Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 104

Temat: ciężko zapala po nocy

  1. #91
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    ok1500 do 2000 z wymiana mozna liczyc mysle niestety:/

  2. #92
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Kup klasyczne sprzęgło za około 800 zł np LUKa i nie wstawiaj już dwumasy bo szybko pada. Te stare mechanizmy są lepsze i trwalsze. Najlepiej poczytaj o + i - i. Ja tez się do tego przymierzam bo u mnie już strasznie harczy i brzęczy przy puszczaniu gazu.

  3. #93

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    maly a to jest moziwe zalozyc jednomasa? Wiem jak działa jednomas miałem takiego przy mojej byłej A3 z 97 r. inaczej sprzęglo chodziło ale dla nie było ok . To kupuje sie nowy zestaw czy jak ? dajcie więcej info
    Audica z 01r
    Panowie a to przy odpalaniu (trzesienie i nierowne odpalenie) moze to byc wina akumulatora? bo wykazało mi na mierniku dzis ze ma cos ok 440 rozruchu a powinien mieć ok 600
    Ostatnio edytowany przez Sailor - 14-03-12 o 12:22

  4. #94

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie jadę w weekend robić logi , może się dowiem czegoś o autko czy ma jakieś nieprawidłowości . Teraz pytanie logi robić na rozgrzanym silniku i w czasie pracy ?
    2 Pytanko; przepustnica, przepływomierz, wtryski, ciśnienie -> zrobić logi czegoś jeszcze?
    Jeszcze prośba podajcie kanały na jakich zrobić te logi. Kurcze nie bardzo siedzę w temacie z trąd takie może i banalne pytania.

    Przypomnę ze problem polega na ciężkim odpalaniu na zimnym a także dziwnie czasami trzęsie silniczkiem .
    Pozdrawiam Forumowiczów

  5. #95

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odświeżę temat, po nocy zapala mi z takim zgrzytem "grr" nie wiem co to może być, ogólnie to pisałem już na ogólnym wątku ale nie otrzymałem odpowiedzi. Może ktoś już miałem taki problem. AGN 1.8, wymieniłem cały rozrząd, kable rozruchowe i nowe świece. Nie wiem już zastanawiam się co do bendixa lub może zalałem zły olej mam teraz 5w30 ale wcześniej nie widziałem jaki był. Mimo wszystko ktoś pisał że może go być za mało, to sprawdzałem jest okej. Po zmianie oleju wszystko było okej to czasu gdy pojawiły się delikatne przymrozki wtedy zaczął tak dziwnie odpalać.. Możliwe też że to czujnik temperatury.. Dodam że tylko pierwsze uruchomienie takie jest później pali już elegancko. Dodaje filmik jak to wygląda. Ktoś coś podpowie?


  6. #96

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak dla mnie to napinacz łańcuszka z tyłu głowicy. Norma po długim postoju w 1.8 i 1.8t jak nie trwa dłużej niż 2sekundy.

  7. Podziękowania dla przemo88 za pomoc w problemie

    adamliving (20-11-19)

  8. #97

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Jak dla mnie to napinacz łańcuszka z tyłu głowicy. Norma po długim postoju w 1.8 i 1.8t jak nie trwa dłużej niż 2sekundy.
    Właśnie zapomniałem dodać że właśnie tak trwa od 1 do 2 sekund. Czy w związku z wymianą tego łańcuszka, coś jeszcze trzeba wymienić czy wystarczy tylko łańcuszek sam? I jakie są mniej więcej koszta z tym związane?

    PS. Dzwoniłem do swojego mechanika i on mówił mi żeby to wymienić musi założyć nowy rozrząd, czy próbuje mnie naciągnąć czy faktycznie trzeba tak zrobić ?

    Bo chodzi o to że samochód mam od maja i w maju założyłem cały kompletny rozrząd. I musiałbym teraz znowu zmieniać cały rozrząd aby wymienić łańcuszek. Można się tam jakoś dostać po najniższej linii oporu, żeby nie wymieniać całego rozrządu czy lepiej już założyć nowy rozrząd wraz z tym napinaczem łańcucha?
    Ostatnio edytowany przez adamliving - 20-11-19 o 11:10

  9. #98

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie wymieniaj tego. Nawet na ori napinaczach i łańcuszkach może być to samo. Audi wydało kiedyś pismo, w którym oświadcza, że ten objaw jest dopuszczalny i jest cechą tego rozwiązania, przy założeniu 2-3s po długim postoju
    Jeśli masz napinacz z cewką to ori kosztuje 2,5koła, bez cewki ori około 900zł. Ceny bez łańcuszka.
    Zamienniki od 400-1200zł w przypadku wersji z cewką i 400zł febiego bez.
    Jeśli miałeś niedawno wymieniony rozrząd to wystarczy sam pasek zmienić.
    Przy wymianie jeszcze uszczelki dochodzą. Zmierz lepiej ciśnienie oleju, bo jak pompa niedomaga lub przypchany smok to również nie sprzyja pracy napinacza.
    Jaki ten 5w30? U mnie np. na liqui moly sht 5w40 grzechotał prawie codziennie przy odpalaniu po nocy, a na ravenolu raz na ruski tydzień.

  10. #99

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Jaki ten 5w30? U mnie np. na liqui moly sht 5w40 grzechotał prawie codziennie przy odpalaniu po nocy, a na ravenolu raz na ruski tydzień.
    Właśnie jak czytałem gdzieś kompendium wiedzy na temat tego napinacza to też pisało żeby się nie przejmować stukami jak trwa te 2 ala 3 sekundy, ale mimo wszystko się martwię bo chcę się jeszcze trochę nią nacieszyć.

    A jeśli chodzi o olej tak jak już pisałem nie wiem jaki olej był przed, nigdzie w książce serwisowej nie pisało, przebieg jaki miał w momencie zakupu i wymiany oleju to 206 tyś i wtedy zalałem 5w30, pożniej zmieniłem po 10 tyś czyli 217 tys i zaczęło się tak dziać. Olej o jaki chodzi to Castrol 5w30 C3.

    Niby powinien być już półsyntetyk, i tak też mówił mi mechanik inny, że niby jak zaleje 10w40 to będzie lepiej, silnik się wyciszy i może nawet nie będzie stukał.

    Co o tym myśleć?

    PS.
    Czyli na razie wstrzymuje się z naprawą tego łańcucha i sprawdzam smoka i ciśnienie oleju.

  11. #100

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gówno nie półsyntetyk, co za prymityw. Myślenie sprzed kilku dekad, że jak już ponad 100tys, a nie daj boże 200 to najlepiej minerał zalać. Lej, utrudnij życie silnikowi zwłaszcza zimą.
    Wywal tego szajstrola i zalej motula, valvo, millersa, ravenol, neste albo inny nieprzereklamowany syntetyk 5w40.
    Jesli na siłę chcesz wydać kilkaset złotych to Twoja sprawa. Ja wiem z doświadczenia, że nie warto sobie tym dupy zawracać, bo szkoda nerwów. Jeśli nie masz innych objawów uszkodzonego napinacza to odpuść.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •