Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 215

Temat: koło dwumasowe i sprzęgło/ metaliczny dźwięk

  1. #21
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    czeka mnie wymiana znowu dwumasu... tak to jest kupowac auta z przebiegiem po 150 tys...jedno lato i pora na dwumas
    szukam szukam i do 105 konnej wersji znalazlem tylko w cenie po 1500 zł
    gdzies wyczytałem ze mozna zaadaptowac jednomas albo koło sztywne zamiast dwumasu?
    w tygodniu padł mi dwumas takze w sprinterze...narazie cicho stuka...dwumas takze 1700 zł
    czy jest jakies wyjscie zeby zrobic to taniej i dobrze?

    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=150909
    zobaczcie drugą odpowiedz jaro4444 który pisze jak zrobic to taniej a sprzęgło jest bardzo mocne...wiem ze to inny silnik...ale moze w naszych 1,9 i 2,0 da rade tez cos pokombinowac?
    ostatnio jak mi dwumas w 8L wymienili to tylko biegi zaczely zgrzytac samochod nie szedl juz jak dawniej...było uczucie slizgania sie sprzęgła

  2. #22
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    kafi333

    znowu bedzie ze sie czepiam, ale ty znowu w ogole nie szukasz, a nawet jak czytasz to chyba co trzeciego posta
    milion razy bylo o tym na naszym forum, ba jest kilka osob ktore to maja zrobione , do silnika 1.9 mozna wsadzic jednomas z vr6 / g60, tak samo jak robia to w starych 1.9

    w 2.0 nie da sie tego zrobic bo jest skrzynia 6 biegowa.

    tyle w temacie.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #23
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    kafi333

    znowu bedzie ze sie czepiam, ale ty znowu w ogole nie szukasz, a nawet jak czytasz to chyba co trzeciego posta
    milion razy bylo o tym na naszym forum, ba jest kilka osob ktore to maja zrobione , do silnika 1.9 mozna wsadzic jednomas z vr6 / g60, tak samo jak robia to w starych 1.9

    w 2.0 nie da sie tego zrobic bo jest skrzynia 6 biegowa.

    tyle w temacie.
    Wiem wiem Miro poszuka?em poczyta?em... ale tez wola?em zapytac konkretnie.. Zauwa? ze nie za?o?y?em nowego posta nie denerwuj sie Mirek wczoraj w nocy musia?em troche podgonic autkiem...sporo by?o v-max i po powrocie studzilem turbo wysiadalem na zewn?trz i uslyszalem stukanie...jak na zlosc to samo zrobilo sie w sprinterze...
    znalazlem cos takiego...ciekawy bardzo temat


    http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3110

    przeszukalem kilka for i na kazdym jedni chwala inni krytykuja... normalnie nie usmiecha mi sie wydac 4 tys zeby to zrobic w dwoch autach:/jeszcze zebym cisnal ten samochod...a tu od czasu do czasu i taki fina?....


    Mirek we? luknij fachowym okiem i oce? czy warto w cos takiego sie pakowac?jakby nie bylo prawie tysiak oszczednosci...moze na 40-50 tys km wystarczy
    http://www.allegro.pl/item804685269_...9_tdi_bkc.html
    Ostatnio edytowany przez kafi333 - 01-12-09 o 13:17

  4. #24
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zauwazyłem dopiero ze nie podsumowałem sprawy: w efekcie zamontowałem komplet LUKa pełny orginalny za 3200 z robocizną. I o ile auto pracuje inaczej, o tyle teraz jest coś takiego, że jak wcisne sprzęgło do połowy to wyraźnie czuje drgania na nodze. I ten metaliczny łańcuszkowaty dźwięk nadal się pojawia jak auto jest zimne i się powoli jedzie na jedynce. Może nie jest juz tak słyszalny ale jest nadal

  5. #25
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jak chcesz miec w miare tanio , dobrze i skutecznie to poczytaj jak to zrobil maggu czy pejos (w 8p wlasnie) wlozyli jednomas i jest super
    z uzywanymi to loteria, nigdy nie wiesz co masz, moze ten dwumas jest w takim samym stanie albo gorszym niz ten co masz teraz...
    oczywiscie ze 2- 2,5 tys zl za sprzeglo + dwumas + sprzeglik + sruby to masa pieniedzy, ale robi sie to raz na ok 200tys km , tyle ma pozyc i z reguly srednio tyle "zyje", to jedna z najdrozszych wymian ekslopatacyjnych w aucie ale robi sie to raczej raz...


    to jest tez jedna z odpowiedzi dlaczego jest na rynku mnostwo sportbackow w dobrej cenie, ale z duzym przebegiem, zbizaja sie "grube" wymiany eksploatacyjne - sprzeglo+dwumas, cale zawieszenie, drugi raz rozrzad, byc moze turbina, wiec lepiej takie auto tanio spzedac..
    sam mam takie auto, tyle ze juz wszystko w nim powymienialem

    twhirl,
    a ile zrobiles kilometrow na nowym zestawie ??
    sprzeglo musi sie dotrzec, czasem do pierwszych 5tys
    no i wazne zeby na poczatku postepowac z nim delikatnie
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #26
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zrobiłem mało, bo może z tysiak.
    Delikatnie? Hm... Co przez to rozumiesz? Brak zrywania opon ze świateł czy raczej jazde spokojną ze zmianą biegów przed 3k? Bo ja lubie czasami sobie ostro pojeździć i zmieniać biegi dopiero na wysokich obrotach, ale to chyba nie powinno mieć większego wpływu na sprzęgło, w końcu po to zostało zaprojektowane.
    Odkąd wymieniłem ten zestaw to może ze 3-4 razy ruszyłem tak ostro z miejsca, to raczej jest niewskazane tak?

  7. #27
    patryciusz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Dwumas dostaje jak przyspieszasz na wysokich biegach z niskich obrotów a jak kręcisz do 4 k to raczej nie ma wpływu.

    Quattro 165KM

  8. #28
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    sprzeglo z dwumasem musi sie ulozyc, dlatego na pocztaku wskazana jest spokojniejsza jazda, bez ostrych zrywow z pod swiatel , bo latwo je przypalic
    z reszta powinienes czuc jak lapalo a jak lapie.
    potem mozesz jezdzic jak Ci sie podoba, sprzeglo w bkd jest na prawde pancerne i sporo wytrzymuje, nie ma problemow z momentem ponad 400Nm
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #29
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Taki mały offtop: kocham ten samochód. Dzisiaj przydzwoniłem całkiem siarczyście w **** gościa (koleś nagle zahamował, ja patrzyłem w bok czy nic nie jeździe bo wjeżdzaliśmy z podporządkowanej na główną i za późno się odwróciłem + deszcz i jazda w niego), wychodze z myślą że połowy przodu już nie ma (kilka miesięcy temu z takim samym impetem, może 5km/h więcej przydzwoniłem Laguną Renault i cały przód był do wymiany, na szczęście główna bryła auta nienaruszona, jedynie wymienić zniszczone części na nowe), a tu niespodzianka. Jedyne co się stało to wgieła się taka zaślepka która jest po obu stronach zderzaka (jest zaślepka na spryskiwacz reflektora, pod spodem listwa, a pod nią dziwna zaślepka do nie wiem czego, chyba hak). Normalnie miałem ochotę zabrać to auto do łóżka i przytulić ^^ Teraz już wiem dlaczego Audi z 2004 roku kosztuje 25tys. więcej niż Renault/Toyota/Citroen/Inne gówno z 2004.


    Co do tematu: zawsze staram się nie przyspieszać z niskich obrotów na wysokim biegu, bo raz że jest to denerwujące (auto ciągnie się w nieskończoność) dwa żę faktycznie czuć jak silnik wali przy naciśnięciu pedału gazu. Ale zastanawia mnie to uczucie pod sprzęgłem, takie jakby... chropotanie, jakby coś drapało pedał sprzęgła kiedy jest wciśnięty do połowy podczas jazdy.

  10. #30
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziwna historia, po wymianie tego dwumasu i sprzęgła, mniej więcej tydzień po, zaczęły się dziwne stuki przy zmianie biegów. I sprzęgło po wciśnięciu pedału do połowy podczas jazdy tak jakby drapie od spodu (dosłownie jakby coś drapało pedał). Stuk jest też np. jak sie jedzie, puści auto (trzyma wciśnięte sprzęgło do podłogi) i zmienia z dwójki na trójke i z trójki na dwójke tak ciągle. To wtedy słychać to bardzo. Wczoraj byłem w warsztacie, godzine testowali co tam sie dzieje, jeździłem nim nawet na podnośniku i pokazywałem te stuknięcia ale twierdzą że to tak ma być, że napęd i rozrząd tak chodzą teraz.

    Nie wiem czy to się wyreguluje po jakimś czasie i czy tak ma być czy powinienem sie przejmować. Pytałem się czy może źle założyli coś, ale twierdzą że sprzęgło i dwumas oprócz śrub przykręcanych dynamometrem jest jeszcze złapany na klej (śruby).

    Auto chodzi oczywiście normalnie, nie ma problemów ze zmianą biegów tylko te stuki mnei niepokoją bo wcześniej po prostu ich nie było.

Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •