Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Ściąganie auta na bok

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Ściąganie auta na bok

    Witajcie,
    potrzebuję pomocy w ustaleniu kolejności dalszej diagnozy żeby nie wpuścić się w niepotrzebne koszty.

    Mniej więcej od momentu zmiany opon letnich na zimowe walczę z lekkim ściąganiem auta na prawo. Taki sam efekt, niezależnie czy jadę szybko czy wolno (gdy wolniej, wolniej ściąga ), czy przyspieszam czy hamuję, ciągle tak samo.
    [Edit: przy mocnym przyspieszeniu jednak szybciej ściąga w prawo]

    W tym okresie nie było żadnych incydentów typu najazd na krawężnik, dziura itp. Na początku myślałem, że to opony lub felgi - przekładałem lewo-prawo, tył-przód i nic. W końcu mechanik założył komplet kół zimowych z innego auta i dalej ściągało. I tu ciekawostka, na kołach o identycznej szerokości z moimi zimowymi 205 ściągało a gdy mechanik założył letnie koła 225 auto jedzie po prostej!

    Zawieszenie i układ jezdy sprawdzałem w 2ch serwisach, luzów na szarpakach nie wykryto, tylko pęknięcie silentbloka - wymieniłem (obie strony) - nie pomogło, zgodnie z przewidywaniem mechanika. Zaufany mechanik sprawdzał też geometrię i twierdzi, że kąty wyprzedzeń itp są poprawnie poustawiane. Hamulce też sprawdzone, nic nie przyciera. Mechanikowi brakło pomysłu co dalej bez sporych kosztów. Stwierdził że "jeśli nie ścina opon to można dalej jeździć"... można, ale jak wiecie, nie chce się, tracąc przyjemność z jazdy. Jedyne do czego on mógłby się jeszcze doczepić to szumiące łożysko, które może być lekko zatarte i blokować koło. Pytanie do Was czy tylne prawe łożysko mogłoby powodować taki efekt? Gdyby przednie, to może ale tył? Ech...

    Zastanawiam się "co dalej"? W jakiej kolejności szukać przyczyny, jak wymieniać po kolei elementy przedniego zawieszenia?
    1) łożysko piasty? czy przytarcie łożyska na tylknych koła wyczuje się pokręcając je gdy auto jest na podnośniku? a jak sprawdzić przednie, tym bardziej że skrzynia automat?
    2) sprężyny? jeśli auto na równym ma taki sam prześwit koło-nadkole, to czy ewentualne mikro-pęknięcie wpływałoby na ściąganie?
    3) amortyzatory? ma sens?
    4) łożysko kolumny? podobno zatarte/wybite też może wpływać...
    5) drążki kierownicze mimo braku luzów? (chyba już zaczynam wymyślać :/)
    6) ...

    Czy możecie oszacować koszty każego z punktów?

    Z początkiem tygodnia wyciągnę jeszcze raz letnie koła 225 i osobiście zobaczę czy będzie jeździć prosto - jeśli tak, to może lepiej szarpnąć się raz na zmianę kół zimowy na 225, i liczyć że będzie jeździć prosto, skoro na letnich nie ma śladu "ścięcia" opon?
    Ale na zimę 225 zamiast 205 to raczej nie jest dobry pomysł (węższa opona lepiej wgryza się z śnieg)... ech po raz drugi.

    Auto kupiłem używane, nie mam gwarancji historii, może od zawsze na oponach 225 jeździ "prościej"? Ale ostatniej zimy zauważyłbym na 205 ściąganie a tego nie było... jestem w proszku, pomocy!

    pozdrawiam,
    andrzej.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 07-11-22 o 14:58 Powód: korekta

  2. #2
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mam to samo, wymieniłem wszystko co bylo mozliwe z przodu drążki końcówki itp i dalej to samo, nie wiem czy to nie wina maglownicy ale aż tak mi to nie przeszkadza i nie bede wcinał się w takie koszty

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kogo w Krakowie lub okolicy polecilibyście do diagnozy i próby naprawy tego typu? Dla mnie ściąganie jest odczuwalne i irytujące ale nie chcę bujać się po przypadkowych mechanikach...

    pozdrawiam, andrzej.

  4. #4
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Powiem ci ja ja bym pojechał gdzie indziej na zbierznosc i nie na jakies sprawdzenie (sprawdzic to można cisnienie w kołach a nie zbierznośc ) tylko ustawienie od nowa generalnie raz w roku powinno sie ustawiać znając nasze drogi i mysle ze twoje problemy sie skonczą koszt około 60 zl .

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy sprawdzane było też tylne zawieszenie i jego geometria? Tył też może być przyczyną ściągania.
    124 Hp 277 Nm

  6. #6
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtas Pokaż post
    Tył też może być przyczyną ściągania.
    dokładnie być może tuleje do wymiany

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jutro lub pojutrze jadę na pomiar i ustawianie całej geometrii, zobaczymy co wyjdzie. Parę lat temu jeszcze innym autem byłem z polecenia w okolicach Rybitwy w takim dziwnym miejscu, jakby magazyn, do którego jechało się ulicą wśród łąk, niestety nie pamiętam dokładnie adresu. Najbliższy również polecany to "auto geotest" na Obrońców Modlina 7, ale nie wiem czy to to samo. Zachwalany zakład Czesława Dudy z Katowic jest trochę za daleko.

    pozdrawiam, andrzej.

  8. #8
    Igor1981's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    1. Trzeba jak ktoś zauważył, zrobić pełną geometrię, a nie tylko przód. Ale jeśli auto nie było ostatnio rozwalone, to w zasadzie niewiele to pomoże.

    2. A czy dobrze założyli Ci te opony? Jeśli na którejś stronie opony są źle założone, to wtedy dwie strony mają różne opory toczenia i może ściągać.

  9. #9
    dhab's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam podobny problem na letnich oponach. Myslalem ze to właśnie ich wina ale gdy kupiłem nowe dzieje się to samo.
    ZImówki mam na innych felgach i nie sciąga
    Letnie - na nich ściąga tak samo jak na starych (myślałem że wymiana na nowe pomoże)
    Ustawiałem zbieżność, ciśnienie w kołach też sprawdzałem...
    Audi A3 8L 3D 1.9 TDI AGR

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    "Geometria wzorowa, nie ma co ustawiać" powiedział pan Jan z polecanego zakładu na Obrońców Modlina w Krakowie. "Jeśli już to mogłoby nieco ciągnąć w lewo przez lewe przednie koło" dodał. Dokonał tylko minimalnej korekty (wydruk z geometrii). Dyskutowałem z nim dość długo możliwości opisywanego przypadku, ale każdą z moich teorii spiskowych odrzucał, "to na pewno koła". Po czym sprawdził ciśnienie i stwierdził że za duże i odpompował oponki... i tu chwila zastanowienia, conajmniej dwóch wulkanizatorów przekładało mi opony na felgach, więc goście ustawiali ciśnienie, i co? 2.5 na przodzie zamiast 2.1... po kontroli, bo ciężko to nazwać ustawianiem, wyjechałem na drogę i ... JEDZIE PROSTO.

    Ręce mi opadły. Rozumiem, że "zrób to sam" to dobre motto, ale czy sprawdzanie ciśnienia po kolejnych wulkanizatorach to nie jest paranoja? Jak widać nie jest :/

    Dlaczego ściągało? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że przy nabitej jak balon oponie, powierzchnia styku jest już tak mała, że krzywizna drogi (odprowadzenie wody w prawo) powoduje ściąganie auta siłą ciężkości, po prostu opony nie przylegają na tyle do asfaltu, żeby utrzymywać tor jazdy. Dlatego na letnich oponach z dobrze ustawionym ciśnienim auto szło prosto, dlatego przy zmianie opon lewo-prawo i przepompowanych oponach auto dalej szło lekko w prawo. A te inne koła zimowe, które zakładał zaufany mechanik, też widocznie być przepompowane.

    Znowu lubię moje A3 a zaufany mechanik miał rację co do zawieszenia, ale na kołach to się zupełnie nie zna. A tych dwóch wulkanizatorów to nic tylko rozjechać. Temat można zamknąć, dziękuję wszystkim za sugestie i wsparcie !!

    pozdrawiam,
    andrzej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •