Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 104 z 104

Temat: ciężko zapala po nocy

  1. #101

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    @przemo88 Po pierwsze właśnie nie chcę wywalać na darmo kasy z tego też piszę tutaj na forum aby ktoś mi coś doradził, są to duże koszta wiadomo. Tak samo jak mi się wydaje koszta są duże ze sprawdzeniem smoka bo trzeba ściągnąć misę, i dopiero zobaczyć, a i mogą coś źle skręcić i się będzie lało. Na razie nie mam żadnych wycieków.

    Po drugie, bierze mi tego Castrola trochę, nawet chyba ładnie bedzie 10kk to tak poł bagnetu suche, wcieków nie ma, sprawdzałem podkładałem tekture, tylko z klimy kapała woda. I z racji tego ze to syntetyczny olej, jeśli będę chciał wlać Motula 5W40 bo z tego co czytam duzo ma plusów tutaj na forum, to też mi go bedzie brać. Bo z tego co mi piszesz półsyntetyk jest sprzeczny z Twoją teorią, w którą zresztą sam wierzę.

    Podsumowując: Może po prostu tylko wymienię olej. Tylko teraz na jaki? Na tego Motula 5W40 czy bedzie dobrze?

  2. #102

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    NIgdy na motulu nie jeździłem i nie mam zamiaru ale ludzie chwalą. Ja od kilku lat jeżdżę tylko na ravenol turbo vst i to jest mój numer 1 w tej cenie.
    Zrzucenie michy w a3 to nie jest wyzwanie tak poza tym ale na przypadłość zapchanego smoka cierpią 1.8t, w zwykłych 1.8 to raczej pojedyncze przypadki. Chyba, że ktoś jeździł na gnojówce i wymieniał co 30tys. Jak nie masz syfu pod pokrywą zaworów to w misce też powinno być czysto.
    Poza tym z tego co piszesz to ubywa CI jakieś 0,5l na 10tys więc tyle co nic. Po co powielasz stereotypy, że jak syntetyk to musi brać olej?. Większość syntetyków jest tylko z nazwy ale jak Cie interesuje tematyka olejowa to wujek google pomoże.

  3. #103
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Motul X-Clean możesz spokojnie lac bo to bardzo fajny olej a jego cena nie zabija.
    Nie mam fejsa ani androida!

  4. #104

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Książenice
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Chciałem zakładać nowy temat, ale jest tego sporo obecnie, więc się przyłączam. Tak wygląda odpalanie po nocy albo po pracy (~8:30). Auto ma instalację LPG. Silnik 1.8T ARY
    Przykład na filmie jest ekstremum. Zazwyczaj auto odpala przy drugim kręceniu rozrusznikiem. W tle słychać wyraźnie pracę pompy paliwa - nie wiem czy to dobrze, czy źle. Nie ważne czy temperatura otoczenia wynosi 6 czy 16 stopni. Boję się zimy. Nie wiem gdzie dalej szukać. A jak na złość usterka jest na tyle sporadyczna, że u mechanika (stał ostatnio 3 dni) odpala za każdym razem na dotyk.



    Wymienione:
    - kostka stacyjki,
    1 przekaźnik pompy paliwa,
    2 czujnik położenia wałka rozrządu (lewa strona obok paska) -
    - filtr powietrza,
    - świece,
    - reduktor LPG, (ogólnie była podejrzana instalacja LPG)
    - wtryski LPG,
    3 wąż odpowietrzania skrzyni korbowej - sparciał.
    Wyczyszczone/sprawdzone:
    4 cewka napinacza łańcucha rozrządu,
    - klemy,
    - sporo innych styków ogólnie,
    - przepływka i przepustnica - czyszczone,
    - płukanka układu paliwowego w baku była.

    Był błąd P0011, po 1-4 więcej się nie pojawił. Za informacjami z ROSS-TECH.

    OBD i VAG - zero, ZERO! błędów. Jak już odpali to idzie jak przecinak, nie ma spadków mocy, wahań obrotów silnika, turbo ciśnie do 1.1. Normalnie nic nadzwyczajnego.
    Ostatnio edytowany przez KSnakeW - 20-11-19 o 22:41

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •