Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: moduł zapłonowy-zasada działania

  1. #1
    dominator's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny moduł zapłonowy-zasada działania

    Mozecie mi powiedziec za co odpowiada ten modul i czy musi byc on przymocowany do obudowy od filtra powietrza pozdrawiam

    [ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 20:48 ]
    co by sie stalo w przypadku wlozenia obudowy filtra powietrza bez tej blaszki z boku czyli nie od 1,8T
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 16-03-17 o 14:19

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Ten modul odpowiada za wzmacnianie sygnalu + z ECU do cewek. Starszy typ cewet w 1.8T potrzebuje tego modulu, nowsze cewki mialy jeden pin wiecej i nie stosowano juz tego modulu. Jak go nie bedzie to najprawdopodobniej w ogole nie odpalisz silnika.
    Ten modul jest na obudowie filtra poniewaz jest jednoczesnie z radiatorkiem ktory od wewnetrznej strony obudowy jest chlodzony.
    Jak koniecznie chcesz sie pozbyc ori puszki to musisz ten modul odkrecic i przymocowac gdzies indziej pod maska ale tak zeby nie latal luzno bo nie lubi wstrzasow
    Nie mozesz sie pozbyc tego modulu z AGU

  3. #3
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Moduł musi byc koniecznie chlodzony, jak chcesz zamontowac sobie stozek, to musisz zrobic tak zeby przez radiatorek byl przeplywa powietrza.
    Jesli modul sie przegrzeje bedzie to objawaic sie tym ze auto bedzie pracowac na 3 tlokach.
    wiec nierówna praca silnika, oberwanie mocowań silnika, zalanie jednej cewki itd...
    Tak jak Mach napisal, nie moze tez latac, musi byc przykrecony
    odpinajac wtyczki z modulu wylaczy sie silnik calkowicie i pewnie tez sie nie odpali
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  4. #4
    dominator's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie mam zamiaru montowac stozka wrecz przeciwnie pozbylem sie stozka ale kupilem obudowe filtra powietrza bez tego radiatorka czyli modulu nie da sie tam przykrecic.
    Jak mialem zalozony stozek to ten modul byl gdzie indziej przykrecony i samochod normalnie odpalal.
    Czy przez to ze ten modul nie jest przykrecony do obudowy moja A3 moze utracic kilka kucykow bo z tego co napisal PITERd wnioskuje ze moze .
    Mam nadzieje ze kupno tej obudowy to nie bylo wyrzucenie pieniedzy w bloto i nie bede musial kupowac jeszce jednej tylko z tym radiatorem

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dominator
    Czy przez to ze ten modul nie jest przykrecony do obudowy moja A3 moze utracic kilka kucykow bo z tego co napisal PITERd wnioskuje ze moze
    Sposob przykrecenia tego modulu nie wplywa bezposdernio na liczbe kucy pod maska
    Po prostu jesli nie bedzie dorze przymocowany i chlodzony to szybciej sie popsuje niz powinien i wtedy dopiero poczujesz niedobor... zacznie przerywac, szarpac w ekstremantych przypadkach zepsucia sie tego modulu auto nie odpali.
    Samo zamocowanie nie ma przeciez wplywu na ilosc KM ale na trwalosc tego urzadzenia

  6. #6
    dominator's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    wielkie dzieki za info jesli mi sie uda to go oddam i kupie ten orginalny dzwonilem wlasnie do Audi nowy kosztuje 330zl +60 zl rurka

    [ Dodano: Pon 05 Mar, 2007 17:36 ]
    na allegro kolega gelus pomogl mi znalezc cos takiego
    http://moto.allegro.pl/item170084911...powietrza.html
    czy ta obudowa bedzie od 1,8T

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieruszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    A w przypadku wymiany, mogę brać tanszy zamiennik czy musi być ori ?

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •