Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokazane rezultaty 81 do 89 z 89

Temat: Ciśnienie Oleju

  1. #81
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    To zależy jak działa układ sygnalizacji niskiego ciśnienia oleju czy na przerwę w obwodzie czy na podanie masy albo podanie (+) tak jakby zamknięcie obwodu. Żeby wykluczyć kwestię zegarów trzeba by zamontować w obwód czujnika pomiędzy zegarami kontrolkę np. diodę albo małą żaróweczkę. I obserwować co się dzieje w tej chwili jak na zegarach pojawia się komunikat, można też zwykły miernik elektryczny użyć.
    Co do kontrolki też bywało tak ja był jakiś trefny filtr oleju.

  2. #82

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli zamontowany jest najtańszy zamiennik to może być wina filtra. Raz tak miałem ale kontrolkę ciśnienia oleju zasygnalizowało tylko raz. Jak się okazało później to oberwał się cały wkład w obudowie i musiało zaburzyć przepływ oleju...

  3. #83

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi A3 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny Migająca kontrolka ciśnienia oleju

    Witam. Piszę w sprawię pomocy bądź też porady a mianowicie od miesiąca użeram się z kontrolką ciśnienia oleju w a3 8l 1.6 APF + LPG. W zeszłym tygodniu postanowiłem to ogarnąć przy czym wymieniłem czujnik ciśnienia oleju, zdjąłem miskę olejową + wyczyściłem ją oraz smoka który był strasznie zawalony syfem (obstawiam, że nikt tego nigdy nie czyścił) Dodatkowo wymieniłem oring na chłodnicy oleju oraz filtr oleju na MANNA. Minął może tydzień i dzisiaj znowu powtórka z rozrywki. Jadę spokojnie 50km/h po czym kontrolka pika trzy razy i gaśnie. - Minie z 3 minuty pika trzy razy i gaśnie bez względu na to jakie są obroty. Dodam, że dzieję się to tylko na rozgrzanym silniku. Nie robiłem pomiaru ciśnienia oleju oraz nie wymieniłem oleju. Auto jeździ na 10W40 Valvoline MaxLife i tu rodzą się moje dwa pytania.

    1. Co jeszcze mogę sprawdzić aby niepotrzebnie pchać się w koszta?
    2. Jest wiele opinii tutaj na forum jak i na innych stronach jaki olej powinien być. Chciałem wlać w kwietniu (zbliża mi się wtedy serwis olejowy i filtrowy) Olej 5w40. Auto jeździ jak wyżej na 10w40.

    Pozdrawiam i czekam na pomoc

  4. #84

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    U mnie problemem był licznik Jeagera. Kontrolka ciśnienia oleju zapalała się nieregularnie podczas jazdy jak i po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon (dlatego od razu wykluczyłem czujnik). Przygasało też podświetlenie.Wysłałem zegary go do naprawy do naprawalicznikow.pl, gdzie naprawili płytę główną.Kosztowało mnie to niestety 350zł plus wysyłka w obie strony, tydzień bez auta, ale jest spokój

  5. #85

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi A3 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skyer Pokaż post
    U mnie problemem był licznik Jeagera. Kontrolka ciśnienia oleju zapalała się nieregularnie podczas jazdy jak i po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon (dlatego od razu wykluczyłem czujnik). Przygasało też podświetlenie.Wysłałem zegary go do naprawy do naprawalicznikow.pl, gdzie naprawili płytę główną.Kosztowało mnie to niestety 350zł plus wysyłka w obie strony, tydzień bez auta, ale jest spokój
    Też mam licznik Jeagera. Mam problem z wychylającą się do 110 stopni temp cieczy i lekko zakłamuje stan paliwa + przy 100km/h wskazówka obrotomierza i prędościomierza lekko pływa. Ostatnio musiałem wymienić klemę bo stara po prostu się zepsuła. - Dodatkowo rozładował się aku. Podmieniłem na 47 Ah Centry (używany od zięcia) z rozładowanego akumulatora kozaka 60 Ah i narazie cisza i kontrolka się nie zaświeciła a wracając do tematu też mam zamiar przejechać się do tej firmy bo mam ok 50km i obstawiam że u mnie też płyta główna siada. Zabawa tania to nie jest ale przynajmniej skuteczna. Tak chyba też zrobię po wypłacie. Dzięki za odpowiedź! Szerokości!

  6. #86
    wavefer's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny 1.8t Błąd ciśnienia oleju AUM

    Mam problem w moim audi a3 1.8t aum. Przeczytałem różne tematu i nie trafiłem na odpowiednie rozwiązanie problemu.
    W aucie został przełożony kompletny silnik z golfa iv wcześniej 1.8 agn. Po przekładce auto poszło na jazdę próbną i pojawił się problem.
    Po przejechaniu kilku kilometrów wyskakuje błąd ciśnienia oleju. Wymieniona została pompa oleju, panewki korbowodowe, podstawa filtra oleju, filtr oleju mann i nie dało to żadnego efektu.
    Sprawdziłem wartości manometrem i ciśnienie jest poniżej normy w każdym zakresie. Błąd się pojawia po paru kilometrach jazdy.

  7. #87

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jakiej firmy pompa?

  8. #88
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Sprawdź filtr oleju najpierw potem do sprawdzenia pompa w misce.

  9. #89

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Część.
    Od niedawna jestem użytkownikiem Audi i mam problem z ciśnieniem oleju.
    Co jakiś czas zapala się kontrolka ciśnienia oleju, pika trzy razy i spokój do następnego razu.
    Problem dość popularny w tych autach [ wynikający z opisów w internecie ].
    Olej wymieniony, stan ok.
    Ostatnio edytowany przez Audik A3 - 06-05-22 o 17:45

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •