Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: Wymiana wsadu licznika przez Commandera 2.5

  1. #1
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny Wymiana wsadu licznika przez Commandera 2.5

    Witam, posiadam dwie szafy do mojej A3. Jedne oryginalne bez FISa i drugie dokupione z FIS. Moje pytanie brzmi: czy moge wymienić pamięć (wsad) nowych zegarów na pamięć ze starych, by immo się zgadzało i klucze tak samo, czy jedyna opcja to adaptacja nowych zegarów do silnika i póxniej kluczy do licznika?? Posiadam Commandera 2.5 dzięki, któremu moge odczytać wszystko z zegarów PIN, EEPROM itd. Dodam jeszcze, że oba liczniki są z 2006 roku, ale o troche innych nr końcowych. Każda pomoc się przyda a może ktoś pracował na Commanderze 2.5 ??

  2. #2
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Na bank musisz skopiować kodowanie obecnego licznika, później pobawić się i zapisać numer VIN samochodu w liczniku żeby później nie sypało błędami o niekompatybilności licznika (nie wiem czy te informacje nie są zapisane w EEPROM) Poszukaj gdzieś na forum chyba kiedyś o tym było. No i jasna sprawa na sam koniec musisz aktywować komputer pokładowy za pomocą VAGa

  3. #3
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź Szukam już kilka tygodni i nie moge nic więcej na ten temat znaleźć na forum.
    Właśnie raz już próbowałem w taki sposób, że podłączyłem nowy licznik i odczytałem EEPROM, następnie załadowałem EEPROM ze starego licznika i kliknęłem "Write". Niestety SAFE (blokada immo) z nowych zegarów nie zniknął Może potrzebne jest odpięcie aku po załadowaniu starego wsadu do nowej szafy??
    Za pomocą mojego fejsa moge odczytać i zapisać pamięć EEPROM i RAM, może spróbować obie pamięci załadować ze starych zegarów??
    I mam ostatnie pytanie: a może zrobić taki myk, by zamienić tyły zegarów, bo w nich jest chyba pamięć i zobaczyć wtedy co pokaże )

  4. #4
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez the_beast Pokaż post
    Za pomocą mojego fejsa moge odczytać i zapisać pamięć EEPROM i RAM, może spróbować obie pamięci załadować ze starych zegarów??
    I mam ostatnie pytanie: a może zrobić taki myk, by zamienić tyły zegarów, bo w nich jest chyba pamięć i zobaczyć wtedy co pokaże )
    Niestety ale w pamięci zapisany jest nie tylko kod PIN liczników ale kilka innych ważnych dla prawidłowego działania licznika rzeczy. Najprostszym sposobem moim zdaniem jest zczytanie PINu ze starego licznika i edytowanie BIN nowego licznika. W każdej pamięci PIN jest zapisany w dwóch miejscach (z tego co pamiętam), zatem będziesz musiał zaopatrzyć się w jakiś edytor Hex, znaleźć wartości PIN nowego zegara i zmienić na nową wartość ze starych liczników.
    PS. A jak to jest z kodowaniem kluczy w 8P? Nie można po prostu zmienić zegarów i kodować klucze do nowych szaf?

  5. #5
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Czy ktoś zna się na danych z odczytu EEprom?? Edytuje ten plik BIN w WinHEX. Chodzi mi o to, w których liniach jest zapisany PIN itd, bym wiedział co musze podmienic ze starych zegarów Z tego co zauważyłem to szafy sa z tego samego roku, więc wszystkie ważne dla mnie dane są w tych samych miejscach zapisane w pamięci.

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie znam sie ale kibicuje Ci bo sam bym chetnie zmienil na z fis-em, czekam na rezultaty i relacje
    zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, sygnal ze zbiorniczka o braku plynu spryskiwaczy.... to chyba musisz kabel przeprowadzic, zarowki , drzwi itd wiadomo bierze z CAN-a
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Miro masz racje z tym stanem płynu do sprysków, bo jak podłaczam zegary z FIS to od razu pokazuje brak płynu i spaloną żarówkę ale to temat na później Jak będę mógł już odpalać ze starego kluczyka to wtedy pomyśle o tym płynie Dzis poświęce na to troche czasu, dam znać co się urodzi

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    sa osoby na forum ktore wiedza jak to zrobic, myslalem ze sie wypowiedza...
    Mieto3 z tego zyje, ale moze udzielilby wskazowek,, napisz do niego pw
    rozmawialem z nim na ogolnopolskim to mowil ze w 8p latwiej to zrobic niz w 8l, mial zrobic w ktoryms 8p ze szczecina i pokazac ze sie da..ale cisza.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Immo już ogarnięte autko odpala bez kodowania nowych kluczy i adaptacji nowej szafu do ECU silnika magia Wszystko zajęło max 5 minut Opisze wszystko dokładnie wieczorkiem jak skończe robote, ale jest dobrze hehe

  10. #10
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Co do płynu to można albo pociągnąć ze zbiorniczka kabel, albo wystarczy podłączyć pod masę i płyn jest z głowy - tak jest w B6 i B7 więc w 8P powinno być tak samo. Trzymam kciuki za cały projekt

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •