Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 39 z 39

Temat: Sprężarka klimatyzacji w 8P i tylko wyłącznie 8P !!

  1. #31
    stratus84's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu. Jadąc dziś samochodem zauważyłem świecący przycisk ECON - tryb "economy". Próba jego wyłączenia nic nie dawała i ciągle był aktywny co mnie od razu zaniepokoiło. Pod maską zobaczyłem coś takiego:



    Nie wiem czy dobrze widać ale ja kiedy patrzyłem w to miejsce widziałem delikatny wyciek w miejscu wtyczki. W poniedziałek wybiorę się do mechanika ale już teraz chciałem się Was podpytać co o tym sądzicie?

  2. #32
    Biauy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    a3 8p 3.2 vr6 sportback sline manual
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Ostatio mialem taki przypadek u siebie. Nabilem klime, sprawdzona szczelnosc itd, wszystko git. Minelo kilka dni i zielona plama pod autem, okazalo sie ze czujnik cisnienia klimatyzacji rozwalilo ( przepuszczal tam gdzie wchodzi wtyczka, miedzy pinami byla dziurka ! ), wymiana czujnika, nabicie od nowa i smiga jak narazie.

  3. #33
    stratus84's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    @Biauy

    Już jestem po naprawie. Miałem ten sam problem co Ty, wymiana czujnika na nowy oryginalny załatwiła sprawę. Pozdrawiam

  4. #34
    krystian920809's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamionka Wielka
    Auto
    Audi A3 Ambition
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Posiadam sprezarke o numerach 1K0820803N tutaj moje pytanie ciężko dostać sprezarke z ta końcówka jakie inne sa zamienne ???

  5. #35

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Sprężarka PXE16 SANDEN

    w tym filmie można zobaczyć co daje wymiana zaworu N280 , kiedy mamy słabo wydajną klimatyzację,
    przed wymianą pomiar temperatury wylotu z kratki 60.6 F = 15.9 C po 35.4 F = 1.89 C

    niestety układ musi zostać opróżniony z czynnika przed tą operacją bo poleci w kosmos .
    a sam czujnik uszkodzi chłodnicę od siły wyrzutu przy próbie demontażu z czynnikiem w układzie.
    więc tylko wizyta z serwisie klimatyzacji .

    SANDEN PXE16 PXE14 czujnik zamykany segerem nie śrubą , pasują oba zawory są kompatybilne
    dobrej firmy (38450 NRF) cena brutto 186.00 zł + koszty wysyłki







    pozdr
    Ostatnio edytowany przez comag - 13-06-19 o 20:47

  6. #36
    Fabius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Podpowie mi ktoś czy mój numer sprężarki 1K0820803H jest zamienny z jakimiś innymi ? Ta co posiadam jest Zexela
    2.0 TDI DSG

  7. #37
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jak chcesz typowo po linii zamiennikow producenta to :





    ostatnie z listy to juz nie Zexel tylko Denso

    choc z tego co wiem, w przypadku sprezarki klimatyzacji nie ma to znaczenia, w przypadku zmiany kompletnej moze to byc kazde Sanden, Denso, oczywiscie z budy golfa5 1K0..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #38
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Proszę o numer sprężarki klimatyzacji A3 2.0 TDI BKD 2004r.
    VIN: WAUZZZ8P44A142674

    Najprawdopodobniej będę musiał ją wymienić. Już wiem, że zerwało się sprzęgło sprężarki i jest opcja, że się zatarła.

  9. #39

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limerick - Irlandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Cześć
    Widzę, że jest w tym temacie wiele teorii na temat działania sprężarek.
    Stary typ ze sprzęgłem "klik-klik" działał w trybie 0% lub 100% - włączony lub wyłączony. W przypadku zapotrzebowania na pełną moc silnika (wyprzedzanie) system mógł korzystać z czujnika "kick-down" pedału gazu - wtedy komputer wyłączał kompresor na czas gdy pedał był wdepnięty w podłogę. Czujnik niskiego ciśnienia czynnika z kolei całkowicie wyłączał kompresor w przypadku braku gazu w układzie - zabezpieczał przed pracą "na sucho" i zatarciem kompresora.
    Teraz kompresor nowy:
    Nie ma już sprzęgła elektromagnetycznego "klik-klik"
    Wałek kompresora kręci się cały czas, zmienia się natomiast kąt pochylenia głowicy z tłoczkami co wymusza zmianę wydajności. Wydajność zmienia się od pełnej do ok. 5% jako wartość minimalna. Dlaczego nie 0%? Tłumaczenie jest proste: Wałek kręci się cały czas, tłoczki cały czas więc się poruszają. Jeżeli wydatek zmniejszymy do zera czynnik chłodzący (z olejem!) przestanie krążyć i przestanie smarować elementy kompresora. Kompresor się zatrze, wałek stanie. I co się wtedy dzieje? (również w przypadku, jak auto miało kolizję, i czynnik uciekł do atmosfery?) Otóż w takiej sytuacji zadziała specjalna funkcja koła pasowego: jest w nim specjalny (zazwyczaj gumowy) element który ulegnie zerwaniu w przypadku zatarcia kompresora. Kółko się kręci - wałek stoi. A po co to? Bo zatarty wałek i stojące w miejscu koło pasowe spowodowałoby w ciągu kilku sekund całkowite zniszczenie całego napędu paskowego i najprawdopodobniej unieruchomienie auta na drodze.
    Są jeszcze inne korzyści z zastosowania nowego kompresora.
    - sprzęgło elektromagnetyczne nie klapie - bo go nie ma
    - wydajność kompresora jest sterowana bardziej dokładnie
    - na wydajność kompresora może wpływać również sterownik silnika. Np. znaczny spadek obrotów biegu jałowego silnika spowoduje zmniejszenie wydajności kompresora. To samo będzie w przypadku przegrzania silnika.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •