Strona 3 z 62 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 619

Temat: Rozbieranie, regenerowanie, malowanie lamp

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kaczyniec
    Auto
    atrzy
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    No i musimy odkrecic 2 srubki ktore trzymaja klosz - takie malutkie torxy ale ja to okdrecilem srobokretem.



    Tak wyglada po wyjeciu.
    Soczewka przykrecona jest na 3 sroby - rozmiar: 8



    Arturo może pamietasz jeszcze czy te soczewki trzymają się na czymś jeszcze oprócz tego ze nasadza się na te jakby trzpienie od regulacji? Ostatnio próbowałem wyciagnać żarówkę "długiego" światła i wepchnąłem soczewkę do srodka klosza. Od strony światła długiego klosz zsunął się z tego trzpienia od regulacji całkowicie i wpadł do środka , z dugiej jeszcze jakoś się trzymał. Udoło mi sie potem nałożyć spowrotem ale teraz nie wiem czy ten klosz to utrzymuje się tylko na tych dwóch "dinksach" do regulacji czy tez powinien być jakoś przymocowany ( a u mnie nie był)??? Pomijam fakt że juz chyba na max podniosłem xsenon do góry i nadal nie jest na wystarczającym poziomie( i samopoziomowanie chyba tez nie działa). Czy do wyciagniecia lampy będę musiał sciagnać zderzak?
    Będę wdzieczny za pomoc.

  2. #22

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Witam

    Sanczo, jeśli masz autopoziomowanie xenonów, sugerowałbym zrobić adaptację (poziomowanie) za pomocą VAG'a. U mnie tak było że świeciły za nisko (brakowało regulacji ręcznej aby je podnieść na wymaganą wysokość) bo nie było zrobionej adaptacji, po tej czynności było ok.

  3. #23
    Jaman's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    mitsubishi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Witam. odświeże temat. jestem w trakcie malowania lamp, i tak sie zastanawiam czy odblysk wokol soczewki zostawic czy tez pomalowac na czarno.. Nie jestem pewny czy to nie zmieni jakosci swiatla z soczewki...
    a teraz moje pytanie czy moge pomalowac odblysk wokol soczewki na czarno??
    a jesli nie to czy mozna go pomalowac zwykla farba w kolorze chrom, czy trzeba oddawac do regeneracji, jak zrobil to (A)rturo..

  4. #24
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jaman Pokaż post
    Witam. odświeże temat. jestem w trakcie malowania lamp, i tak sie zastanawiam czy odblysk wokol soczewki zostawic czy tez pomalowac na czarno.. Nie jestem pewny czy to nie zmieni jakosci swiatla z soczewki...
    a teraz moje pytanie czy moge pomalowac odblysk wokol soczewki na czarno??
    a jesli nie to czy mozna go pomalowac zwykla farba w kolorze chrom, czy trzeba oddawac do regeneracji, jak zrobil to (A)rturo..
    Odbłyśnik na soczewce powinien zostać w ori. Nie powinno sie tego robić farbką ze sklepu bo proces metalizacji jest bardzo skomplikowany(odbywa sie w próżni) stad ten połysk. Jeśli masz już go malować to proponuje na czarno go strzelić napewno bedzie lepiej wygladać.

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krasne
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Lampy przednie

    Witam Panowie przepraszam ale potrzebuje waszej pomocy, moje przednie lamy znaczy jedna zaczęła się łuszczyć schodzi lakier bezbarwny. czy wystarczy usunąć go go końca i pomalować bezbarwnym na nowo. Co i jak zrobić pomocy wykonywał ktoś może już taką czynność.

  6. #26

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    howard_2008 przeczytaj temat o regeneracji reflektorów
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=25166

    Po tych czynnościach lakierowanie nie jest konieczne.

  7. #27
    zidabliuej's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pytanie do wszystkich, którzy czyścili polifty. Jak później, po rozebraniu i umyciu lampy oczyścić z tej gumy lampę i klosz? Jedną lampę już zrobiłem, efekt jest niesamowity w porównaniu do tej brudnej, ale samo usuwanie tej gumy przed sklejeniem zajęło mi jakieś 4-5 godzin, a i tak wszystkiego dokładnie nie wybrałem i skleiłem silikonem z resztkami tego syfu... Chce się zabrać za drugą lampę ale na myśl o jej sklejaniu z powrotem niedobrze mi się robi ;/ Mieliście jakiś dobry sposób na usuwanie tej gumy?

  8. #28
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    ta guma to klej - więc nie wiem po co to usuwałeś... Dzięki niej możesz po rozgrzaniu zdjąć klosz. Teraz jak masz tylko na sylikon to będzie bardzo trudno ponownie zdjąć ten klosz w razie co...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  9. #29
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    co to za klej i gdzie go można dostać? to coś jak smoła takie

  10. #30
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    najbardziej zbliżone substancje jakie znalazłem w googlach były pod hasłem: (poliuretanowa) masa uszczelniająco-klejąca. Ale nie ma opisane nigdzie, czy stają się plastyczne po rozgrzaniu, więc chyba trzeba próbować w ciemno.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Strona 3 z 62 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •