Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 108

Temat: a3 1.8 125 hp spalanie, v-max..itd

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Polska

    Domyślny a3 1.8 125 hp spalanie, v-max..itd

    jestem tu nowy.. ale uzywalem szukarki i nie znalażłem satysfakcjonyjącej mnie odpowiedzi.


    tak dla marginesu dodam ze moje autko ma 112 tys przebiegu 1997.

    1. ile pojedzie 1.8... ( sorry ale nie chodzi mi o "jechałem 200 w centrum..." wiec takie rzeczy sobie darujmy) czyli v-max 1.8 125Km... ile najwiecej jechaliście ( jakas autostrada)

    dodam odrazu ze mi licznik dobrze chodzi bo spradzałem z innych samochodem oraz nawigacja i było tak samo.

    2. ile spali wam 1.8 125
    a) miasto --------------------> (warszawa) 8 L jazda dynamiczna.
    b) trasa 120+ ---------------> tutaj nie wiem... jeszcze nie sprawdzałem...
    c)trasa 90-100 --------------> 5L ( nowy olej, kable, swiece, cewka, filtry) tu bylem w szoku !!!

    3. mam problem z KODEM w radiu (gamma)... nie mam kodu... ktos wyrwał z ksiażki ( ksiązke od radia posiadam)

    to narazie wszytsko
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 13:13

  2. #2
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    112 tys przebiegu 1997.
    przebieg malo realny chyba ze starszy czlowiek do kosciola nia jezdil

    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    czyli v-max 1.8 125Km... ile najwiecej jechaliście ( jakas autostrada)
    okolo 200km/h (zalezy od wielu czynnikow opony, wiatr, paliwo, obciazenie itp)

    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    dodam odrazu ze mi licznik dobrze chodzi bo spradzałem z innych samochodem oraz nawigacja i było tak samo.
    malo prawdopodobne jeszcze nie spotaklem sie z takim licznikiem (chyba ze w citroenie C4)
    moze i do 100km/h przekamanie bedzie minimalne ale powyzej trzeba troche odejmowac

    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    a) miasto --------------------> (warszawa) 8 L jazda dynamiczna.
    hehe zapomnij 8 to nie spali ci w meiscie chyba ze jazda ala kapelusznik

    w miescie srednio pali 10-11
    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    b) trasa 120+ ---------------> tutaj nie wiem... jeszcze nie sprawdzałem...
    tu moze palic okolo 8

    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    c)trasa 90-100 --------------> 5L ( nowy olej, kable, swiece, cewka, filtry) tu bylem w szoku !!!
    to w szoku sa wszyscy, ja swoim tez po wymianie swiec, kabli, olejow, rozrzadu probowalem i mniej jak 6,5-7l nie chce wziac!!
    twoje 5literkow to jest albo blad w obliczeniach albo masz 1,6
    OOOO UWIELBIAM




  3. #3
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    alfik, trasa 90-100= 5 l ... chyba z górki z wiatrem i na luzie , nie wiem skad masz te dane ale nic praktycznie sie nie zgadza , jazda dynamiczna miasto = 11l min. i to jest do przyjecia , a co do ile "pojedzie " to tak jak pisał chester A3, wiele czynników na to ma wpływ , ale mysle ze 200 jest spoko w zasiegu
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  4. #4
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Spokojnie koledzy alfik, ma silnik APG może one są bardziej ekonomiczne ale również szczerze wątpię Jeśli chodzi o AGN to potwierdzam, moje dane sa podobne. Choć średnio wychodzi mi ok 9,5 litra. Więcej jeżdżę po mieście i dość dynamicznie.
    Srebrny pocisk ...



  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    zgadza się AGN w mieście pali mi koło 11-12l na trasie 9 ale alfik, to przesadził i to ostro nawet jeżeli ma silnik APG przecież wizualnie jest identyczny ....ok może być troszkę bardziej ekonomiczny ale ok 1l. ale nie 4

  6. #6
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    hmm w sumie to APG i AGN watpie ze roznia sie budowa silnika
    moze roznia sie typem sprzegla albo innymi drobiazgami ktore nie wplywaja na spalanie
    bo to ciagle 1.8 20V i jesli APG mial by byc ekonomiczniejszy to po cy wtedy wypuszczac AGN???

    wedlug mnie pala tyle samo czyli duzo
    OOOO UWIELBIAM




  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Polska

    Domyślny

    przebieg udukomentowany.. ksiazka.. rachunki od nowości... wszytsko przejrzałem... nawet wiem na jakim oleju jeździł od 99r. wiec ma 112 tys srodek jak nowy... właciciel z 41 i 43 r.

    Jak moze spalanie oszukiwać ? jesli zalałem do pełna... odbiło... i dolałem 0.5L bardzo bardzzo powoli... trasa 101Km... i odbiło przy 4.5L( jeszcze sie kurde pochlapałem bo myslałem ze wejdzie 7) i dolałem 0.5L bardzo bardzo bardzo powoli.... wiec spalanie wyszło 5. zaznaczam ze jazda 80-20% 90-40% 100-40% i bez szaleństw.

    a moze stacja ? ma przekłamania i sie nacina na kazdym o 3 Litry

    co do predkości... leciałem 215-220 przy 6300 na obrotomierzu.... (paliwo shela ale 95)juz niestety nie pamietam wskazań predkościomierza... Nie z górki.

    licznik sprawdzany z mercedesem oraz nawigacja GPS pomiar 80 idealnie i 130 idealnie tyle samo... wiec dalej nie było sensu sprawdzac.


    Ps... jak własciciel mówił ze autko pali mu 6 to tez nie wierzyłem ale uwierzyłem....

    nie wiemc zym to jest spowodowane... ale mi sie podoba..

    (hamulce ładnie rozebrane i przesmarowane) wiec dodatkowych oporów toczenia nie posiada

    pozdro. Ps. i nie przyszedłem tu zeby bajki pisać.

  8. #8
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    alfik, moze oszukiwac i to nie wiesz nawet jak mocno
    po pierwsze bak musi byc odpowietrzany wiec za kazdym razem wlejesz inna porcje paliwa
    moze takze stacja oszukiwac
    ale zeby 1.8 palil 5litrow
    to tyle pala diesle 90 konne na calym zbiorniku przejezdzasz 1100km??
    jesli nie to spalanie na poziomie 5 literkow zapomnij (ja przejezdam kolo 500km srednio )

    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    licznik sprawdzany z mercedesem oraz nawigacja GPS pomiar 80 idealnie i 130 idealnie tyle samo... wiec dalej nie było sensu sprawdzac.
    to tylko pgratulowac standardowo liczniki przeklamuja do 10% (nawet te mercedesa!!)
    OOOO UWIELBIAM




  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Polska

    Domyślny

    tu mała poprawka bo sie dopytałem... jesli wierzyć nawigacji... to przy 140 km/h jest przekłamanie rzedu 4-5km... a mój licznik współpracował z mercedesem...

    prosta droga.. noc... praktycznie zero hamowania... jechałem sam... stala predkość.

    pamietajcie ze przy 80-100 Km licznik jest najdokładniejszy.

    i nie przesadzajmy zeby wyszło mi spalanie 8L na trasie to doga z warszawy do łukowa musiała by sie wydłużyć o 30 Km... a nic mi o tym nie wiadomo.

    wyszło mi bo odbiło przy 4.5 i dolałem jeszcze 0.5 litra jak poprzednio... a z kolejnym litrem stałem i sie męczyłem... dośc długo... dolewajac po 0.01.

    wiec ogólnie wlałem 6 L !!!! z tym ze poprzednio sie nie meczylem... i dolałem mniej.

    a nawet jesli to 6 Literków.

    a mysle ze stacja nie oszukuje na swoj niekorzysc...

    ciekawe czy uda mi sie ten wynik uzyskać jeszcze raz.

    swoja drogaa kurde.... jak nie miałem samochodu benzyna była tania (3.75) a teraz jak kupiłem to podskoczyła (4.04) a jak spzredałem swoje poprzednie autko to gaz staniał trza miec pecha...

    ale wy wiecie lepiej ile mi spalił...

  10. #10
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    alfik, nie obraź się ale wg mnie takimi pomiarami spalania bym się nie sugerował. Fajnie że się cieszysz że Ci mało pali ale wątpie żby tak było. Ja zalałem do pełna i wyjeździłem do rezerwy. Potem znów zalałem do pełna i przeliczyłe. Średnio 9,6 litra. Każdy ma inny sposób. Ale ja swojemy bardziej wierzę. To nie diesel i poniżej 6l z takim silnikiem 1.8 nie zejdziesz nawet jak będziesz na luzie jeździł. Pozdrawiam Cię i nie odbierz tego złośliwie Prędzej czy puźniej się przekonasz. A jak wyjdzie na Twoje to ja chcę swap twojego silnika albo się zapisuję na naukę jazdy do Ciebie
    Srebrny pocisk ...



Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •