Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 29 z 29

Temat: Radio nie wyłącza się wraz z wył zapłonu :(

  1. #21
    sarcozy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chalin
    Auto
    Audi A3 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny Nie działa automatyczne wyłączanie

    WITAM!!!
    Mam w swojej a3(po lifcie) radio sony, auto bylo zakupione bez oryginalnego radia. Radio nie wyłacza się razem z wyjeciem kluczyka. Wyjąłem je i zobaczylem ze kabel od auto off jest zmostkowany z kablem od zsialania ciagłego chyba, najwyrazniej ktoś przeciął go i słączył z tym drugim. Czy wiecie jak zdjąć panel środkowy zeby zajrzec do srodka i znależć kabel odcięty??? A jeśli go nie ma to gdzie poprowadzić kabel od auto off żeby radyjko samo se wyłączało.
    Proszę o pomoc
    OOOO
    Przewaga dzięki technice...

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ogrzeje trochę kotleta...
    Sprawa u mnie wygląda tak: radyjko jest oryginalne (8P - 2007 r.), podłączony pod niego jest zestaw głośnomówiący firmy BURY. Zestaw działa, radio też, ale problem jest z wyłączaniem radia. Jak zgaszę silnik to radio dalej idzie, wyjdę z auta, zamknę drzwi - radio dalej idzie. Po godzinie się wyłącza samo. Po przekręceniu kluczyka nie włącza się, muszę włączyć je sam.

    Pytanie: coś jest źle podpięte czy coś w radiu przestawione, że nie reaguje na kluczyk, a wyłącza się samo po godzinie.

    W A2 też miałem takie radyjko i wyłączało się po godzinie, jak włączyłem je bez kluczyka, tutaj sprawa wygląda podobnie, ale nie gaśnie po kluczyku...
    brak podpisu do odwołania

  3. #23
    ADRIANSLINE's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bysiek_s_k Pokaż post
    Ogrzeje trochę kotleta...
    Sprawa u mnie wygląda tak: radyjko jest oryginalne (8P - 2007 r.), podłączony pod niego jest zestaw głośnomówiący firmy BURY. Zestaw działa, radio też, ale problem jest z wyłączaniem radia. Jak zgaszę silnik to radio dalej idzie, wyjdę z auta, zamknę drzwi - radio dalej idzie. Po godzinie się wyłącza samo. Po przekręceniu kluczyka nie włącza się, muszę włączyć je sam.

    Pytanie: coś jest źle podpięte czy coś w radiu przestawione, że nie reaguje na kluczyk, a wyłącza się samo po godzinie.

    W A2 też miałem takie radyjko i wyłączało się po godzinie, jak włączyłem je bez kluczyka, tutaj sprawa wygląda podobnie, ale nie gaśnie po kluczyku...


    Zrób zdj tyłu radia jak i schematu pinów i podeślij mi na pw.

  4. #24

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny Radio się nie usypia

    Witam, mam problem z radiem a dokładnie z tym, że się nie usypia i cały czas ciągnie prąd, przez co akumulator potrafi paść w ciągu 2 dni. Po wyjęciu bezpiecznika od radia pobór prądu spada do 0.02A a z radiem pobór wynosi 0.22A.

    Pytanie czy da się coś z tym zrobić czy jedyna opcja to wymiana radia? Mówimy tutaj o radyjku alpine ida-x311rr.

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Radio podłączone wyłącznie przy zapłonie.

    Witam, szukałem na forum, ale niestety nie znalazłem przypadku takiego jak mam ja (jeżeli jest jednak gdzieś odpowiedź na ten problem to przepraszam). Mianowicie radio, które mam teraz podłączone zamiast oryginalnego ( jest to Blaupunkt Brighton 170), działa niezależnie od stacyjki, przez co ciągnie prąd cały czas i rozładowuje akumulator. Chciałbym, aby podłączone było wyłącznie tak, żeby działało po zapłonie. Cała kablologia poprowadzona jest tak, że na samej górze są 2 kable (czerwono-żółty z prądem i czarny - masa). Do kabla czerwono żółtego są połączone razem kabel żółty od pamięci i czerwony od prądu od stacyjki. Między nimi jest jeszcze podłączony moduł włączający tylne głośniki i subwoofer. Czy w kostce, która jest podłączona bezpośrednie do radia, zamienić miejscami kable czerwony z żółtym? Czy ma ktoś jakiś pomysł jak można to rozwiązać? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Miernik w łapę, kostkę wypnij i patrz kiedy w którym pinie masz prąd. Chyba tak będzie najprościej.
    anonimowe A3 8P.

  7. #27

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Prąd jest w czerwonym i w żółtym w kostce na stałe, po stacyjce nigdzie nie ma.

  8. #28

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Masz w samochodzie can w radiu już nie. Ja póki nie doprowadziłem sobie can pod radio (odwrotna sytuacja jak ty masz teraz) pociągnął sobie 12v na cewke przekaźnika przez styk przepuścilem 12v z akumulatora czyli z tej kostki co masz 12v i podałem na żółty przewód acc accessory. Chyba że wolisz mieć po zapłonie to miernik w łapę i do puchu z bezpiecznikami tam znajdziesz 12v tyle że po przekreceniu kluczyka na zapłon

  9. #29
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Czarny przewód do bezpieczników 1-11 we wnętrzu jest od przekaźnika zapłonu (15). Dołożyć bezpiecznik bypassowy i zasilić radio w klasyczny sposób.
    Chyba, że chciałbyś jak w starszych wersjach - przy wyciągnięciu kluczyka. Wtedy musiałbyś się dobrać do wiązki idącej od stacyjki do modułu kierownicy. Podłączyć się do niebieskiego przewodu (Styk S) i poprowadzić go do cewki przekaźnika, który utrzymywałby napięcie do radia dopóki nie wyciągnie się kluczyka.
    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 07-02-19 o 13:41

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •