wróciłem. Ustawił na nowo... i cała historia powtórzyła się chyba z 10 razy- ustawianie, wyjazd, rozregulowanie, powrót... pomóżcie proszę... nie mam już pojęcia co to może być. do tej pory wszystko było ok, biegi się wbijały leciutko, bez żadnego oporu. Po wymianie sprzęgła zaczął się ten cyrk (może to mieć jakieś znaczenie? jest jakieś połączenie pomiędzy skrzynią biegów a sprzęgłem?). Mechanik mówi że to może jakiś taki plastik się odkształcił (nie wiem do końca o czym mówił, w każdym bądź razie jest on gdzieś pod filtrem powietrza) i przez to nie mogę dobrze tych biegów wrzucać.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Z wielkiej przyjemności jaka była jazda tą a-trójką, stało się to wręcz niebezpieczne...

  10. #340
    Manolito's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Antwerpia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie chcę być złym prorokiem, ale satelitki mogą być bliskie wysypaniu... poza tym - przy satelitkach jest pewien plastik (uszczelnienie), który mógł się gdzies wyrobić lub zmienić położenie..
    Wyjęcie skrzyni może pomóc - u mnie, kiedy nie wchodził piąty bieg, a później i reszta wchodziła ciężko - też miałem wrażenie, że to cięgna. Niestety wyrok brzmiał: nowa skrzynia i tysiączek za używaną od dobrej A3 "od Niemca"
    Jesli trzeba będzie zamówić jakąś - daj znać

    A jeździsz bardzo agresywnie, czy tylko agresywnie?
    Pieniądze szczęścia nie dają tym, którzy ich nie mają..

Strona 34 z 46 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •