Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Kielichy amortyzatorów - małe pęknięcia i lekka rdza ?

  1. #1
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Kielichy amortyzatorów - małe pęknięcia i lekka rdza ?

    Witam,

    dzisiaj postanowilem przyjrzec sie dokladnie moim kielichom amortyzatorów przednich i oto co zobaczyłem :







    czy robić już cos z tym ?

    czy też tak macie ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-11-22 o 07:16

  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    pasta popękała a nie blacha, wiec się nie martw jedyne co możesz zrobic to zapobiegawczo wyczyścic te miejsca korozji i zamalowac
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  3. #3
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal Pokaż post
    pasta popękała a nie blacha, wiec się nie martw jedyne co możesz zrobic to zapobiegawczo wyczyścic te miejsca korozji i zamalowac
    Nie zadna pasta tylko masa uszczelniająca. Nakłada sie ją na newralgiczne miejsca połączeń elementów. Ona tak sama od siebie nie peka. Albo autko jest po jakims "bum" albo jest bardzo intensywnie eksploatowane. Skłaniam sie że raczej to pierwsze. Osobiście bym raczej z tym nic nie robił. Pozdro
    Ostatnio edytowany przez Stacho - 07-11-09 o 16:55

  4. #4
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stacho Pokaż post
    Nie zadna pasta tylko masa uszczelniająca.
    Przepraszam bardzo za wprowadzenie w błąd przez złe określenie pasta/masa, ma to przeciez ogromne znaczenie w opisywanym problemie i przez niepoprawne nazewnictwo problem nie mógł zostac rozwiązany.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stacho Pokaż post
    Ona tak sama od siebie nie peka.
    No pewnie że nie, temperatura otoczenia w tym ciepło z silnika i fakt że karoseria się "pracuje" podczas jazdy całkowicie nie mają na to żadnego wpływu, prawda?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stacho Pokaż post
    Albo autko jest po jakims "bum" albo jest bardzo intensywnie eksploatowane. Skłaniam sie że raczej to pierwsze. Osobiście bym raczej z tym nic nie robił. Pozdro
    Aha czyli popękana "masa" odrazu oznacza że auto miało duży wypadek? Ale sie uśmiałem Czyli wszystkie auto które mają popękaną tą masę są powypadkowe, panowie rewolujcja! Już nie musimy kupowac mierników grubości lakieru wystarczy otworzyc maske i spojrzec na kielichy! Opatentuje to
    Ostatnio edytowany przez atal - 07-11-09 o 17:12
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  5. #5

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal Pokaż post
    Aha czyli popękana "masa" odrazu oznacza że auto miało duży wypadek? Ale sie uśmiałem Czyli wszystkie auto które mają popękaną tą masę są powypadkowe, panowie rewolujcja! Już nie musimy kupowac mierników grubości lakieru wystarczy otworzyc maske i spojrzec na kielichy! Opatentuje to
    Zgadzam się w 100% z ATAL-em. A co do powypadków i miejsc uszczelnianych masą. To uwierzcie mi na słowo ze dobry blacharz nie tylko potrafi położyć masę jak ori. ale także spowodować ze zgrzewy będą wyglądały jak nietknięte - chociaż niedawno były rozwiercane.

    Wg mnie zrób pędzelkiem ładne zaprawki w miejscach pęknięć i tylko obserwuj co jakiś czas czy proces nie postępuje.
    Ostatnio edytowany przez michas11 - 07-11-09 o 17:41

  6. #6
    tomektmtm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    ajjjj to trzyyyy !!!!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    zrob jak atal pisze, wyczysc zamaluj i po problemie...stan "kielicha" sprawdzaj od spodu pzdr

  7. #7
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal Pokaż post
    Przepraszam bardzo za wprowadzenie w błąd przez złe określenie pasta/masa, ma to przeciez ogromne znaczenie w opisywanym problemie i przez niepoprawne nazewnictwo problem nie mógł zostac rozwiązany.
    Nie musisz przepraszac i nie chciałem cie urazic tym ze cie poprawilem ale kolega jak postanowi to sam zrobic i pujdzie do sklepu i powie ze chce paste do kielichów to raczej nie beda wiedzieli o co mu chodzi.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal Pokaż post
    No pewnie że nie, temperatura otoczenia w tym ciepło z silnika i fakt że karoseria się "pracuje" podczas jazdy całkowicie nie mają na to żadnego wpływu, prawda?
    hehe chyba nie zrozumiales tego co napisałem. A wyraznie było ze moze to byc spowodowane "intensywną eksploatacją" ( po jakis dziurawych drogach) i wtedy karoseria nam ładnie pracuje A temperatura ma tu znaczenie takie jak wcale. Oczywiscie metal rozszeza sie i zweza wraz ze zmianami temp. Ale ta masa jest bardzo elastyczne i robi to razem z nim. Miedzy innymi po to sie ją własnie stosuje zeby w miejscach łączących elementy najbardziej narazonych na skrecanie i zginanie nie powstawały pekniecia i nie pojawiała się rdza.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal Pokaż post
    Aha czyli popękana "masa" odrazu oznacza że auto miało duży wypadek? Ale sie uśmiałem Czyli wszystkie auto które mają popękaną tą masę są powypadkowe, panowie rewolujcja! Już nie musimy kupowac mierników grubości lakieru wystarczy otworzyc maske i spojrzec na kielichy! Opatentuje to
    hahaha to ja sie usmialem z ciebie i z innych "bardzo kumatych" ktorzy zrozumieli moje slowa w ten sposób ze chociazby była puknieta tylna klapa albo tylny blotnik to pękają masy na kielichach. hahaha naprawde dobrzy jestescie. Jeszcze o jakims "dużym wypadku piszesz" hehe nie wiem z kad to wytrzasles. Moze teraz to zrozumiesz jak ci napisze ze chodzilo mi o walnięcie w samo koło.
    No i na sam koniec chciałem uzasadnic dlaczego ci odradzam robienie tego: Poniewaz uwazam ze jest to syzyfowa praca gdyz itak tego w 100% nie wyczyscisz ani nie wydłubiesz tej masy nalezycie poniewaz chcąc to zrobic tak zeby ta rdza juz ci nigdy wiecej nie wyszła musiał byś rozwiertać zgrzewy łączące te elementy oddzielic je od siebie idealnie wyczyscic zakonserwowac i polaczyc ponownie a moim zdaniem jest to gra nie warta swieczki. Jak to podlubiesz z wiezchu polozysz na to nowa mase to itak bedzie dalej gniło głębiej i predzej czy puzniej wyjdzie z powrotem. Ewentualnie taki zabieg to przed zprzedaża auta Mozesz jeszcze zrobic jak napisał tomektmtm
    sciagnij nadkole i popartz od dołu co tam drzemie . Pozdro dla kumatych
    Ostatnio edytowany przez Stacho - 09-11-09 o 07:06

  8. #8
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    dzwona z przodu auto nie mialo na 1000% bo sprawdzalem je przed kupnem i lakiernik je sprawdzal poza tym mozliwe ze to od exploatacji duzej sie zrobilem bo ma duzo nalotu 260 tys i obnizal wczesniejszy wlasciciel zawieszenie , sportowe sprezyny i amortyzatory.
    wyczyszce i zamaluje tak jak radzicie.
    troche sie przerazilem jak to 1 raz zobaczylem bo mialem fiata uno przed tym audi i tam miale dziury w kielichach

  9. #9
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stacho Pokaż post
    Nie musisz przepraszac i nie chciałem cie urazic tym ze cie poprawilem ale kolega jak postanowi to sam zrobic i pujdzie do sklepu i powie ze chce paste do kielichów to raczej nie beda wiedzieli o co mu chodzi.
    Na przyszłośc zwracaj się delikatniej a nie że obalasz czyjąś teorię po czym wdrażasz praktycznie to samo tylko swoimi słowami.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stacho Pokaż post
    hehe chyba nie zrozumiales tego co napisałem. A wyraznie było ze moze to byc spowodowane "intensywną eksploatacją" ( po jakis dziurawych drogach) i wtedy karoseria nam ładnie pracuje A temperatura ma tu znaczenie takie jak wcale. Oczywiscie metal rozszeza sie i zweza wraz ze zmianami temp. Ale ta masa jest bardzo elastyczne i robi to razem z nim. Miedzy innymi po to sie ją własnie stosuje zeby w miejscach łączących elementy najbardziej narazonych na skrecanie i zginanie nie powstawały pekniecia i nie pojawiała się rdza.
    O pracy karoserii ja napisałem kolego, a temperatura ma ogromne znaczenie i przyśpiesza proces starzenia się tej masy kilkakrotnie. Jak nie wierzysz to weź sobie jeden kielich grzej chocby suszarką do włosów i wtedy zobaczysz o co biega. Dobrze zrozumiałeś to co napisałem tylko pamiętaj że nic nie jest wieczne, a nasze przedliftowe 8l mają już swoje lata

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stacho Pokaż post
    hahaha to ja sie usmialem z ciebie i z innych "bardzo kumatych" ktorzy zrozumieli moje slowa w ten sposób ze chociazby była puknieta tylna klapa albo tylny blotnik to pękają masy na kielichach. hahaha naprawde dobrzy jestescie. Jeszcze o jakims "dużym wypadku piszesz" hehe nie wiem z kad to wytrzasles. Moze teraz to zrozumiesz jak ci napisze ze chodzilo mi o walnięcie w samo koło.
    No i na sam koniec chciałem uzasadnic dlaczego ci odradzam robienie tego: Poniewaz uwazam ze jest to syzyfowa praca gdyz itak tego w 100% nie wyczyscisz ani nie wydłubiesz tej masy nalezycie poniewaz chcąc to zrobic tak zeby ta rdza juz ci nigdy wiecej nie wyszła musiał byś rozwiertać zgrzewy łączące te elementy oddzielic je od siebie idealnie wyczyscic zakonserwowac i polaczyc ponownie a moim zdaniem jest to gra nie warta swieczki. Jak to podlubiesz z wiezchu polozysz na to nowa mase to itak bedzie dalej gniło głębiej i predzej czy puzniej wyjdzie z powrotem. Ewentualnie taki zabieg to przed zprzedaża auta Mozesz jeszcze zrobic jak napisał tomektmtm
    sciagnij nadkole i popartz od dołu co tam drzemie . Pozdro dla kumatych
    Dokładnie tak zabrzmiało to co napisałeś. Powiem Ci że nowe auta po dużych dzwonach mające uszkodzone kielichy mają w większości przypadków nieuszkodzoną tą masę. Ona pęka pod wpływem starości i zużycia. Można to wyczyścic i nalac całośc środkiem na rdze który zabezpieczy przed dalszą korozją po czym zamalowac
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Pęknięcie karoserii przy kielichu amortyzatora

    Hej, dzisiaj zauważyłem pęknięcie karoserii przy kielichu amortyzatora. Wydaje się dość głębokie i jest dookoła kielicha. Czy da się to jakoś naprawić?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/4134f7f6a1fea177

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •