Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: Boczna listwa drzwi - przymocowanie jej przy urwanych gwozdziach/nitach ?

  1. #1
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Lightbulb Boczna listwa drzwi - przymocowanie jej przy urwanych gwozdziach/nitach ?

    Witam,

    tak jak w temacie mam problem z listwa boczna drzwi tą od strony zewnętrznej drzwi kierowcy.


    kilka z tych gwozdzi na drzwiach do których się przyczepia listwę jest urwanych.

    w jaki sposób najlepiej przymocować z powrotem tą listwę skoro nie ma już tych dwozdzi mocujących ? ktoś juz z was miał taki problem ? próbwałem na taśmę dwustronną piankową ale odpadało....

    Listwa ta zamocowana była na gwozdziach/nitach a w te gworze wchodzili takie spinki plastikowe które byłyu na listwie ale pół listwy odstawało wiec zdjąłem ją a to co ujrzałem na drzwiach :

    Zdjęcie z etki :
    real :





    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-16 o 18:50

  2. #2
    łukaszmiliwek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czersk
    Auto
    BMW E60 535d
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    przyklej to na klej coś w postaci epoxy dwu składnikowy i przykręć na wkrętki nie zadługie żeby nie przeszły na drugąą stone

  3. #3
    skabol_87's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    polecam klej do szkla (ewentualnie sylikon sanitarny najlepiej przezroczysty- tansza wersja) jak chwyci to nie ma bata zeby odpadla

  4. #4
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja proponuje wkreciki male wkrecic(odpowiadajace wielkoscia) w miejsce brakujacych i delikatnie złapać spawem (migomatem) Zabezpieczyc miejsca skorobowane badz bez powloki lakierniczej,kupić spinki (zatrzaski ) w Aso i zamontować listwe.Dodatkowo listwe moze wkleic na silinkonie ktory zabezpieczy ci dól dzwi przed korozia.Pozdarwiam.
    Moje małe sreberko... sprzedana niech służy...
    jest A4 1,9 TDI S-Line po koksie....

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Czarny sylikon do wklejania szyb zalatwi sprawe.

  6. #6
    fazol83's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice/Cieczyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem taki sam problem i zrobiłem tak jak napisał (marcinos80) tylko zamist spawania tych wkrecików, to wkreciłem je na kleju do śrub i od wewnątrz dobrze jest posmarować czymś antykorozyjnym polecam środek o nazwie brunox.
    Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie

  7. #7
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A nie lepiej kupić taką listwę używkę na szrocie , spinki w ASO grosze kosztują. Majątku na to nie wydasz a będzie to profi zrobione.
    and4tu

  8. #8
    fazol83's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice/Cieczyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez and4tu Pokaż post
    A nie lepiej kupić taką listwę używkę na szrocie , spinki w ASO grosze kosztują. Majątku na to nie wydasz a będzie to profi zrobione.
    Tutaj chodzi o połamane mocowania listwy w drzwiach a nie o listw ,wiec zanim cos napiszesz to przeczytaj w czym problem
    Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie

  9. #9
    plewan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg - Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Pisze po raz drugi tego posta ale tym razem go streszcze (net mi sie zwiesił)

    Miałem ten sam problem i borykałem sie z tym z 3 miesiące.
    Po pierwsze przyklejenie nie rozwiąze problemu !! dlaczego ? ---->
    Nefralgicznym punktem w naszych A3 są właśnie nity o których spomniałeś.. bardzo cześto wkrada sie tam korozja i trzeba malować dzrzwi.
    na zdjęciach widać gołą blache więc jesli przykleisz napewno za jakiś czas pojawią sie oznaki korozji i bedziesz musiał odklejac malowac .. itp.
    Proponuje auto oddać do lakiernika, który zabezpieczy nity i przyklei. A jeśli odpadnie to masz gwarancjie i zrobi ci jeszcze raz. Pewnie sam sie meczyłeś z przyklejaniem i nic to nie dało... Odpadło :/.

    Na koniec podsumuje. Oddaj autko do lakiernika, który da gwarancje na zabezpieczenie antykorozyjne, oraz na przyklejenie listwy. Odpadnie to reklamujesz.
    Mam nadzieje ze udało mi się pomóc

  10. #10
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Plewian tak chyba zrobie jak piszesz tylko z malym wyjatkiem.

    Dzisiaj ide kupic nowe zaczepy do listwy te plastikowe bo tez musze je wymienic a te nity to kupilem juz takie same "nity rozprężne" to sie nazywa i spróbuje zanitować jeszcze raz te miejsca gdzie one mi wypadły i w te miejsca gdzie będą dziurki położe jakiś środek antykorozyjny a listwę zaczepię na wszystkich nitach.

    Najgorsze jest to ze w niektórych miejscach lakier jest zdarty do gołej blachy i boje sie ze mi tam rdza wejdzie i wypadało by to zabezpieczyć.Drugą najgorszą sprawą jest to że nie mam teraz kaski na lakiernika a nie chce tego gołego zostawiać wiec myślę, że będe musiał to sam zrobić albo przeczekać zimę i dopiero później oddam do lakiernika chociaż po zimie to już pewnię te drzwi będą gorzej wyglądały

    damam jescze ze jak sprawdzałem miernikiem lakieru to te drzwi były juz 2 raz malowane wiec pewnie rdza tam juz sie wkradała raz....

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •