Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 38

Temat: światła stopu cały czas świecą

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez moktown Pokaż post
    a ile takie cos moze kosztowac?
    Pewnie jakieś grosze. Możesz też WD użyć.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  2. #12

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wd nic nie dalo j

  3. #13
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wszystko jest na forum, kolega nie dosc ze zalozyl dwa takie same tematy to jeszcze najpierw nie poszuka...
    nieladnie, malo ktory temat jest tak przewalkowany jak czujnik swiatel stopu...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jakos przeszukalem forum i takiego problemu nie widzialem zeby komus swiatla sie palily caly czas i wymienil czujnik i nic !!

  5. #15
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    przeciez sam sobie odpowiedziales na pytanie w 3 poscie, jak ruszasz wtyczka to przestaje, albo wtyczka uwalona albo ktorys kabel idacy do niej
    a wd to czynnik smarujacy a nie do czyszczenia stykow elektrycznych, trudno zeby ci ropa albo olej przeczyscila styki, zastanow sie....

    poza tym pewnie czyszczenie nic nie pomoze tylko trzeba zrobic z wtyczka, moze ktorys kabel do niej idacy nie laczy itd.



    a co do szukania, jak slusznie zauwazyles sa takie problemy i wystarczylo kontynuowac temat istniejacy.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    okej okej to dzieki i musze zadzialac z kostka cos bo chyba ona jest winna ze nie gasna stopy

  7. #17
    wnuczek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Góra Kalwaria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zrób na stałe (bez kostek) i po problemie

  8. #18
    mazi6622's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    UK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Miałem ten sam problem u siebie po wymianie czujnika. Okazało się że wtyczka była włożona odwrotnie. Tylko że ja mam wtyczkę 2 pinową i można ją wsadzić odwrotnie.

  9. #19
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez moktown Pokaż post
    jakos przeszukalem forum i takiego problemu nie widzialem zeby komus swiatla sie palily caly czas i wymienil czujnik i nic !!
    a ja się spotkałem z takimi właśnie przypadkami, że wymiana czujnika na nowy również nie zaowocowała ustąpieniem usterki ale nie dlatego, że wina leżała poza czujnikiem (w co bardzo wątpię w opisywanym tutaj przypadku, że winna jest wtyczka), większość użytkowników samochodów jak również i niedoświadczonych mechaników popełnia kardynalny błąd przy montażu nowego typu czujnika (tego okrągłego bo w starszych o przekroju kwadratowym ten problem nie występuje), że powodowała trwałe uszkodzenie nowego czujnika już przy lub przed montażem w samochodzie wkładając go nie tak jak wymaga tego procedura - należy wiedzieć, iż w nowym czujniku nie można wciskać bolca, który opiera się na pedale hamulca do środka czujnika przed jego montażem w gnieździe przy pedale jak również nie można go montować na wciśniętym do oporu pedale hamulca i przekręcać w prawo zabezpieczając w ten sposób czujnik przed wypadnięciem z gniazda, czujnik należy wkładać z pedałem hamulca znajdującym się w jego normalnej pozycji spoczynkowej - czujnik wcisnąć do oporu (słyszalne są wtedy odgłosy trykania jego wewnętrznego mechanizmu zapadkowego ustalającego położenie spoczynkowe bolca czujnika) i dopiero wtedy czujnik obrócić w gnieździe w prawo aby zaskoczył w pozycji zblokowanej w gnieździe - postępowanie inne przy jego montażu niż to jakie opisałem daje skutek jego trwałego uszkodzenia i ciągłego świecenia świateł stop.
    Jestem pewien, że po wypięciu wtyczki z czujnika światła stopu gasną - o czym to świadczy - o tym, że czujnik jest cały czas w pozycji zwartej - łatwo to sprawdzić jeśli ktoś posiada Vaga, wchodzimy w 01 Engine, bloki wartości mierzonych, grupa 006, pole 2 od lewej - wskazanie z wypiętą wtyczką od czujnika pedału hamulca - "000" i jeśli podepniemy (w przypadku usterki czujnika stopu) wtyczkę do niego bez naciskania pedału hamulca to wskazanie zmieni się na "011" czyli tak jakbyśmy wcisnęli pedał hamulca. Jeśli natomiast sprawdzając ww. grupę wskazań w Vagu, pokaże nam się wskazanie
    "011" lub opcje "010" albo "001" z całkowicie wypiętą wtyczką z czujnika - wtedy świadczy to o zwarciu kabelków w wiązce lub wtyczce
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 26-11-09 o 22:08
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam

    Odgrzeje troszkę temat. Kupiłem dzisiaj nowy czujnik, jeszcze ten starego typu, prostokątny. Czy muszę z nim coś robić przed założeniem? Jakoś się go ustawia?
    100 BHP / 1.6 L Klub

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •