Strona 3 z 46 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 452

Temat: Ciężko wchodzą/wbija się biegi!!

  1. #21
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wysprzeglik a raczej jego dzialanie niema wedlug mnie zwiazku z temperatura silnika.
    dziala dzieki plynowi hamulcowemu.
    moze nie byl dobrze odpowietrzony.moze mechanior w kulki polecial.no niewiem.niechce tutaj macic za duzo ale znajac zasade dzialania wysprzeglika trudno mi uwierzyc ze mial on wplyw na wrzucanie biegow na zimnym a na cieplym juz mniej.powiem tak jak nie wchodza biegi bo nie wysprzegla to nie wejda ani na zimnym ani na cieplym silniku.
    bardziej nalezy laczyc takie dzialanie skrzyni z wadliwym dzialaniem synchronizatorow na ktore ma wplyw zmienna gestosc oleju w zaleznosci od jego temperatury.
    Od tego sie zaczyna.
    Potem mozna szukac innych przyczyn.
    ps. ishi dwa razy robic wysprzeglik nie sadzisz ze tu cos smierdzi??
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 17-10-09 o 20:59
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  2. #22
    ishi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Piaseczno
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    nic nie smierdzi wspanialy mechanik zalozyl mi za 1 razem uzywany wysprzeglik dla tego poszeł on 2 raz ale reklamacje zlozylem i kasa oddana a ja jestem pewny w 100% ze u mnie poszedł wysprzeglik a z tym ze na zimno nie wchodzily a na cieplo tak to nie do konca tak bylo bo w sumie one wchodziły jak im sie chciało

  3. #23
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ishi Pokaż post
    powiem tak, na zimnym to juz w ogole mi nie chodziły jak byl cieply to wchodzily ale bardzo ciezko
    Cytuj Oryginalnie napisane przez ishi Pokaż post
    z tym ze na zimno nie wchodzily a na cieplo tak to nie do konca tak bylo bo w sumie one wchodziły jak im sie chciało
    Po pierwsze sie okresl.
    Po drugie to co napisalem bylo przedewszystkim wyjasnieniem dla inferno87 ze "Twoj" wysprzeglik nie powinien miec zwiazku z jego problemem i zeby go nie kierowac na zla droge.
    po trzecie to co napisalem
    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    trudno mi uwierzyc ze mial on wplyw na wrzucanie biegow na zimnym a na cieplym juz mniej.powiem tak jak nie wchodza biegi bo nie wysprzegla to nie wejda ani na zimnym ani na cieplym silniku.
    napisalem zanim ty napisales
    Cytuj Oryginalnie napisane przez ishi Pokaż post
    z tym ze na zimno nie wchodzily a na cieplo tak to nie do konca tak bylo bo w sumie one wchodziły jak im sie chciało
    I nawiazywalem do problemu inferno
    ps.mam dadzieje ze mechanik byl na tyle wspanialy, ze powiedzial Ci o uzywanym wysprzegliku przed zalozeniem a nie dopiero jak przyjechales z reklamacja??
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 17-10-09 o 21:19
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  4. #24
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    I nawiazywalem do problemu inferno
    I dzięki za odpowiedź - generalnie jesli w tym moze tkwić przyczna to wydaje mi sie ze to jednak olej. Audi sprowadzone z Włoch i ma przelatane prawie 150tys. Jak znam stan tego auta jaki zastalem po Włochach to pewnie olej był nie wymieniany w skrzyni wiec od tego zaczne i mam nadzieje ze wystarczy. aha i tak z żartem - mój nick to inTerno, a nie inFerno (choć też fajnie) a na imię ma Kuba pozdrOOOO

  5. #25
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez interno87 Pokaż post
    mój nick to inTerno, a nie inFerno
    sorry male niedopatrzenie.
    Pozdro.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez interno87 Pokaż post
    mój nick to inTerno, a nie inFerno
    sorry male niedopatrzenie.
    EOT
    Pozdro.
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 18-10-09 o 21:47 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  6. #26
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    sorry male niedopatrzenie.
    To nie ważne, ważne ze jest jakiś początek aby zacząc rozwiązywać problem. Mam też inny jeszcze pomysł - w momencie gdy odpale auto a postało troche to wrzucam 1 bez probelmu, dalej wyjezdzam na jedynce z mojej dziurawej ulicy, i wrzucam 2 bieg, ale wtedy zwiekszaja mi sie obroty - dokladnie mowiąc w momencie wciśnienia sprzegła, a jeszcze nie wrzucenia biegu. Przy zmianie biegu idzie troche ciezko wrzucanie dwójki, a potem sytuacja z rosnącymi obrotami powtarza sie przy 3 biegu choć tu bieg wchodzi już ok.
    Przy redukcji bieg ciezko, a 1 dopiero jak sie zatrzymam. Te sytuacje - wzrost obrotów po wciśnieciu sprzegła (powiedzmy z 1300-1900 za pierwszym razem z 1 na 2 i potem juz tylko o około 200-300obr i ciezka zmiana biegów) ustepuja gdy zaczyna sie silnik nagrzewac. Jak jest ciepły to poprostu auto ideał. I teraz moje pytanie - czy te dwie sprawy nie sa ze soba powiazane, a raczej czy ciezka zmiana biegów nie jest spowodowana wzrastaniem obrotów bo czytałem że moze być to czujnik sprzegła??
    w sumie jakis sens by to miało. Czujnik sprzegła nie pozwala dobrze wysprzęglić i haczy skrzynia - raz przy zmianie z 1 na 2 usłyszałem dźwiek nie do końca wciśnietego sprzegła i charakterystyczny metalowy zgrzyt, a napewno pedał był w podłodze.
    Życze miłej zagwozdki

  7. #27
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Widzisz teraz podajesz nowe okolicznosci ale to nic
    Po pierwsze: o tym
    Cytuj Oryginalnie napisane przez interno87 Pokaż post
    wyjezdzam na jedynce z mojej dziurawej ulicy, i wrzucam 2 bieg, ale wtedy zwiekszaja mi sie obroty - dokladnie mowiąc w momencie wciśnienia sprzegła,
    bylo juz na forum czesty problem poszukaj.
    chyba w FAQ technicznym ale sprawdz.
    Po drugie to
    Cytuj Oryginalnie napisane przez interno87 Pokaż post
    raz przy zmianie z 1 na 2 usłyszałem dźwiek nie do końca wciśnietego sprzegła i charakterystyczny metalowy zgrzyt
    tez wskazuje na sychronizatory choc nie zawsze ale znow wracamy na razie do oleju
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  8. #28

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    proponuje wymianę oleju i sprawdzenie cięgien.
    pozdrawiam

  9. #29
    mariok's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Ciężko wchodzące biegi.

    Witam!
    Mam problem z ciężko wchodzącymi biegami przy niskiej temperaturze. Do niedawna skrzynia biegów działała u mnie bez zastrzeżeń, lecz przy ostatniej wymianie oleju w silniku zachciało mi się przy okazji wymienić olej w skrzyni. Po tej wymianie zauważyłem, iż przy niskich temperaturach i nierozgrzanym aucie bardzo ciężko wchodzi mi 2-gi bieg. Nic nie zgrzyta, nie skrzypi, ale trzeba użyć sporej siły aby "wbić" 2-kę. Po rozgrzaniu auta i przy temperaturach powyżej 10 stopni wszystko działa OK (wszystkie biegi wchodzą lekko i bez oporów). Mechanik nasmarował mi też cięgna i sytuacja nie uległa poprawie. Mój samochód to a3 1.9 TDI AHF z 2000 roku. Co może byż przyczyną takiej pracy skrzyni biegów po wymianie oleju??

  10. #30
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Może zalałeś nieodpowiedni olej? Tak czy siak, przy takich temperaturach jak obecnie normalne jest, że biegi ciężej wchodzą, w końcu olej od niskiej temp. robi się gęsty i potrzebuje czasu żeby się nagrzać i poprawnie smarować elementy.

Strona 3 z 46 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •