Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: Duże (za duże) spalanie S3

  1. #21
    luckystrike1979's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Tyle , że finał zabawy może być taki, że właśnie finansowo z czasem wyjdzie to drożej o czasie i nadal dużym spalaniu nie wspominając ...podzwoń po tunerach, pogadaj o sprawie, może uda się wynegocjować lepszą stawkę czy to za soft, czy za porządną diagnostykę nie opierającą się na domysłach ..
    Power is nothing without control...

  2. #22
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    sluchaj jesli uniknac chcesz kosztow zwiazanych ze zmiana softu to najpierw vag i zbadaj dawki paliwa jesli ok to Sprawdz cisnienie na garach.Jak za niskie to prawdopodobnie bedziesz miec przyczyne spadku mocy i wiekszego spalania
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  3. #23

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hej. Podstawowa sprawa - wymień czujnik temperatury POWIETRZA DOLOTOWEGO który siedzi w kolektorze dolotowym. U mnie po wymianie spalanie spadło o 1 litr/100 choć wymieniłem czysto prewencyjnie. Teraz na długich trasach przy prędkościach 110-130, bez klimy spala mi 8l/100, w mieście 11-12 przy spokojnej jeździe ale dużo czasu w korkach. Fakt że jest po chipie, więc efektywność silnika może być trochę wyższa.

  4. #24
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Dobrze w takim razie w którym bloku sprawdzić dawki paliwa. Czy naprawde jest sens wymieniac czujnik temp skoro wydaje sie ze dziala?

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja radzę wymienić, jest to koszt 70-80 PLN w intercarsie, a ten czujniczek ma naprawde spory wpływ na spalanie i moc silnika. A czy działa poprawnie nie sprawdzisz. U mnie działał poprawnie i nic nie wskazywało że jest zużyty. Dopiero jak porównałem miernikiem opór na starym i nowym czujniku to zobaczyłem znaczne różnice.

    Co do dawek paliwa to sprawdź to na kanale 032, tam z tego co pamiętam masz dwie wartości procentowe. Pierwsza to o ile mieszanka jest zubożana(-) /wzbogacana (+) na skutek odczytów z lambdy na wolnych obrotach a druga to to samo tylko podczas jazdy.
    Tu masz więcej szczegółów: http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/fuel-trim.html

    Pamiętaj że lambda nie ustala mieszanki (closed-loop) jak dajesz w piz.., wtedy paliwo idzie po mapach zapisanych w programie.

  6. #26
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sai Pokaż post
    Ja radzę wymienić, jest to koszt 70-80 PLN w intercarsie,
    Narazie próbujemy bez kosztow.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sai Pokaż post
    A czy działa poprawnie nie sprawdzisz
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sai Pokaż post
    Dopiero jak porównałem miernikiem opór na starym i nowym czujniku to zobaczyłem znaczne różnice.
    czyli jednak idzie sprawdzic

    Jesli chodzi o diagnoze vagiem to polecam strone

    http://translate.google.pl/translate...2Fvag-com.html

    link jest do tlumacza google ktory juz tlumaczy polecana strone z holenderskiego na polski (co prawda w stylu "kali jesc kali pic")
    Idzie ogarnac o co tam lata i chyba zawiera najwiecej informacji o vagu i diagnozie
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 24-11-09 o 19:03
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  7. #27
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Softu nie zmieniłem a za duzego spalania sie pozbyłem. Wymieniłem czujnik temperatury cieczy na oryginał z ASO i spalanie spadło do 14,5l w obecnych temperataurach (-12 w dzień/-15 w nocy) na krótkich trasach więc jest jak najbardziej ok. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamkniecia. Na podsumowanie dla innych mających problem z za dużym spalaniem przyczyną za dużego spalania może być:

    -Sonda Lambda
    -Termostat
    -Przepływka
    -Czujnik temperatury płynu (podwójny czyli 2 czujniki w jednym. Jeden dla kompa drugi dla licznika- u mnie na Vagu było niby ok ale okazał się uszkodzony. Po wymianie spalanie znacznie spadło)
    -czujnik teperatury powietrza w kolektorze
    -kompresja silnika
    -źle napisany program jezeli samochód jest po sofcie


    Jeszcze raz dzięki.

  8. Podziękowania dla leo1983 za pomoc w problemie

    Glac (21-12-09)

  9. #28

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Siemka jest posiadaczem s3 8l pali mi 18.6 l na 100km,nawet tramwaje mnie wyprzedzaja. Podłączyłem pod kompa i pokazało r błędy.
    1.17864.P1456-regulacja temperatury recyrkulacji spalin
    2.16514.P0130-podgrzewana sonda lambda 1
    3.17863.P1455-czujnik temperatury w układzie recyrkulacji spalin
    4.17526.P1118.-podgrzewana sonda lambda 2
    Pytanie brzmi co jest pewne do wymiany? Czy wymienione rzeczy spowoduja spadek spalania?

  10. #29
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  11. #30

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny S3 8L wysokie spalanie - jakieś pomysły co jeszcze wymienić, sprawdzić?

    Cześć wszystkim!
    Powiem szczerze, że szukam pomocy gdzie tylko mogę, na forach jak i w firmach w Łodzi które zajmują się tylko VAGami 😊 Celowo nie chce wymieniać tutaj nazw firm, jeszcze nie, ale zaufajcie.
    Pacjent to S3 8L. Auto 10.000km temu miało remont z powodu za niskiej kompresji. Po remoncie jakies 6.oookm później był zrobiony drugi raz rozrząd, bo grupa 093 pokazywała -12, więc został założony mechaniczny napinacz rozrządu, łańcuch sprawdzony i auto wyjechało z wskazanie do teraz około -6 (wałek od wolnossącego jest założony). Po prostu firma która robiła remont nie ogarnęła tematu, żeby wymienić koło pasowe na wale
    Wymieniłem również przepływkę na nowego Boscha, lambdę, czujnik temp. cieczy, czujnik temp powietrza dolotowego, pompa paliwa, N75, zawór DV (FMIC, metalowy) - profilaktycznie.
    Głównym problemem jest SPALANIE. W mieście, tutaj nieważne czy jest ciepło czy zimno, czy jeżdżę jak emeryt czy trochę przycisnę, około 16-17litrów! Na trasie Łódź-Poznań autostrada, 120-140 na tempomacie wyszło 12l/100km, w trasie gdzie miałem widocznośc 10 metrów przed autem (taki śnieg), czyli jechałem około 50 na godzinę 11 litrów!
    Testowane wszystko na seryjnym programie, jak i na sofcie 255km, 380NM - różnice są prawie niezauważalne.
    Przychodzą mi do głowy dwa tematy:
    1. Wiem, że mam gdzieś nieszczelność przy turbo, mechanik widział lekkie okopcenie ale powiedział, żeby tym się nadmiernie nie martwić. Jak turbo dmucha to słychać jakby taki brzękot, rezonans metaliczny – moje podejrzenie któraś uszczelka turbo może kolektora wydechowego. Aktualnie jest downpipe Turboworks, ale przed jego montażem jak kupiłem auto z seryjnym wydechem to było dokładnie tak samo. Dźwięk przy przyśpieszaniu jak i dzwonienie na zimnym silniku było i jest od początku, przed remontem itd.
    2. Wiem, że mam coś nie tak z zawieszeniem, kierownica jest cały czas skręcona w lewo i jeszcze trochę ciągnie też w lewo, diagnoza wyszła prosta pęknięta tylna lewa sprężyna, a jakiś czas temu wymieniałem prawą zwrotnicę więc obstawiam, że mechanik druciarz u którego byłem raz nie zwrócił uwagi na sprężynę pęknięta i ustawił geometrię czy tam zbieżność na tej uszkodzonej sprężynie. Ale czy to może mieć wpływ aż taki na spalanie?!
    Reasumując, parę osób twierdzi, że mam paranoję i auto sportowe to ma tyle palic. Ale nie oszukujmy się, przy delikatnej jeździe 1.8T quattro w mieście ile spali? 12 może 13 litrów? Absolutnie nie mówię tutaj o upalaniu, bo wtedy paliwo jest ostatnią rzeczą nad którą bym się martwił
    Z góry dzięki za pomoc, nie ukrywam, że ten problem rozkłada mnie na łopatki. Włożyłem w auto sporo pieniędzy, w większości spotykając po drodze osoby które żerowały na moim portfelu, a miały mniejsza wiedzę niż masa osób z forum . Póki co jedyną pomoc i mega wiedzę znalazłem u chłopaków w Compsport w Łodzi, mega klimat 😊.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •