Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 89

Temat: Ciśnienie Oleju

  1. #71

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy dwór gdański
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Olej i filter kupowałem według katalogów jakie posiadają w sklepie motoryzacyjnym a Smok nie może być zapchany ponieważ gdy miałem rozebrany silnik wszystko dokładnie wyczyscilem i dokładnie wymylem nie wiem czy jest możliwość pomylenia się z podpieciem czujnika skoro jest jedno pionowy ale przypuszczam że może być to nie odpowiedni czujnik

  2. #72
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Najlepiej sprawdź ciśnienie w miejscu czujnika specjalnym manometrem jeśli jest dobre to wina czujnika. Są specjalne przyrządy z kontrolką gdzie się wkręca czujnik ciśnienia a przyrząd w miejsce czujnika. Taki manometr to koszt około 50 zł. sam ostatnio kupowałem.

  3. #73

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy dwór gdański
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    A jakie powinno być tam ciśnienie i powiedzmy jaka może być przyczyna jak się okaże że jest zbyt wysokie bądź zbyt niskie

  4. #74
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Minimum 2 bary przy 2000 obr/min temp. oleju 80*C max 7 bar. przy wyższej pr. obr.

  5. #75

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy dwór gdański
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Czyli samochód musi być rozgrzany do optymalnej temperatury silnika i wtedy wkręcić w miejsce czujnika manometr do mierzenia ciśnienia zestaw manometru z odpowiednimi końcówkami zamówiłem na allegro czyli prawdopodobnie do piątku powinien być już u mnie a co jeśli się okaże że ciśnienie będzie za niskie czyli będę musiał demontowac mise oleju i sprawić nowa pompę oleju zgadza się

    - - - Aktualizacja postu - - -

    I jeszcze jedno pytanie czy skoro jednostka pochodzi z seat czy nie różni się może miska albo kontem pochylenia silnika czy coś w tym rodzaju

  6. #76

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy dwór gdański
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam wszystkich po dokładnych oględzinach i próbie manometrem znalazłem przyczynę pojawiania się problemu z ciśnieniem oleju gdyż zmieżyłem ciśnienia jak kolega renegat powiedział ciśnienia okazały się być prawidłowe jednak dostrzegłem mała nie szczelność przy chłodnice oleju po wymianie uszczelniacza za 14 zł problem znikł z góry dziękuję za szybką pomoc i pozdrawiam serdecznie

  7. #77

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Kontrolka ciśnienia oleju

    Witam. Zakładam nowy temat, ponieważ nie znalazłem na forum nic co by pasowało do mojego problemu. Mianowicie mam problem z wyskakującą kontrolką ciśnienia oleju na komputerze z piszczącym dźwiękiem. Kontrolka wyskakuje w określonych sytuacjach, tylko na rozgrzanym silniku i tylko w momencie zwalniania np. do świateł czy ronda. W trasie, gdy nie zwalniam do prędkości poniżej 50/40 km/h nie ma żadnego problemu, mogę jechać 100 km i kontrolka się nie zaświeci, ale tylko zwolnię bo jest korek czy jakieś rondo i kontrolka się pojawia (ale nie zawsze) Najczęściej wyskakuje w jeździe miejskiej gdzie co chwilę się zwalnia i przyspiesza.
    Silnik 1.8T AUM, silnik po remoncie (panewki, pierścienie, głowica) i problem pojawił się gdy po remoncie pierwszy raz zmieniłem olej. Od tamtego czasu próbowałem różne oleje (10w40, 5w30, 5w40, była robiona płukanka silnika, czyszczony smok, ciśnienie oleju 2.9 bara na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach, wymieniłem pompę oleju, nic nie pomogło.
    Jeżdżę tak już ponad pół roku, byłem u kilku mechaników, żaden nie potrafił nic zaradzić.
    Jeżeli chodzi o pracę samego silnika to czasem faluje na niskich obrotach, czasem nie, zdarza mu się przerywać przy przyspieszaniu ale rzadko. Oleju nie bierze w ogóle.
    Jedyne co zauważyłem że na oleju 10w komunikat pojawiał się rzadziej niż na olejach 5w (choć tego też nie jestem w 100% pewny). Jeżeli to ma znaczenie auto jeździ na LPG
    Tak to wygląda.

  8. #78

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To ciśnienie na wolnych 2,9 to na pewno w barach? Na wolnych coś o wiele za duża wartość jak na ten silnik. A jak z ciśnieniem oleju na wyższych obrotach? Czujnik ciśnienia oleju oczywiście podmieniałeś?

  9. #79

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    No właśnie co do tego ciśnienia nie jestem pewny jak to z tym jest. Bo sam nie mam możliwości pomiaru, zleciłem to mechanikowi przy okazji kilku innych robót i nie było mnie przy tym a on mi takie wartości podał (nie jetem pewny jego kwalifikacji, czy dobrze to zrobił). Czujnik był wymieniany. Sprawdzałem też wiązkę przy czujniku bo ponoć lubi się przecierać, ale jest ok. A czy to może być kwestia elektryki? Wydaje mi się że jak by to był czujnik to albo losowo wywalało by komunikat, albo cały czas, a nie tylko w określonych sytuacjach.

  10. #80

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdź jeszcze raz ciśnienie oleju na ciepłym silniku, zarówno na jałowych jak i przy wyższych obrotach (2tys i 3,5tys). Może być jeszcze kwestia zegarów.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •