Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122
Pokazane rezultaty 211 do 215 z 215

Temat: koło dwumasowe i sprzęgło/ metaliczny dźwięk

  1. #211

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam,
    1,5 roku temu zmieniałem w swojej ASZce koło dwumasowe oraz wszystko co się wymienia przy tej robocie... ostatnio przy odbiorze u innego mechanika, była robiona inna rzecz, ten stwierdził, że słychać u mnie kończącą się dwumase. Nie strzelam sprzęgłem, nie jeżdżę jak taxi driver, nie zrobiłem 200 tys. od wymiany, nie czuję wibracji w pedale sprzęgła, gaszę i odpalam zawsze ze wciśniętym sprzęgłem Jedynie na zimnym silnik drży i słychać takie jakby stukanie, które ustaje przy wciśnięciu sprzęgła. Nie szarpie też na 1 bez gazu. Nagrałem filmik na którym to słychać:

    Czy to na pewno dwumas?

  2. #212
    Nivcio's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Zgrzyt po wymianie kompletnej dwumasy.

    Cześć sprawa wygląda tak. Audi 2.0 TDI 2009 został wymieniony komplet sprzęgła oraz koła dwumasowego marki LUK. Po przejechaniu 100 km pojawił się taki dźwięk. Koło zostało oddane na gwarancje którą LUK Polska uwzględnił. Wysłali nowy egzemplarz który został założony ale nic to nie zmieniło i dźwięk przy gaszeniu bez sprzęgła został. Dodam że temperatura nie robi tu różnicy na ciepłym jak i na zimnym jest to samo. Ktoś ma jakieś doświadczenie lub przypuszczenia?


  3. #213

    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny 1.6 TDI 105KM Zgrzyt przy puszczaniu sprzęgła

    Witajcie,

    Mam problem z niedawno zakupiona a3 1.6 TDi 105KM. Podczas puszczania sprzęgła wydobywa się krótki metaliczny (chyba tak to można określić) zgrzyt. Zgrzyt pojawia się najczęściej w okolicach startu z jedynki, zmiany na 2 i czasami zmiany na 3 bieg. (przy redukcji jest wszystko ok, wyciskanie sprzegła na postoju też nic nie powoduje, biegi wchodzą ok). Czasami odpuszczenie gazu i nagłe przygazowanie też powoduje podobny dźwięk, ale lekko cichszy. Co dziwne, dźwięk ten nie wydobędzie się z zimnego auta (np. z rana, czy po całym dniu pracy). Czasami dźwięk ten zanika, np. jeśli zechce go dokładniej posłuchać i będę co chwile zatrzymywał się i ruszał to nie zawsze on się pojawi. Czasami wrzucenie wstecznego i ruszenie, a potem wbicie "1" może wytworzyć taki zgrzyt. Co to może być, gdzie zacząć szukać przyczyny problemu. Sprzęgło dwumasowe wymienione (czy można źle wymienić dwumas?)

    Dodatkowo na postoju, czuję wibracje auta. Rytmiczne, dosyć nieprzyjemne wibracje całej budy (odczuwane na fotelu i kierownicy).

    Pomóżcie mi, bo zaczynam żałować ze wywaliłem kupę kasy na nowszy samochód a mogłem dalej jeździć dziadem passatem B5, z którym nigdy nie miałem takich problemów...

  4. #214

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Lizak dobrze przykręcony skoro był wymieniany dwumas? Jak dobrze to może problem z tym dwumasem bo wibracji nie powinno być

  5. #215

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny metaliczny odgłos

    cześć!
    mam taką sytuację, że przy zmianie biegów (dwójki i trójki) słyszę takie zgrzytnięcie czy potarcie metalu - to jedyny objaw. I dzieje się on przy szybkiej zmianie biegów, bo jak robię to wolno i delikatnie to nie słychać. Dodatkowo ten sam dźwięk pojawia się czasem gdy mocno przyśpieszę, wejdę na wyższe obroty i nagle puszczę gaz. Ostatnią zależną jest to, że dźwięk ten jest raczej na zimnym aucie.
    jakieś sugestie?
    dzięki!

Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •