Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 215

Temat: koło dwumasowe i sprzęgło/ metaliczny dźwięk

  1. #1
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny koło dwumasowe i sprzęgło/ metaliczny dźwięk

    Witam.

    Pojawił się (już ok miesiąca po zakupie używanego, mam go od lipca) w moim autku taki problem, że przy bardzo niskich obrotach, bardzo małym gazowaniu (jak się rusza z jedynki najczęściej) wystepuje dziwny metaliczny dźwięk, jakby ciągnąć łańcuszek po ziemi.

    Byłem u jednego mechanika, podniósł auto do gory podobno i mowil ze nic tam nie widac i nie ma sie do czego przyczepic (zostawilem auto na godzine, ale watpie zeby sie do tego przylozyli).

    Przed chwila bylem u innego i pokazalem mu problem i przy dotknieciu gwaltownym (na zasadzie dotknij i pusc tak jakby sie sparzyło stope, tak zeby tylko lekko podniosly sie obroty, i tak caly czas pod rzad) pedału gazu pojawia sie rowniez dziwny metaliczny dźwięk. BO jak to zazwyczaj jest ze sie jedzie do mechanika do nic nie slychac. Ale potem w koncu po 2-3minutach bylo slychac ten dziwny metaliczny dzwiek juz na wyzszych obrotach (mniej wiecej 2.2k).

    Mechanik mówi ze to jest dwumas i ze jak juz tak slychac to lepiej nie dociskac za bardzo i nie załączac turbo najlepiej bo to moze czasami nawet dziure wyżreć (tej ostatniej czesci nie zrozumialem juz). Problem jest w tym, że jakies pol roku temu wymienialem dwumasa w Lagunie 2.0T (benzyna, 160km) ale tam objawy dwumasa to było wyraźne walenie silnika (no nie mowiac juz o tym ze poduszki byly uszkodzoen i tez trzeba bylo wymienic).

    Wiem że turbo to nie jest, bo ten dzwiek pojawia sie przed załązceniem turbo.

    Istnieje jeszcze kolejny problem ktory moze nasunie wam coś na mysl. Otóż przy wiekszych predkosciach (120-200) i przy duzych obrotach (3k wzwyż) pojawia się dziwny pusty odgłos dochodzący z silnika. Takie echo, nieciągłe a przerywane. Tak jakby nie wiem... jakby dmuchac powietrze w pustą rure, albo w butelke. Dziwna sprawa, myślałem ze to dlatego ze nie ma tej ochronki pod silnikiem (tej plastikowej klapy, zapomnialem teraz nazwy) ale ten sam mechanik mowi ze to razcej nie to.

    Ktos ma jakies pomysly? I jak z tym dwumasem? Prawde mowi mechanik?

    Auto: A3 2003r. 8P silnik BKD 2.0TDI, wymiana rozrządu 10k km temu.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 16:04

  2. #2
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    wiesz co ciezko bedzie zdiagnozować to przez internet.. ale pierwsza sprawa to bym zmienił mechanika bo z tego co piszesz to chłop sie zna chyba na naprawie maluchów.. co to za diagnoza zeby jeździć tak zeby sie turbo nie właczało i ze może dziure wyżreć

  3. #3
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    twhirl słuchaj najlepszą metodą do sprawdzania dwumasu jest po nocy jak bedzie totalnie zimny odpal samochód niech pochodzi chwilke i zgaś go nie wciskając sprzegła jesli bedziesz słyszał pożadne terkotanie to dwumas na 100% .Kolejnym testem jest jechanie na 1 biegu bez gazu i zobacz czy nie szarpie .Jeszcze mozna ustawić samochód pod kątem pochylony przodem np przy jakims zjeżdzie do garażu i wtedy niech pochodzi na luzie ale sprzegła nie wciskaj zaciagnij tylko ręczny zeby nie zjechał i jesli po paru chwilach zacznie terkotać to kolejna przesłanaka na walnięty dwumas .
    Jeśli to cie nie przekona i bedziesz miał nadal wątpliwości mozna jeszcze podjechac do aso pod pozorem naprawy u nich usterki tylko powiedz ze chciałbyś sie najpierw zorientować co to moze być to wyjdzie mechanior przejedzie sie z tobą i pewnie postawi diagnoze i nie zapłacisz za to ani zł jak nie miałem o dwumasie pojęcia to własnie tak zrobiłem podjechałem do aso i było wszystko jasne .
    Nie trzeba zwalać skrzyni i sprawdzać jakie dwumas ma luzy skoro mozna to sprawdzic na inne sposoby łatwiejsze i nie wykosztujesz sie
    Dodano:
    wurwikufel jesli nie terkocze zbyt uciązliwie i nie buja to na razie jezdzij i sie nie przejmuj jak zacznie juz ci konkretnie telepać to wtedy trzeba wymieniać
    Ostatnio edytowany przez Jacek - 12-11-09 o 17:01 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #4
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    [...]przy bardzo niskich obrotach, bardzo małym gazowaniu (jak się rusza z jedynki najczęściej) wystepuje dziwny metaliczny dźwięk, jakby ciągnąć łańcuszek po ziemi.
    [...] przy dotknieciu gwaltownym (na zasadzie dotknij i pusc tak jakby sie sparzyło stope, tak zeby tylko lekko podniosly sie obroty, i tak caly czas pod rzad) pedału gazu pojawia sie rowniez dziwny metaliczny dźwięk. BO jak to zazwyczaj jest ze sie jedzie do mechanika do nic nie slychac. Ale potem w koncu po 2-3minutach bylo slychac ten dziwny metaliczny dzwiek juz na wyzszych obrotach (mniej wiecej 2.2k).

    Mechanik mówi ze to jest dwumas i ze jak juz tak slychac to lepiej nie dociskac za bardzo i nie załączac turbo najlepiej bo to moze czasami nawet dziure wyżreć (tej ostatniej czesci nie zrozumialem juz). Problem jest w tym, że jakies pol roku temu wymienialem dwumasa w Lagunie 2.0T (benzyna, 160km) ale tam objawy dwumasa to było wyraźne walenie silnika (no nie mowiac juz o tym ze poduszki byly uszkodzoen i tez trzeba bylo wymienic).
    nie jesteś sam, też mam tą przypadłość , a temat dotyczący tego dźwięku jest też tutaj: http://a3-club.net/forum/showthread.php?p=454673 jednak nadal problem nie został rozwiązany;
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  5. #5
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki wielkie za odpowiedzi chłopaki, jutro sprawdze te metody na dwumas.

    @M4ciek: no ja sie wlasnie nie zastanawiam czy to nie jest po prostu architektura tego silnika i może on tak ma po jakiejs ilosci kilosów...

    Jeszcez zauwazylem taki dźwięk jakby strzelania przy skręcaniu gwałtownie w lewo, ale jakimś magicznym cudem słysze to tylko na jednym zakrecie (przed domem, moze akurat dlatego ze wtedy malo kto jezdzi tą drogą i nie ma takeigo halasu na zewnatrz) tylko ze to prawdopodobnie sworzeń prawego amo jest do wymiany.
    Ostatnio edytowany przez twhirl - 12-11-09 o 21:12

  6. #6
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    albo tylna tuleja wahacza przedniego

    twhirl, daj znać jak test, ja też w sumie postaram się o nim nie zapomnieć; pewnie też tak masz z tym dźwiękiem, że jest on tylko podczas gdy auto się porusza (choć minimalnie);
    ja sprawdzałem jak dotąd mocowanie przewodów paliwowych, ale to nie to...

    rano test zimnego z gaszeniem bez sprzęgła - żadnych dziwnych dźwięków...
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 13-11-09 o 12:42
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  7. #7
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Testu nie zrobiłem z braku czasu, ale za to bylem u innych mechaników i wszyscy zgodnie potwierdzili że to koło dwumasowe, dodali jeszce do tego objaw:

    - silnik działający sekundy dłużej po zgaszeniu auta/wyjęciu kluczyka (co u mnie występowało i było strasznie dziwne)

    Niestety do tego auta nie ma tego tzw KITu z kołem zamachowym i częściami sprzęgła i trzeba zamawiać całość: koło dwumasowe, sprzęgło (trzeba nie trzeba, ale lepiej od razu wymienić) + jakieś tam ****rele = ok 5000zł :/

    Robota bedzie wykonywana w czwartek, w piatek zdam relacje.

    Czyli moje felgi i zrobienie skóry w środku na wiosne poszło się jeb***

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    twhirl

    nie wiem gdzie ty bedziesz wymienial to kolo dmumasowe ze sprzeglem, ale nawet w ASO tyle wymiana calego kompletu nie kosztuje

    dwumas + sprzeglo + docisk + sruby nowe (te musza byc obowiazkowo z ASO i nowe) , taki komplet zalezy od sklepu, hurtowni od 1700 -2300zl , robia to dwie firmy LUK i Saschs , wymiana zalezy od mechanika, od 200-500zl

    pisalismy juz o tym wielkorotnie, nie daj sie zrobic...
    a KIT tez istnieje ale kosztuje z wymiana ok 4tys zl

    przyklad (niech w sklepach bedzie troche drozej) :

    http://allegro.pl/item815195416_kolo...at_2_0tdi.html

    osobiscie zmienialem w maju, komplet LUK-a 1730zl po znizkach + 200zl wymiana


    jeszcze jedna dosc istotna sprawa , na dwumasy LUK-a (jesli taki posiadasz fabrycznie) byla/jest akcja serwisowa 13C7, musisz podjechac do ASO, jesli towje auto podchodzi pod to, to zostanie ci to kolo wymienione bezplatnie.
    Fabrycznie montowano rownolegle saschsa i luka. z luk-iem byly problemy

    sprzegla LUK-a. Dotkniety byl 2.0l 100/103 kW PD TDI 6-biegowa manuala skrzynia, od polowy 2003 do konca 2004.

    Na necie podaja nastepujace nr. podwozia ktore byly dotkniete tym problemem:

    od WAU ZZZ 8P ? 5 B 000002 do WAU ZZZ 8P ? 5 B 017348
    od WAU ??? 8P ? 6 A 000109 do WAU ??? 8P ? 6 A 024252
    od WAU ZZZ 8P ? 6 B 000004 do WAU ZZZ 8P ? 6 B 003832
    od WAU ??? 8P ? 5 A 000164 do WAU ??? 8P ? 5 A 176719
    od WAU ZZZ 8P ? 4 A 064592 do WAU ZZZ 8P ? 4 A 181532
    i jeden:
    WAU ZZZ 8P 3 6 9 020490
    Ostatnio edytowany przez Miro - 17-11-09 o 07:50
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To musi być ASO audi czy skoda też moze byc? Bo akurat w moim miescie jest tylko salon skody...

  10. #10
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    może być też ASO Skoda, bo części do A3 8P są w większości takie same jak do Octavii II/Seata Leona II/Golfa 5
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •