Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 26 z 26

Temat: auto gaśnie na wstecznym

  1. #21
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    sprawdz klemy na aku. Najlepiej zdejmij i przeczysc papierem sciernym

  2. Podziękowania dla borys1822 za pomoc w problemie

    cipel1 (16-02-10)

  3. #22
    cipel1's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    aku jest nowy i możliwe ze słabo go przykręciłem i to jest tym spowodowane..Po pracy to sprawdze


    No i tak jak kloga niżej poradził sprawdzenia akumulatora okazało się ze to jest tego przyczyną.Zbyt słabo zamocowałem klemy i to było przyczyna tego ze autko mi nie odparło..
    Ostatnio edytowany przez cipel1 - 16-02-10 o 13:11

  4. #23

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Question [8P] Gaśnie/zwarcie przy wbijaniu biegu wstecznego @diesel 1.9tdi

    Witam,

    Nie znalazłem podobnego tematu dla 8pa.

    Proszę o pomoc.
    Przy probie wrzucenia wstecznego (wystarczy ze dam gałkę w dół i lekko przesunę w lewo) robi się zwarcie(odgłos iskrzenia pod maską), wszystkie kontrolki jak i światło w aucie gaśnie. objawy dzieją się po przekręceniu kluczyka w stacyjce jak także podczas pracy silnika wtedy wówczas gaśnie silnik przy próbie wrzucenia wstecznego. Dodam ze auto posiada czujniki parkowania tylko za bardzo nie orientuje sie gdzie szukać złączki.
    Za wszystkie wskazówki gdzie może być pies pogrzebany będę wdzięczny.

  5. #24

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Packmann Pokaż post
    Tak, to była kwestia tych kabli od wstecznego, lecących w progu od strony kierowcy, konkretnie 2 kable, potem jeszcze kontrolka ABSu się świeciła, wymieniłem przekaźnik i autko śmiga jak nowe.
    Międzyczasie miałem jeszcze takie akcje że auto zaczęło zapalać tylko na zimnym silniku, jeśli pochodził z 5 min i chciałem uruchomić ponownie już nie zaskakiwał, kolejne dwie przykre niespodzianki na mieście.
    Niesamowite że 2 kable a tyle szkód potrafią wyrządzić.
    Teraz śmiga aż miło. Dzięki za wszystkie sugestie, wątek do zamknięcia.
    Witam Cię,
    mam te same objawy co ty miałeś. Sprawdzałem masę ,odpiąłem czujnik wstecznego, wyciągnąłem bezpiecznik i dalej jest to samo... Powiedz mi czy to jest ten czarny kabel co idzie centralnie pod plastikiem w progu od strony kierowcy ?
    Pozdrawiam.

  6. #25

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Problem z cofaniem (biegiem wstecznym)

    Witam serdecznie wszystkich.
    Mam dość duży problem z samochodem , mianowicie gaśnie na biegu wstecznym, skrzynia manualna 5biegowa , w skrócie: zapalam samochódd wciskam sprzęgło wbijam bieg wstecznym i podczas puszczania sprzęgła auto gaśnie , gdy prubuje mu dodać wiecej gazu pojawia sie taka jakby odcinka przy 1500obr. Bład jaki sie pojawia to od czujnik położenia wału , wymieniony na nowy a i tak czasami wywala , do przodu auto jezdzi normalnie. Odpinałem czujnik świateł wstecznych, nic nie dało...
    Brak mi pomysłów.

  7. #26

    Data dołączenia
    Dec 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Problem z odpaleniem i gasnąca klimatyzacja

    Witam od jakiegoś czasu nie mogę odpalić autka , zauważyłem że światła wstecznego nie działają (żarówki bezpieczniki powymieniane ) , niedawno jadąc klima się wyłączała i zdarzało się że wrzucając wsteczny silnik się gasił . zastanawiam się czy to może być jakiś przewodzik albo czujnik biegu wstecznego ( zwarcie ) . miałem 2 tyg temu problem że odpalał za którymś razem aż do teraz i nie odpala w ogóle ,a zauważyłem że jak klimatyzacja się normalnie podświetliła ( nie włączyła , bo miałem wyłączoną ) był napis Service i OK to wtedy odpalał , na ten moment po przekręceniu kluczyka wygląda to tak jak na filmiku że zapali się tak delikatnie i za chwile gaśnie jakby było zwarcie albo nie dostawała prądu (czasami słychac jakby takie cice buczenie jakby się chciała włączyć . czy myślicie że to może być powód sterownika klimy albo coś na przewodach zwarcie jakieś że gaśnie ta klima i wyskakuje błąd czy może robić też zwarcie ten czujnik biegu wstecznego ? nie mam pojęcia czy to może mieć coś wspólnego z tym dlatego napisałem wszystko co zauważyłem akumulator dzisiaj kupiony .(wszystko zaczęło się dziać jak na dworze było deszczowo lub zimno, chyba że po prostu zbieg okoliczności ) proszę o pomoc co pierwsze posprawdzać https://www.youtube.com/shorts/sLZJ5kHVmAs https://www.youtube.com/shorts/ombH0DnCN4M

    dodam że raz widać te podświetlenie jak przekręcę kluczyk a raz w ogóle się nie zaświeca , a powinno być cały czas podświetlone nawet przy wyłączonej klimatyzacji/ogrzewaniu

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •