Strona 38 z 46 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 371 do 380 z 452

Temat: Ciężko wchodzą/wbija się biegi!!

  1. #371

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam serdecznie. Podepnę się pod ten temat ze swoim problemem.
    Dzisiaj rano jadąc do pracy zatrzymałem się na światłach, po czym chciałem wrzucić jedynkę i niestety już się nie dało. Innego biegu też nie dało rady. Zgasiłem silnik, wrzuciłem jedynkę i zjechałem na bok. Sprawa wygląda tak:
    - przy zgaszonym silniku raz można wrzucić biegi 1-5, czasami tylko niektóre, czasami żadnego,
    - przy włączonym silniku nie można wrzucić żadnego (chyba że bardzo mocno bym próbował),
    - po wrzuceniu 1-ki, i odpaleniu silnika na sprzęgle, autko trochę jedzie,
    - po 'pompowaniu' sprzęgła nie widać żadnych zmian,
    - na luzie przy puszczonym sprzęgle słychać jakieś stukanie.

    Płyn hamulcowy jest na odpowiednim poziomie, odpowietrzałem wysprzęglik, wybierak wydaje się być sprawny. Macie jakieś pomysły?
    Pozdrawiam.


    EDIT:
    Dodam jeszcze, że wcześniej nie było żadnych niepokojących objawów

  2. #372
    GeX92's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    to ja sie podepne troszke do tematu, rano przy włączonym silniku gdy audiczka ma ten tysiąc obrotów rozgrzewających ( wkurza to troszke no ale ponoć to normalne.. ), bieg wsteczny jak wbijam to z takim zgrzytem... ogólnie czasem problem wbić 1 i wsteczny bo musze np. poprawić bieg wbijając drugi raz. Wina skrzyni czy może sprzęgła?

  3. #373

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Mam pytanie do was.... Czy możecie nakierować mnie na jakiś schemat bądź tutorial jak powinno wyglądać prawidłowo smarowanie cięgien w skrzyni DUU 1.6 ?

  4. #374

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    czytając komentarze sądze że znam odpowiedź na swój problem ale wole potwierdzenia.

    silnik 1.6 8L 2001 olej nie wiadomo kiedy wymieniany w skrzyni

    objawy - na ciepłym ciężko 4 np wchodzi na dwa razy, "majtanie" lewo prawo na luzie jest graniczące z cudem. Bardzo ciężko chodzi wajcha jakby tam kisiel był w skrzyni.

    przebieg... nie całe raptem bez chyba 8tys km... 300 tysięcy

  5. #375

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez shutter Pokaż post
    czytając komentarze sądze że znam odpowiedź na swój problem ale wole potwierdzenia.

    silnik 1.6 8L 2001 olej nie wiadomo kiedy wymieniany w skrzyni

    objawy - na ciepłym ciężko 4 np wchodzi na dwa razy, "majtanie" lewo prawo na luzie jest graniczące z cudem. Bardzo ciężko chodzi wajcha jakby tam kisiel był w skrzyni.

    przebieg... nie całe raptem bez chyba 8tys km... 300 tysięcy

    Nie jesteś sam -ja też mam problem ,ale z tym że jak jest ciepło na dworze to skrzynia tak jak piszesz pracuje jakby był tam kisiel ,jak jest zimno bądź chłodniej lewarek pracuje normalnie .Wymiana oleju (orginał) na niewiele się przydała bo jedyny + to lekko wbijająca się 1 .Problem z ciężko chodzącym lewarkiem przy ciepłej pogodzie jest nadal .Dodam ,zę podczas zmiany biegów na postoju słyszę takie jakby tarcie gumy o gumę.Niby przesmarowanie cięgien ma pomóc ... ale czy ktoś miał taki problem ?Niech się wypowie reszta właścicieli A3-jek.

  6. #376

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Ja mam taki problem, olej wymienilem, na zimno chodzi perfekcyjnie, natomiast przy mocno rozgrzanym silniku i wysokich temp otoczenia, to tak jakby gęstniał i lewarek ciężej chodzi, nie ma problemów żeby wbić jakikolwiek bieg, ale praca lewarka jest "dosyć dziwna". A3 1.6 2002 r, przebieg około 225 tys, a zmiana oleju była około 215 tys.

  7. #377

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Z tego co czytam to wydaje mi się, że potrzebujecie zestawu naprawczego lewarka
    Mialem podobnie, ciężko chodził lewarek ( bo do samego wbijania biegów to nie ma znaczenia ), tarcie jak ktoś już napisał, guma o gumę, skrzypienie, itp.
    Po wymianie kilku elementów w cięgnach chodził przez jakiś czas dużo ciężej, ale bez skrzypień, tarć itp.

    Oczywiście, po jakimś czasie używania wszystko się dotarło jak powinno i chodzi dużo lżej

  8. #378

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Ja mam podobny problem. m.in czasami nie mogę po prostu wbić biegu, jakby coś blokowało, i mowa tu tylko o 1 biegu i wstecznym. Oczywiście nic na siłę nie robię bo by dało zgrzyt tylko ponawiam próby aż się uda i wcale to nie jest wina niedociśniętego pedały sprzęgła bo nawet wycieraczkę wyrąbałem spod nóg

  9. #379

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Mam ten sam problem w avu to znaczy po nagrzaniu ciężko wchodzą biegi. Z tego co wiem to synchroniztory w tych skrzyniach do bani,ale jeśli po nagrzaniu to może też docisk (całe sprzęgło ) do zmiany.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GeX92 Pokaż post
    to ja sie podepne troszke do tematu, rano przy włączonym silniku gdy audiczka ma ten tysiąc obrotów rozgrzewających ( wkurza to troszke no ale ponoć to normalne.. ), bieg wsteczny jak wbijam to z takim zgrzytem... ogólnie czasem problem wbić 1 i wsteczny bo musze np. poprawić bieg wbijając drugi raz. Wina skrzyni czy może sprzęgła?
    Raczej sprzęgło

  10. #380

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    napewno nie docisk , jesli mowa o rozgrzanym silniku, skrzyni i ciezko chodza biegi, wymienialem sprzeglo razem z dociskiem, wiec problem tkwi w czyms innym , byc moze tak jak kolega wspomnial , ze synchronizatory

Strona 38 z 46 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •