Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 104 z 104

Temat: zepsute wycieraczki przednie

  1. #101
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    tu opisałem szybki demontaż ramion/sprawdź
    https://www.a3-club.net/forum/showth...93#post1564393

  2. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    Jaco80 (15-01-19)

  3. #102

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzięki za rady. Okej naprawione, przyczyną "awarii" było odkręcenie się nakrętki na osi silnika wycieraczek. Na tej ośce nie ma wieloklina (albo mi się po prostu ściął) wiec poluzowanie nakrętki skutkuje rozłączeniem mechanizmu. Żeby się tam dostać i dokręcić nie ściągałem nawet podszybia w całości. Wystarczy ściągnąć ramiona wycieraczek, uszczelkę i odchylić podszybie i da się wtedy dokręcić tą nakrętkę. Oczywiście trzeba mechanizm dokręcić w konkretnym położeniu żeby wycieraczki pracowały prawidłowo.

  4. #103

    Data dołączenia
    Jul 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kuj-pom
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Dziwne pstrykanie pod kierownicą

    Witam, mam pewien problem ze swoim 8L.
    Dziś rano przekręciłem zapłon to wycieraczki delikatnie się poruszyły, ale to już się zdarzało wcześniej wiele razy, odpaliłem auto normalnie, włączyłem światła i wtedy zaczęło mi coś psztykać w miejscu, gdzie są przekaźniki pod kierownicą. Włączyłem wycieraczki żeby przetrzeć szybę i było słychać te dwa tyknięcią w przekaźniku od włączenia i wyłączenia, a za chwile zaczeło mi coś tam pukać/psztykać w tym miejscu i było widać na ścianie, że światła troszkę przygasają i za chwile wraca do normy. Po drodze do pracy włączałem wycieraczki i raz było tak, jak opisałem wyżej, raz bez żadnego psztykania.
    Przekaźnik wycieraczek miałem już wymieniony we wrześniu tego roku na inny używany i do dziś było ok.

    Jeżeli ktoś miał coś podobnego to prosiłbym o pomoc, dzięki

  5. #104

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    Audi a3 8l 1.8t quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Trochę odkopię temat miałem problem z mechanizmem wycieraczek przodu zacinały się kupiłem nowy boreahung b18657 i założyłem go i zaczęły się dziać cuda wycieraczka pracuje ciągle nawet w pozycji zero, co zdążyłem zauważyć to inne literki silnika Oryginalny silnik bosch 1j1 955 113b Zamiennik 1j1 955 113c myślę że jest to wina pinów czy posiada ktoś jakąś rozpiskę która je rozróżnia? Pozdrawiam

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •