Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 64

Temat: tapicerki drzwi oraz szyb-demontaż

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny tapicerki drzwi oraz szyb-demontaż

    Hehe po rozebraniu zauważyłem ze lepiej wygląda bez słupków niz z ale pewnie tak na zawsze sie nie da




    Niewiem czy już takie coś było na forum ale zamieszcze jeszcze raz i to ze szczegółowym opisem i zdjęciami
    No ale dobra więc tak... jezeli chodzi o drzwi pasażera(drzwi od kierowcy sie tak samo rozbiera) to zaczynamy najpierw od miejsca zaraz koło lusterka, jest tam taka mała zasłonka którą należy wysunac do góry:



    Pod nią znajduje się sróbka którą należy oczywiście odkręcić


    Z drugiej strony, czyli najbliżej tego "dzynzla" od zamykania jest taka sama zasłonka i ją też należy do góry wysunąć:


    Pod nią również jest śróbka:


    Następnie należy zdemontować uchwyt(zeby można było kabelki odczepić). Pod tą rączką jest malutka śróbka którą należy odkręcic:



    Następnie sciągany delikatnie górną część uchytu(nic na siłe!!):


    Teraz możemy tapicerkę do góry wysunąć ale nie do końca, tylko tak zeby można było ją odchylić:





    Wtedy mamy taki widok: (1 - kable od szyby, lusterek, głośniczków itd. 2 - linka do otwierania drzwi od wewnętrznej klamki. 3 - pręt a na końcu "dzynzel")




    Kable należy(1) powypinać z kostek oraz powyciągać z uchwytu:



    Linke od klamki(2) należy ostroznie odhaczyć i wyciągnąć z zaczasku, a "dzynzel"(3) nalezy gdzies na bok odstawić.



    Jak już to będzie zrobione to możemy sciągnąć całą tapicerke bez przeszkód. Zeby dalej rozbierać(czyli zeby np wymienić szybe, lub jak w moim przypadku -> dostac się do linki od otwierania szyby) nalezy odkręcic te 4 sruby(które są dość mocno przykręcone):



    Jak odkręcimy to podnosimy całą konstrukcje wraz z szybą do góry


    I mamy sciągnięte






    No dobra... teraz moje pytania: Tak jak pisałem.. linka mi się zerwała i potrzebuje nową. Gdyby to była zwykła linka to bym już dawno miał założone i działające ale to jest jakas z obważnikami po środku:/ Dzwoniłem do serwisu audi(bełtowski) i mi powiedzieli ze 350zł bez silniczka. Czy nie wiecie dzie takie cos mozna kupic?? Chodzi mi o to zeby było już gotowe do kupienia(Tanio!!) bo jezeli chodzi o dorobienie to mam pewnego gościa który to robi ale nie ma go do przez jeszcze 5 dni:/




    I kolejne pytanie: Co to jest za przełącznik??? Mam go tam gdzie są bezpieczniki czyli z boku od kierowcy.



    Mam nadzieje ze sie to komus przyda Sorry za błędy ale nie chce mi sie tego czytać i poprawiac.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-12-16 o 20:09

  2. #2
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsmphone
    I kolejne pytanie: Co to jest za przełącznik??? Mam go tam gdzie są bezpieczniki czyli z boku od kierowcy.
    moze to masz jakas odcinke prądu?? poprzełanczaj i proboj odpalic.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maggu
    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsmphone
    I kolejne pytanie: Co to jest za przełącznik??? Mam go tam gdzie są bezpieczniki czyli z boku od kierowcy.
    moze to masz jakas odcinke prądu?? poprzełanczaj i proboj odpalic.

    No własnie przełączyłem i przejechałem chyba z 30km i nic się nie stało... wszystko działa jak zwykle

  4. #4
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ale boczek to bym inaczej rozebral nie potrzebnie klame wyciagales, tam sie powinno odkrecic srobke i wyjac zaslepke, i pod nia masz 2 srobki

    [ Dodano: Sob 10 Lut, 2007 23:52 ]
    dobra zglupialm :O mam zupelnie inne boczki od drzwi
    .......

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez neoeinz
    ale boczek to bym inaczej rozebral nie potrzebnie klame wyciagales, tam sie powinno odkrecic srobke i wyjac zaslepke, i pod nia masz 2 srobki

    [ Dodano: Sob 10 Lut, 2007 23:52 ]
    dobra zglupialm :O mam zupelnie inne boczki od drzwi
    Hmmm nie bardzo wiem o czym mówisz ale nie było innych sróbek tak. Możliwe ze to dlatego ze w 4d jest inaczej niz w 2d

  6. #6
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    nie no zameszalem troche, poprostu w 2d jest zupelnie inna tapicerka i wyglad uchwytu
    .......

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny [8L] tapicerka drzwi przednich...

    witam wszystkich serdecznie, chciałbym zabrać się za wyciszenie drzwi, montaż głośników itd. nie wiem za bardzo jak zdjąc tapicerke, czy mógłby ktoś napisać krok po kroku jak to uczynić?, nie chce czegokolwiek uszkodzić, a tworzywo sztuczne bardzo łatwo zepsuć. szukałem na forum, ale w większości były tylko opisane sposoby wyciszenia, a nie samego demnotażu tapicerki, poniżej zamieszczam zdjęcie drzwi i prosiłbym aby ktoś zaznaczył na zdjęciu od czego zacząć
    z góry dziękuje i pozdrawiam


  8. #8
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Warsztat
    Ulepszyłeś, naprawiłeś, rozkreciłeś swoje Audi? Na tym forum możesz zaprezentować to - pamiętaj do każdego opisu dodawaj zdjęcia!

    Ogólne i Techniczne

    Wszystkie sprawy związane z naszymi A3 i S3, zarówno w benzynie, dieslu jak i lpg.
    zanim napiszesz post przeczytaj opisy danych podforum by wiedziec na ktorym podforum masz zadac dane pytanie przenosze w odpowiednie miejsce

    po 2 demontaz tapicerki z drzwi pzenich byl opisywany kilka razy - cos slabo szukales
    tak na szybko - do odkrecenia masz 5 srub - jedna przy slupku kolo lusterka - druga przy slupku srodkowym - trzecia pod uchwytem za ktory zamykasz drzwi - czwarta i piata pod klapka ktora mozesz wyjac dzieki odkreceniu trzeciej srubki - na koncu podnosisz tapicerke do gory i masz ja juz w swoich rekach ale nie odciagaj jej za mocno bo jeszcze musisz odpiac linke od zamka oraz kostki od instalacji elektrycznej
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #9

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam ostatnio tez troche przerabialem drzwi.
    TRapicerke sciaga sie w bardzo prosty sposob. Odkrecasz 4 albo 5 srob i to wszytsko. Tam na srodku najpier wodkrecasz taki plaski, ktory jak wyciagniesz ukaza sie jeszcze 2 srubki. Gdy odkrecisz wszystkie srubki podnosisz wszystko w gore i nastepnie odczepiasz ciegno od klamki i wtyczki od elektryki

    Zdjecie


    DTM: pozwolilem sobie dodac znaczniki by zdjecie bylo pokazywane a nie jako link

  10. #10
    Old School Szczups's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Siemka.
    W niemieckiej instrukcji serwisowej wyglada to nastepujaco:


    Pzdr

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •