Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 216

Temat: Ciężko odpala po nocy / BKD

  1. #111

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nysa
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    dziś odpiąłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej (G62) który znajduje się przy termostacie i trochę lepiej palił i chmury nie puszczał. zobaczę jak rano odpali jeśli normalnie to może złą temperaturę pokazuje i komputer zła dawkę paliwa podaje

  2. #112
    wneku321's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW GOLF 7.5 GTI PP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek2.0tdi Pokaż post
    dziś odpiąłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej (G62) który znajduje się przy termostacie i trochę lepiej palił i chmury nie puszczał. zobaczę jak rano odpali jeśli normalnie to może złą temperaturę pokazuje i komputer zła dawkę paliwa podaje
    Odpali lepiej normalne. Po wyjeciu czujnika Ecu mysli ze jest - 40 i dostosowuje do tego grzanie swiec itd. Ale to jest kamuflaz usterki. Wymiana czujnika nie pomoze wiem z autopsji.

    Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
    _______________________
    205 KM 425 Nm =>> 269 KM 415 =>> 3??

  3. #113

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nysa
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    udało mi się nagrać dwa filmiki odpalania silnika

    na pierwszym odpalanie po kilkunastu godzinach przy temperaturze na plusie ok 7-8* z odłączonym czujnikiem cieczy chłodzącej


    - - - Aktualizacja postu - - -

    na drugim jest przedstawione odpalanie też po kilkunastu godzinach z podpiętym czujnikiem
    http://www.youtube.com/watch?v=7_jI5d_q2a8&feature=youtu.be[/VIDEO]



    dodam, że czujnik był sprawdzany i pokazuje temperaturę silnika zbliżoną do otoczenia także nie mam pojęci w czym tkwi problem?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wneku321 Pokaż post
    Odpali lepiej normalne. Po wyjeciu czujnika Ecu mysli ze jest - 40 i dostosowuje do tego grzanie swiec itd. Ale to jest kamuflaz usterki. Wymiana czujnika nie pomoze wiem z autopsji.

    Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
    no więc jak myślisz co jest przyczyną takie odpalania bo mi powoli ręce opadają

  4. #114
    wneku321's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW GOLF 7.5 GTI PP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Zrób logi wtrysków jak masz kogoś z vcds kanał 13 zobaczy co i jak. Ale myślę że jeśli głowica jest ok to korekta dawki rozruchowej powinna pomóc ale to 2.0 tdi wiec ja bym się przezwyczaił

    Dodam film jak odpala mój zrobiłem wszystko co jest opisane w temacie oprócz wtrysków i głowicy. Wiec i jedno i 2 do zrobienia ale z racji kosztów przesunięte w terminie chyba że macie jakieś propozycję inne z miłą chęcią spróbuje.
    _______________________
    205 KM 425 Nm =>> 269 KM 415 =>> 3??

  5. #115
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Wneku, na moje oko to w ogóle słabo kręci...

  6. #116
    wneku321's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW GOLF 7.5 GTI PP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Podobno nie było masy masa dołożona druga i rozrusznik wysłany do regeneracji, został tylko nasmarowany bo jest w super stanie. Poprawa znikoma ?! aku przy rozruchu 12,9 i spada do 11 wiec wydaję mi się że też ok. O dziwo ostatnio temperatura spadła do 0 i odpalił sporo lepiej. Słuchajcie piszcie co możecie sprawdzę wszystko przed zrobieniem głowicy i wtrysków.
    _______________________
    205 KM 425 Nm =>> 269 KM 415 =>> 3??

  7. #117

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczytno
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cześć. Ja u siebie sprawdzałem wszystko opócz głowicy. Po zamianie pompowtryskiwaczy nie było żadnej poprawy, wymiana pompy vacum też nic nie pomogła.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  8. #118
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wneku321 sprawdzales co napisalem na poprzedniej stronie?post 103 , mozna zastosowac srodek do czyszczenia ukladow paliwowych na pewno krzywdy nie zrobisz silnikowi . sam uklad chlodzenia mozna sprawdzic taka zabawka http://allegro.pl/jonnesway-tester-s...642758278.html trzeba poszukac w warsztatach
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #119

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nysa
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    widzę, że z tymi BKD to jakaś zagadka jest. u Ciebie wnuku taka sama chmura jak u mnie tylko, że u mnie to trochę lepiej dopala. trzeba będzie się chyba przyzwyczaić i tak jeździć bo w koszta pójdę i nic z tego nie będzie.

  10. #120
    wneku321's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW GOLF 7.5 GTI PP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    wneku321 sprawdzales co napisalem na poprzedniej stronie?post 103 , mozna zastosowac srodek do czyszczenia ukladow paliwowych na pewno krzywdy nie zrobisz silnikowi . sam uklad chlodzenia mozna sprawdzic taka zabawka http://allegro.pl/jonnesway-tester-s...642758278.html trzeba poszukac w warsztatach
    Robiłem test z tymi odczynnikami wsadza się go w zbiorniczek z płynem. I wyszło że u mnie spaliny nie przedostają się do płynu. A wymieniałem uszczelniacze na wtryskach i czyściłem pompki ultradzwiekami. Ten płyn do czyszczenia wtrysków też zlewałem.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek2.0tdi Pokaż post
    widzę, że z tymi BKD to jakaś zagadka jest. u Ciebie wnuku taka sama chmura jak u mnie tylko, że u mnie to trochę lepiej dopala. trzeba będzie się chyba przyzwyczaić i tak jeździć bo w koszta pójdę i nic z tego nie będzie.
    Ja muszę coś zrobić z tym odpalaniem bo jest tragedia a do chmurki przywykłem w końcu to TDI.
    _______________________
    205 KM 425 Nm =>> 269 KM 415 =>> 3??

Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •