Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: Montaż webasto

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Posiadam A3 8P 2.o tdi bkd, szukam jaichkolwiek informacji na temat montazu orginalnego webasto i zasady dzialania w naszych 8P, a moze ktorys z kolegow ten temat przerabial, z tego co wiem sa webasta uruchamiane za pomoca pilota i takie z dodatkowym wyswietlaczem wewnatrz. Prosze o info Dzieki

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dobra - ponieważ widzę że mało osób montowało a ja własnie zaczynam montaż to podziele się informacjami a przynajmniej częscią.
    Webasta montowane w A3 8P dzielimy na zuheizer i standheizung - czyli dogrzewacz i podgrzewacz. Oczywiście piec z napisem Stanheizung jest lepszym zakupem - możesz jeśli masz fis - nastawić na liczniku żeby zaczęło podgrzewać kabinę np 20 minut przed codziennym planowanym wyjazdem (do pracy itd). Jak kupujesz uzywany piec to zwróć uwagę by miał węże, pompę wody, tłumik, dobrą rurę łączącą piec z tłumikiem (jak upalona rura to wiadomo - piec pracował już trochę a zakup rury to 50zł w plecy), rurę wydechową dopiętą do tłumika. drugim ważnym elementem jest pompka paliwa, która montowana jest przy zbiorniku paliwa - tu dobrze żeby miała wężyki i często ma też rurkę zasysającą. Potrzebna będzie wiązka - jak zrobię to opiszę i porobię fotki. Podczas montażu pieca jeśli montujesz oryginalny piec a3, golfa 5, caddy, touran to musisz też zmienić zbiorniczek spryskiwaczy bo jest inny. Teraz węze wody i podpięcie - w zależności od silnika różne są metody podpięcia - albo droga płynu idzie z silnika poprzez piecyk do nagrzewnicy w aucie albo piec wpiety jest trójnikami i zaworkami zwrotnymi do węży idacych od silnika do nagrzewnicy. W przypadku drugiego rozwiązania wg mnie szybciej masz zagrzaną kabinę ale nie masz zagrzanego silnika. Nie powiem co jest lepsze bo we wszystkich poprzednich moich autach montowałem pierwszy układ węży.
    Dobra - a jak ktoś powie - nie chcę zmieniać zbiornika spryskiwaczy i nie chcę kupować konkretnie z golfa/a3/toruan. Otóż webasto robi piece termotop C - sterowane analogowo lub cyfrowo. Wtedy dokupujemy zegarek lub sterownik z pilotem. Piec w takim przypadku montuje się albo po stronie kierowcy pod zderzakiem albo na grodzi po stronie pasażera. Piec termotop C stosowany był w VW T5(cyfrowy), w sharanie (często analogowy) mercedesach itp.
    Oczywiście przy zastosowaniu Termotop V - czyli oryginalnego pieca dla VW/AUDI też dopinane były sterowniki T90/91 - po prawej stronie bagażnika z anteną - zasięg ok 500metrów. W przypadku zastosowania dogrzewacza - zuheizer - piec startuje jak jest temp poniżej 5 stopni bez naszego udziału - musi tylko pracować silnik

    Jestem po częsciowym montażu. Zacznijmy od tego że był problem ze zdjęciem zderzaka (ukryte 2 śrubki pod lampkami dostępne po odchyleniu plastiku nadkola). Większość opisów montażu (touran, golf5) podaje że piec a raczej stelaż jest mocowany 1 nakretką - to nieprawda - 2 nakretki + jedna śrubka dostępna obok lampy przy filtrze paliwa (w dieslu). Węże wody - ja zastosowałem oryginalne rurki (potem podam numer) ale można też kupić węże 16 do wody i ładnie przyczepić. Koniec jednego węża (tego co idzie do pompki wody przy piecu) wpinamy do chłodniczki spalin, a drugi łączymy z ty wyjętym z chłodniczki spalin idący do górnego króćca nagrzewnicy. Wiązka elektryczna - punkt masowy dla pieca jest obok pieca pod lampą. Zasilanie dla pieca - dajemy z pinu 20 wtyczki 40 pinowej (słabo opisany pin) w E-box obok akumulatora - dodatkowo bezpiecznik w E-box 20A (są 2 miejsca zależy czy macie High czy Low). Do tego oczywiście musicie puścić wiązkę do kabiny - więc przy okazji ze demontowaliście aku i jego podstawę żeby wpiąć się do wtyczki ebox - tam puszczacie kabelki do kabiny. 2 kabelki do CAN, 1 kabelek dla pompki paliwa, no ja jeszcze dałem kabelek do załączania pilotem oraz zasilanie stałe dla sterownika pilota z tego samego bezpiecznika co zasilanie dla webasto (wiem w schemacie jest winnym miejscu). Bedę potem uzupełniał z fotkami

    Czy ktoś wie - czy jak nastawicie webasto w liczniku a temp zewnętrzna bedzie wyższa niż 5stopni to webasto się uruchomi?
    Ostatnio edytowany przez greg - 03-11-13 o 22:35 Powód: Update

  3. Podziękowania dla greg za pomoc w problemie

    morgan (12-10-13)

  4. #13

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŚWIETOKRZYSKIE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam.
    greg mógłbyś mi podesłać schemat podłączenia webasto, bo wyczytałem ze coś tam masz na ten temat. ewentualnie fotki wiązki elektrycznej.
    Prawdopodobnie będę montował webasto z tourana.
    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez TOMEKA3C - 10-01-15 o 13:00 Powód: :)

  5. #14

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    TOMEKA3C zaloguj się na forum tourana właśnie i temat webasto tam jest przerobiony od A do Z.
    W A3 jest to w 99% analogiczne rozwiązanie, jak miałem problem ze swoim webasto to Robert(nick: jarry) z forum tourana ogarnął temat bez jakichkolwiek problemów.
    Myślę, że jak się do niego odezwiesz to na bank pomoże.

  6. #15

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny webasto/ogrzewanie postojowe/eberspacher

    Witam z racji że zaczyna się powoli sezon grzewczy dla zainteresowanych samodzielnym montażem niezależnego ogrzewania załączam bardzo fajny manual do a3 8p
    wszystko dokładnie krok po kroku od montażu samego pieca po instalacje elektryczną gdzie się wpiąć jakie piny itd. oczywiście chodzi o piece firmy eberspacher chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z tymi piecami, samym montażem i diagnozą.
    link do manuala; http://chomikuj.pl/zajaczek.pl/instr...cu+eberspacher
    jeśli piece tej firmy to najlepiej i najprościej modele;
    d4wsc moc grzewcza 4,3KW SPALANIE 0,4l/h
    d5wsc 5KW/0,5l/h
    oba analogowe (można załączyć czymkolwiek co zwiera styki)i mają w sobie pompę wody i pompę paliwa są to tzw kompakty do podłączenia 2 węże zasilanie paliwa i wiązka elektryczna

  7. #16

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jest na forum osoba, która posiada samochód z silnikiem BKD w którym było fabrycznie zamontowane webasto?

  8. #17

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Webasto do A3 8P 2.0 TDI CFFB

    Witam,

    chciałbym zamontować jakieś urządzenie które podgrzeje mi płyn chłodniczy, nie musi to być webasto.

    Czy takie coś w ogóle istnieje?

    Jakie macie propozycje?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •