Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: Wymiana wsadu licznika przez Commandera 2.5

  1. #21
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a masz xenon oryginalnie ? czy dokladany ?
    jak dokladany to ci go vag nie zobaczy dopoki go nie zakodujesz, sterownik musi go widziec. tez tego nie mam zrobionego, czekalismy z pago na wyniki twoich bojow z fisem i esp. nawet chce dolozyc czujniki na wachaczach bo to podobno maly pikus przy tym wszystkim.
    trzeba sprobowac zakodowac lampy :


    tu jest duzo dobrych rzeczy :

    http://forums.vwvortex.com/zerothrea...int&id=2055604
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #22
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Ale Miro u mnie nie ma żadnych problemów z ESP wynikających ze zmiany zegarów na Fis mam po prostu błąd komunikacji sterownika wspomagania, który był już jak kupiłem auto, a na zegarach bez Fisa tego błędu nie znajdował bo ESP działało i jeśli u Was będzie zero błędów w ABS to żadnych czujników do ESP nie trzeba zakładać Tak poza tym z Fisem wszystko poszło gładko i tanio

    A lampy mam diodowe jak w Avatarze bo przód jest od modelu 2009

  3. #23
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a widzisz, stad ten blad na lampach
    wez pod uwage ze masz lampy nowe podpiete do starego sterowniak EDC16 a powinny pracowac z 17.

    pokazalbys to auto w odpowiednim dziale, bo nie ma jeszcze na forum takiego co przerobil caly przod na polift. opisalbys ladnie jak to wyglada, co trzeba zmienic itd
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #24
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Miro wiem, że diody pracują pod EDC17 a u mnie tego nie ma Dlatego pytam o funkcje wyłączenia kompletnie opcji czujnika spalonych żarówek za pomocą Vaga. Widziałem gdzieś na forum linka do stronki gdzie ziomuś na Allegro robi takie kodowanie bez błędu na FISie ale krzyczy sobie 1200 zł więc za tyle kasy zatkam uszy po włączeniu zapłonu na te 30 sekund i nie usłysze pisku FISa

    Wiem, że nie ma na forum opisu dotyczącego przeróbki, bo sam szukałem niestety musiałem sam się przekonać i troche pokombinować bo z tą przeróbką wcale nie jest tak hop siup Jeśli będzie ktoś zainteresowany mogę coś podpowiedzieć

  5. #25
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    kolego nie spiesz sie jeszcze i nie plac. przysiadam dzis do takich lamp i kodowania. Trzeba zmienic long coding w sterowniku w byte 7 bit 3 na 1. Zobaczymy jak to wyjdzie

  6. #26
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Troche już tam się bawiłem w długie kodowanie ale nie wyszło jak cos tam zdziałasz to daj znać, pozdro...

  7. #27

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Panowie też jestem przed tematem przeróbki na polift (08<) a mam też A6 C6 i też miałem zamiar zmieniać lampy na LED ale trochę mi zapał ostygł ale z tego co wiem to żadnym kodowaniem się nie da obejść tematu obsługi tych lamp przez bordnetz-a musi być inny sterwonik świateł i dlatego to przkodowanie tyle kosztuje u kogoś bo do A6 taki bordnetz to koszt ok 700zł + robota tak jest w A6 C6 ale wydaje mi się że w A3 będzie to samo. Z tego co się orientuję to nie da się wyłączyć info na FIS-e o upalonej żarówce niestety to sprzedaż wiązana jak chce się mieć fis-a to ma się też taką kontrolę wiem bo miałem też A4 b7 i chłopaki z forum A4 już od dawna z tym walczą ze względu na LED-y które montują w postojówkach i DRL i jak na razie jedyne rozwiązanie to podpinanie równoległe rezystorów aby oszukać na poborze prądu bordnetz-a nie wiem czy o tym słyszeliście ale to raczej temat ogólnie więc myślę że wam znany i chyba alternatywnie można to wykorzystać do obsługi tych ledów w nowych lampach żeby nie wydawać tyle kasy na ich uruchomienie. Jak wygląda w tych nowych lampach sprawa długich jest normalnie odzielne lustro i H7 ? bo ja będę raczej kombinował ze zmianą instalacji żeby dopasować ją do starej i ewentualnie dołoże jakieś swoje wynalazki

  8. #28

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    puławy
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    powinno pomoc odznaczenie "Cold Diagnosis ..." dla odpowiedniej zarówki w bordnetz(09) w dlugim kodowaniu

  9. #29
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    the_beast, a jakiej firmy masz licznik w swoim samochodzie VDO czy Jager? I jeszcze jedno, Ty masz auto z 2006 roku, a modelowo 2006 czy 2007?
    Ostatnio edytowany przez pago - 08-02-10 o 13:22

  10. #30
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cold diagnosis nic nie daje, juz tak robiłem Niby jest ono obowiązkowe ale po wyłączniu tzw. diagnozy na zimno dalej pokazuje błędy.

    Pago ja mam licznik VDO a auto modelowo i rocznikowo 2006, jeśli dobrze rozszyfrowałem swój Vin, a mysle, że tak

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •