Strona 11 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 452

Temat: Ciężko wchodzą/wbija się biegi!!

  1. #101
    DW90's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mi raz się zdarzyło, że pedał sprzęgła mi opadł i wtedy też biegi mi chodziły ciężko, ręcznie pociągnąłem pedał sprzęgła do góry i jak dotąd działa jak należy.

  2. #102

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Koledzy kiedys tutaj juz pisalem moj problem ale nikt mi nie pomogl, i odswieze temat jade powyzej 100km/h i zaczyna mi szumiec skrzynia ale gdy dotne lewarek i go troche przesune do srodka(jade na piatym biegu) to szumienie ustaje. Co to moze byc koledzy??
    dodam ze mam dwumasa do wymiany.

  3. #103
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sam sobie odp na pytanie , wymienisz dwumasa problem powinien ustać, często tak jest,że jak sprzęgło pada lewarek zmiany biegów drga

  4. #104

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ale kolego on mi nie drga tylko jak mi zaczyna szumiec skrzynia poruszam nim troche w bok i przestaje tylko musze go trzymac w tej pozycji. Sprzeglo mam dobre bierze mi od samego dolu, tylko dwumas do wymiany jest.

  5. #105

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SB
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    U mnie problem jest następujący: Silnik 1.6 AKL. Ślizgało się sprzęgło ale jakoś do domu dojechałem, pod domem wsteczny ujechałem 50m zatrzymałem się i koniec, wstecznego już nie wyciągnąłem, obojętnie czy silnik odpalny czy nie. Podniosłem auto poszarpalem kołami i skrzynia się odblokowała. Wciągnąłem auto do garażu.Biegi na sucho wchodziły.Wymontowałem skrzynię, wymieniłem kompletne sprzęgło, wmontowałem skrzynię, pospinałem wodziki, ciegna i kicha nie mam 1 i 2 biegu. Ogólnie dziwna sprawa lewarek jakiś taki pochylony wygląda. Odpaliłem, wsteczny ruszyłem ujechałem kawałek i znów się zablokowała.Znów odblokowalem i myślę co dalej. Czy te cięgna trzeba jakoś regulować po zdjęciu skrzyni, czy pospinać i jest dobrze. Czy te objawy świadczą o końcu żywotności skrzyni. Bardzo proszę o pomoc.

  6. #106
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jak demontowałeś skrzynie to Ci się rozregulowała musisz ustawić odpowiednio cięgna aby lewarek stał równo po środku i każdy bieg wchodził jak należy, najlepiej jeśli już sam chcesz to robić weź kogoś do pomocy co będzie siedział w aucie i mówił jak jest.

  7. #107

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SB
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sema9 Pokaż post
    jak demontowałeś skrzynie to Ci się rozregulowała musisz ustawić odpowiednio cięgna aby lewarek stał równo po środku i każdy bieg wchodził jak należy, najlepiej jeśli już sam chcesz to robić weź kogoś do pomocy co będzie siedział w aucie i mówił jak jest.
    No niestety okazało się że skrzynia umarła niestety. Kupiłem drugą i wszystko śmiga tak jak należy. Tak mi się wydawało, że nie mogłem aż tak się pomylić z tymi cięgnami.Tej starej nie idzie rozblokować już. Albo szrot albo oddam do sprawdzenia czy jeszcze da się z nią coś zrobic.

  8. #108

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam
    Czytajac wszystkie posty moze i po czesci znaazlem odpowiedz. ale od poczatku.
    ruszajac dzis do domu po pracy z placu wszystko ok biegi wchodza dobrze. wyjezdzajac na droge chcac zdazyc przed jadacym samochodem szybkio pusciem sprzeglo dodalem gazu kolo sie zakrecilo no i przyszlo wbic 2 bieg. a tu zaskoczenie bo juz nie chcial tak dobrze "wejsc" jak wczesniej.
    POzniej juz na zmiane raz niektore biegi wchodza dobrze raz zle a nawet niekiedy wsteczny ze zgrzytem.
    jeden mechanik mowi ze sprzeglo drugi ze sprzeglo sie zapowietrzylo. i ja nie wiem o co chodzi. znow mam zagadke z tym samochodem.
    Dodam ze silnik 1.6 AEH 193 tys przebiegu i mam go 4 miesiace kupilem bezposrednio od niemca.

  9. #109

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem podobnie.Wciskali mechanicy kit że to sprzęgło. Okazała się wygięta i pęknięta łapa dociskająca sprzęgło.Polecam sprawdzić.

  10. #110
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtiim Pokaż post
    Miałem podobnie.Wciskali mechanicy kit że to sprzęgło. Okazała się wygięta i pęknięta łapa dociskająca sprzęgło.Polecam sprawdzić.
    jaki koszt tej operacji ? bo u mnie wymiana oleju w skrzyni nie pomogła. a nadal ciezko wbija..
    The End ! She xing diao shou, man tiao guo hai wei jiu !
    結束!蛇在鷹人眺三九胃郭海陰影

Strona 11 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •