Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: Duże (za duże) spalanie S3

  1. #11
    luckystrike1979's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jest ewidentnie dużo za dużo i tyle; mi swojego czasu palila w MIESCIE 12L do tego na zimnym motorze, z racji tego że mam 7km do tyry , wiec wóz nie dogrzany czyli podaje wiecej paliwa co i tak dawało wynik 12L / 100 wiec gdzie tu do Twojej cyfry . Sprawdź to co pisałem ad temperatury i niestety soft . Jeszcze jedno , od "zawsze" Ci tak pali czy od jakiegoś czasu ?

    Swoje pytanie celuję w kwestię czy to jednak soft ...
    Power is nothing without control...

  2. #12
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Zawsze mi tak pali od kiedy pamietam i staram sie cos z tym zrobic jak widac z mizernym skutkiem.... Nie wiem po prostu co sprawdzac jeszcze, co moze byc przyczyną... Termostat byl uszkodzony i zostal wymieniony, byly podejzenia co do sondy wiec poszla nowa, przeplywka wygląda na sprawną. Sprawdze ten czujnik temperatury chodz z tego co pamietam juz go na poczatku sprawdzalem i zachowywal sie ok, nie zaszkodzi jednak sprawdzic dzis jeszcze raz... Czy jest cos jeszcze poza programem i czujnikiem temp co moze być przyczyną takiego spalania?

    Czy ktos moze wymienic w punktach co sprawdzic (najlepiej w kolejnosci) i ewentualnie podac prawidlowe wartosci wraz z nr bloków w Vagu? Zrobie logi i wkleje ewentualnie. Moze ktoś coś wymyśli. Standardowe warsztaty i ASO rozklada ręce i twierdzą że wszystko wygląda ok. (przed termostatem i sondą też tak mówili). Gdzie oddac auto na sprawdzenie i ewentualny powrot do programu seryjnego... UNITRONIC w piasecznie czy wybrac sie jednak do COMPsportu?

  3. #13
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Unitronic masz blisko, więc nie ma sensu jechać do Compsportu - bo troche spali a to kosztuje...
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  4. #14
    luckystrike1979's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Wrzuć inny soft, choćby seryjny , sprawdź spalanie i jeśli będzie jeszcze po3eba, pomyślimy dalej.
    Power is nothing without control...

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    soft na orginał to pierwsza sprawa, u mnie tez wymieniłem termostat i sie poprawiło, wymieniłem swiece(tez poprawa), teraz mam podejzenia na n75 bo mimo brakow bledow nie chodzi super, zmieniłem na iny na 80% niesprawny jest praktycznie tak samo(zdaza sie ze turbo przeladuje)

  6. #16
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Sprawdziłem czujnik temperatury i temperatury dla kompa i licznika w miare sie pokrywają także wygląda ok. Chyba poświece któregoś dnia troche czasu i paliwa i zloguje większość rzeczy w Vagu i bede sie doszukiwał co jest nie tak. Ktoś ma jakies propozycje na zestawy bloków po 3? Tak żeby w miare wszystko logicznie ogarnąć? Jestem zdesperowany więc mogę jeździć do upadłego

  7. #17
    luckystrike1979's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Leo, czy mi się wydaje, czy robisz wszystko, aby nie zmienić softu ?
    Power is nothing without control...

  8. #18
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Generalnie chodzi o czystą kalkulacje finansową. Za zmiane softu też trzeba coś zapłacić i to nie mało, a i tak chce wystroić samochód po skończeniu modów a jestem już blisko końca...

  9. #19
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    modów? czyli coś pozmieniałeś? i tu może być przyczyna
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  10. #20
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Przed modyfikacjami było identyczne spalanie, rzekłbym nawet że po wydechu minimalnie spadło ale nie była to mocno zauważalna różnica. Zrobiony jest przelotowy wydech 2,5" z DP 3". Wydech jest na 2 tłumikach przelotowych i katalizatorze sportowym dwuczłonowym. Sondy oczywiscie podłączone i nie ma żadnych błędów. Zrobiony FMIC na bazie oryginalnego intercoolera z a3 8p. Założony jest zawór metalowy forga dedykowany do 1.8T. Pracuje w trybie hybrydy. To tyle ze zmian mechanicznych jednostki napędowej. Opony 17" w fabrycznym rozmiarze także nie podwyższają spalania.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •