Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930
Pokazane rezultaty 291 do 299 z 299

Temat: [kompendium] przeróbka przodu 8P 2003-08 na polift 2009->

  1. #291

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi A3 8P 2006
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    8P0 807 183 B - lewa prowadnica zderzaka 35 zł
    8P0 807 184 B - prawa prowadnica zderzaka 23 zł
    8P0 807 863 B - lewa listwa mocująca za lampą 19 zł ASO
    8P0 807 864 B - prawa listwa mocująca za lampą 19 zł ASO
    8P0 823 029 E - maska 500 zł
    8P0 823 429 A - odbojnik do maski 2szt 9 zł ASO
    N 903 257 01 - zaślepki do maski 2szt 3 zł ASO
    8P0 821 105 G - lewy błotnik 130 zł
    8P0 821 106 G - prawy błotnik 150 zł
    8P0 863 825 L - wygłuszenie maski 100 zł
    8P0 821 469 - uchwyt błotnika tył 2szt 100 zł ASO
    8P0 821 467 - uchwyt błotnika środkowy 2szt 100 zł ASO
    8P0 821 471 - uchwyt błotnika przód 2szt 100 zł ASO
    8P0 823 480 A - rygiel maski 90 zł
    8P0 805 588 L - pas przedni 450 zł
    8P0 805 607 / 8P0 805 607 A - lewy uchwyt reflektora 115 zł
    8P0 805 608 / 8P0 805 608 A - prawy uchwyt reflektora 115 zł
    8P0 807 113 F - belka 200 zł
    8P0 807 133 A / 8P0 807 133 C - lewy odbojnik / strefa zgniotu 60 zł
    8P0 807 134 A / 8P0 807 134 C - prawy odbojnik / strefa zgniot 60 zł
    8P0 807 550 - absorber / pianka między belkę a grill 60 zł
    8P0 121 283 E - lewa kierownica powietrza do pasa 80 zł ASO
    8P0 121 284 E - prawa kierownica powietrza do pasa 50 zł
    8p0 823 723 b uszczelka podszybia 50 zł
    8P0 823 509 H - zamek maski 80 zł
    8P0 971 848 D - uchwyt na cięgno 7 zł ASO
    8P1 823 531 G - cięgno do zamka maski 50 zł
    zderzak 1 000 zł


    3 755 zł suma

    + ksenony
    8P0 907 279 K lub P - bordnetz 250 zł do kseno
    8K0 941 597 C przetwornice 400 zł
    N 107 218 01 - żarnik D3S 2szt 700 zł
    reflektory 1 600 zł


    Gdyby ktoś się zastanawiał jaki będzie koszt - to mniej więcej tak to wygląda.
    Ostatnio edytowany przez Sok - 01-07-19 o 19:39

  2. #292
    sopel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    Audi a3 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam forumowiczów.
    Jako, że niniejszy temat przeróbki 8P na ostani lift czyli 2009+ przerabiałem kilkukrotnie, toteż pomyślałem wspomnieć o moim bądź co bądź "doświadczeniu", spostrzeżeniach i wszystkim istotnym o czym można wspomnieć i rozważyć przy okazji takowej przeróbki.
    Na początku wyrażę najogólniej moje wyłącznie subiektywne zdanie przede wszystkim nad sensem brania w ogóle pod uwagę takiego moda na 8P - głównie ze względów ekonomicznych bowiem jak łatwo się zorientować te pozornie kosmetyczne zmiany to w praktyce (przede wszystkim co do przedniej części gabloty) w zasadzie oznacza przebranie całego ryja z wierzchu w nowe klamoty - jak wiemy z resztą z wcześniejszych postów i to o czym przede wszystkim musimy wiedzieć - jedna z ingerencji, która wymaga nieco więcej uwagi to odziwo (przynajmniej ja przy pierwszej przekładce na polifta zaliczyłem niemałe ździwko apropo fartuchów i mocowania błotników które 2009+ mają się nijak do przedlifta, zatem tutaj czeka nas odrobina ingerencji - ale właściwie to jedyna taka niezbędna rzeźba gdzie przyda się nieco więcej naszych ogólnie technicznych predyspozycji co by estetycznie zamocować błotniki gdyż jest to widoczne przy podniesionej masce ale nie ma się czego obawiać - lajtowa sprawa dla każdego kto lubi podziałać w swoim garażu/warsztacie i ma do dyspozycji podstawowy sprzęt. Jeśli zbyt zawile się rozpisałem - w skrócie zmierzam do tego, że warto i fajnie się zabawić w moda na ostatni lifting 8P jeśli kupiliśmy korzystnie gablote z uszkodzonym przodem (niekoniecznie po mocnym dzwonie, bo jeżeli mamy dojechany lekko przód zazwyczaj tak czy siak cały przód, tj błotniki zderzak, maska, przedni pas, reflektory nadają się do przebrania. Zatem jeśli mamy zamiar pojeździć owym audi jakiś czas - nic nie stoi na przeszkodzie poskładać sobie takie a3 na lifta który wygląda myślę że sporo atrakcyjniej i świeżej na tle młodszych modeli audi, a co za tym dodatkowo przemawia na te chwile koszt takiego moda wcale nie będzie dużo wyższy niż w przypadku naprawy uszkodzonego przodu na częściach do 2008r sprzed liftingu - niedawno kopletowałem klamoty do polifta także na podstawie cen z Poznańskiej giełdy jestem na bieżąco.
    Kolejna kwestia którą chciałbym poruszyć odnośnie kosztu takiej przeróbki to warto przemyśleć sprawę na ile dokładnie chcemy naszego PRZEDLIFTA zmienić w POLIFTA ponieważ jest kilka zmian/różnic między tymi dwoma wersjami, na których można znacząco zaoszczędzić, a przy tym nie tracą wcale znacząco na końcowym efekcie. Mam tutaj na myśli np. lusterka, których nie musimy od razu zmieniać na te z wbudowanymi kierunkami (w razie chęci i funduszu taką operacje możemy zrobić w dowolnym momencie). Podobnie tylne lampy poliftowe których zmiana daje konkretny efekt ale podonie jak w przypadku luster, możemy je zmienić kiedykolwiek... Zmierzam do tego, że jeśli zrobimy w 8P przodek na 2009+ to w zasadzie auto wygląda już na pierwszy rzut oka jak każda 8P 2009+
    Kolejne PLNy i to całkiem grube zaoszczędzimy jeżeli zamiast ksenonów wrzucimy z przodu reflektory halogenowe - one też mają wbudowane światła DRL, z tym że fabrycznie nie LED jak w ksenonach ale jeśli wsadzimy w te tańsze halogenowe reflektory do świateł DRL zamiast zwykłych żarówek porządne mocne LEDowe zamienniki wówczas DRL wygląda całkiem spoko w halogenowych wersjach przednich reflektorów które wyniosą nas przynajmniej 1500zł taniej od ksenonów, za które ostatnio wołają jakieś niedorzeczne kwoty - tak też zrobiłem w ostatniej audi i jestem zadowolony (jeśli ktoś sobie rzyczy wrzuce foto jak wygląda polift ze zwykłymi reflektorami i dobrymi LEDami na DRL (dodatkowo nie potrzebujemy sprysków w zedrzaku, a nawet można się obejść w zupełności bez zmiany modułu komfortu, dodatkowych kodowań itd - praktycznie koszt reflektorów przy zmianie na polift może być taki sam jak w przypadku montażu przedliftowych halogenowych).
    Jest jeszcze kilka punktów gdzie podczas przeróbki 2009+ wcale nie musimy ponieść większych kosztów na naprawę uszkodzonego przodu niż w przypadku składania "ryja" na starszy. Być możę było wspominane wcześniej, a nie przeczytałem tematu od deski do deski, a nie chciałbym powtarzać...więc jedynie krótko i wybiórczo na pomkne żę w zupełności można wykorzystać kilka przedliftowych części do złożenia polifta, które po 2009 defakto są zmienione ale ja nie widzę sensu wydawania złotówek jeżeli mamy z polifta takowe elementy nieuszkodzone jak np zamek maski (również bez konieczności zmiany części linki która w 2009+ jest dłuższa), strefy zgniotu(mocowania przedniej belki) - bez problemu można użyć do zamocowania nowej belki z polifta, wygłuszenie pokrywy silnika poliftowe z powodzeniem można przełożyć do pokrywy przedliftowej, wystarczy wywiercić w innych otwory i kupić odpowiednie klipy mocujące za kilka złotych, przednie błotniki kupujemy razem z mocowaniami w tej samej cenie co błotniki bez mocowań za które osobno trzeba zapłacić więcej niż cały błotnik, wystarczy poszukać - nie każdy sprzedający je demontuje i pewnie zostało coś jeszcze o czym nie napisałem, a chętnie odpowiem. Podsumowując - naprawa przodu uszkodzonego przedlifta praktycznie w obecnym czasie wcale nie musi kosztować więcej aby złożyć sobie 8P i nie zazdrościć za każdym razem kiedy mijamy A3jke zaledwie dwa lata młodszą od naszej gabloty ale jednak gryzie nas że wygląda lepiej, bo to pieprzony polift, niby to samo lecz jakby inne auto ale niestety droższy o 10koła więc musieliśmy kupić np 2007 zamiast 2009

  3. #293

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi 8P '07
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy te wszystkie przeróbki wiążą się z koniecznością zmiany nadkoli jeśli nie zależy mi na przeniesieniu kierunkowskazów na lusterka ? Ze zdjęć w sieci nie wynika, że kształt samych nadkoli się zmienił, więc może maska+lampy+zderzak da się ładnie spasować?



  4. #294
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    nadkola pasują stare. piszesz o nadkolach, a na zdjęciu błotniki. w warsztacie od lat jest temat, gdzie dokładni jest wypisane co potrzeba.

  5. Podziękowania dla czaro10 za pomoc w problemie

    bercikz (16-02-22)

  6. #295

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi 8P '07
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Słuszne spostrzeżenie, chodzi o błotniki. Twoją listę wertowałem, znalazłem listy części, ale nie doszukałem się informacji czy błotniki wszędzie są wymieniane żeby zrobić full polift, czy dlatego bo inaczej nie pasuje.

  7. #296
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    blotniki trzeba wymienic, w polifcie brak kierunkow w nich.

  8. #297

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi 8P '07
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ale jeśli nie chcę mieć kierunków w lusterku, to mogę zostawić stare błotniki ?

  9. #298
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    ja robilem prawilna zmiane, bo nie uznaje polsrodkow. blotniki sie roznia mocowaniami od gory. wiec trzeba rzezbic. kilka takich sztuk kiedys widzialem w ogloszeniach.

  10. #299

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi 8P '07
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak więc można zostawić stare błotniki z migaczami, kształt nowych, poliftowych jest ten sam.
    Tym samym wystarczy przy budżetowym modzie "na lift" wystarczy wymienić:
    *maska (+zamek maski i linka ?)
    *pas czołowy (nie trzeba wyjmować chłodnic)
    *kompletny zderzak
    *lampy

Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •