Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: 1,8T [180KM] Szarpanie po odpaleniu

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    tez cos takiego u siebie zauwazyłem... jeszcze z tym nie walczyłem, objawy podobne: odpalam rano silnik pracuje na ssaniu probuje delikatnie przegazowac zaczyna chodzic nierowno, gdy probuje jechac jest wyraznie slabszy, tz dławi sie przy wejsciu na obroty, po nagrzaniu i w czasie dnia ciezko odczuc ten problem, w czasie jazdy na lpg tez, filtry paliwa nowy, przepustnica ok, na kompie brak błedów, podejrzana jest pompa paliwa choc nie koniecznie, ostatnio spalanie tez jest podwyzszone- choc tego nie jestem pewien(nie liczyłem dokładnie), moze wnikliwe "zlogowanie" silnika cos pokaze, ale problem w tym ze mozna to zauwazyc tylko po postoju w nocy, dodam ze problem z biegiem czasu nasila sie

  2. #12
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tez tak mam w 1.8T tylko na gaz nie mam, jak się autko zagrzeje to problem znika, wiec uznałem to za uroki ssania i zimnego silnika, w lato jest to mało odczuwalne

    ...a ostatnio wiecej ci pali bo zima i dłużej ssanie smiga...

  3. #13
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czy któryś z kolegów poradził sobie z tym problemem? u mnie pali ładnie, ale po ruszeniu i przy lekkim przyspieszaniu lekko przerywa, po rozgrzaniu się na biegu jałowym obroty bardzo delikatnie falują +/- jeden milimetr w górę i w dół czuć wtedy nierówna pracę silnika siedząc w środku.
    Nowe świece, cewki, lambda, przepływka ......

  4. #14

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    A 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    cezar156 mam podobne objawy w swoim audi ty doszedles co powodowalo u ciebie takie przerywanie przy przyspieszaniu bo ja nie moge do tego dojsc ;/// prosze o pomoc jesli ktos wie

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    zrob logi dynamiczne bloki 2 3 20 33 115 118 3 bieg 1500-6500rpm to Ci pomogę w rozwiązaniu problemu.

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Koledzy moze komuś pomoge u mnie tez bylo szarpanie przerywanie na zimnym auto wchodziło w tryb awaryjny a powód błachy. Zaworek od filtra węgla ta czarna skrzyneczka odpowiedzialna za usuwanie jakis szkodliwych rzeczy. Wizyta na szrocie zalozony nowy i jest super poprostu ten zaworek raz dzialal raz nie

  7. #17

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Nie chce zakładać nowego tematu , moze ktoś tu mi pomorze . Otóż tez mam 1.8 t tylko silnik ary i problem jest teraz przy mniejszych temperaturach , po nocy i po pracy jest tak samo . Faluja obroty , jakby się dlawil , co trwa czasem chwile , a czasem troche dluzej 10-20 sekund . Przepustnica byla czyszczona,adaptacja i to na wiosnę , przepływa była podmieniana i to samo jest .juz nie mam sily na to na vagu zero błędów . Przy odpalaniu może podpiąć vag a ? Tylko na co zwrócić uwagę ?

  8. #18
    Przemek0922's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny Przerywanie,szarpanie w AJQ

    Witam. Mam problem w swojej a3 . Bład na kompie uszkodzony obwód wtyrskiwacza nr 1 , kupiłem nowe świece wymieniłem bez efektu, kupiłem nową cewkę podmieniałem na wszytskich cylindrach bez efektu,. Znalazłem na forum wątek o jakimś module od wtrysku ale brak wiedzy w tym temacie . Tu macie link do tamtego tematu. http://www.a3-club.net/forum/showthr...953#post177953 Proszę o wyrozumiałość jestem 450km od domu a jutro musze wracać do domu. U mechaników miejsca brak jak to w sezonie nad morzem. Dzięki.

    Panowie u mnie auto już naprawione. Jak zwykle mega pomoc z waszej strony. Dla innych co by mieli podobny problem u mnie przetarła się wiązka przewodów od sterownika silnika do wtrysku nr 1. Przewody poprawione auto śmiga.
    Ostatnio edytowany przez Przemek0922 - 26-08-16 o 20:52

  9. #19

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bstok
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Miałem kiedyś identyczne problemy po uruchomieniu zimnego silnika. Problemem okazały się wszelkie nieszczelności w dolocie a trochę ich miałem. Zwłaszcza należy sprawdzić system odmy i sprawność kilku różnych zaworków z nią związanych.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •