Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: przod 13 tyl 16 car audio

  1. #1
    sZym0n90's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Arrow przod 13 tyl 16 car audio

    Witam
    Jak juz wspominalem kiedys chce kupic glosniki na przod 13 a na tyl 16 nie chce zadnego przerabiania zeby miec z przodu 16 poprostu wystarcza mi 13
    co mowicie o tym na przod
    http://allegro.pl/item823283681_alpi...m.html#gallery

    i powiedzcie mi czy lepiej kupic ten zestaw czy znalesc jakis odseparowany???

    Pozdrawiam wszystkich

  2. #2
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Naprawdę trzeba było zakładać kolejny temat o tym?

    Zestaw odseparowany zawsze będzie lepszy...

  3. #3
    sZym0n90's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Hehe no czytam duzo na ten temat ale nie widzialem wiekszych odpowiedzi tylko ze ten alpine nie ma tych malych glosniczkow;/
    a co Ty na ten zestaw
    http://allegro.pl/item822499663_glos...eparowany.html ??

  4. #4
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Jezeli nie zamierzasz tego pod??cza? pod wzmacniacz to polecam:
    http://allegro.pl/item817017663_heli...er_gratis.html

    Te Hertze te? s? good, tylko dla niekt?rych maja zbyt "ostre" gwizdki, jednak sam tego nie mia?em okazji s?ucha?. Helix?w s?ucha?em i szczerze polecam. Je?eli planujesz wzmacniacz to:
    http://www.essa.com.pl/oferta/index....d=179&pid=1093
    lub
    http://www.essa.com.pl/oferta/index....d=179&pid=1095
    w zale?no?ci jakiej muzyki s?uchasz.
    Rzeczy kt?rych nie mia?em okazji ods?uchiwa? poleca? nie b?de Bo takie "bo znajomy m?wi?.." to wisz

  5. #5
    sZym0n90's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Smile

    No wlasnie nie chce tego podlaczac pod wzmacniacz bo potrzebuje miejsce w bagazniku... No wlasnie wydaje mi sie ze w tym momencie powinienem zdecydowac sie na te helixy.. a slucham trancu wiec te piszczenie nie bedzie potrzebne
    A jakie doradzil bys mi na tyl 16??

  6. #6
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    po pierwsze to może poznajmy radio, to chyba podstawa do tego by stwierdzić czy zmiana głośników wniesie znaczące zmiany

    po drugie głosnik mocniejszy nie znaczy lepiej zagra. Dlatego bym się mocno zastanowił czy jest sens proponowania zbyt mocnych głośników. Sama zmiana głośników czasem może pogorszyć odsłuch...

    dlaczego?

    jeżeli końcówka mocy w radiu ma np 10W mocy znamionowej/sinusoidalnej co jest bardzo dużo ( nie mylić z rms ) to jak się do niej podłączy głośnik 15 watowy, to ten zagra "lepiej" niż 25 czy 30 watowy

    głośnik mocniejszy jest bardziej "głodny" na pobór z końcówki mocy, co w konsekwencji powoduje jej większe obciążenie a te z kolei większe zniekształcenia. Stad między innymi różnica gabarytów pomiędzy radiem a dodatkowym wzmacniaczem samochodowym ( większe końcówki, większy radiator - obudowa, a te też potrafią mieć 4 x 50w a ni jak sie to ma do tego co siedzi w radiu )

    jest pewna zależność

    głośnik powinien być o 50% mocniejszy niż końcówka mocy

    np 10w końcówka 15W głośnik

    głośniki fabryczne nie raz graja lepiej niz nowe przez nas wymieniane, właśnie dlatego, ze są dobrane do końcówki mocy
    Ostatnio edytowany przez Yel0n - 26-11-09 o 14:57

  7. #7
    sZym0n90's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    a wiec tak radio mam KENWOOD KDC-W313A ale jesli te jest za slabe a tak mi sie wydaje to tez bedzie trzeba wymienic poprostu nie interesuje mnie tuba wzmacniacz tylko glosniki w drzwie przednie no i z tylu

  8. #8
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sZym0n90 Pokaż post
    a wiec tak radio mam KENWOOD KDC-W313A ale jesli te jest za slabe a tak mi sie wydaje to tez bedzie trzeba wymienic poprostu nie interesuje mnie tuba wzmacniacz tylko glosniki w drzwie przednie no i z tylu
    radio ma standardową końcówkę, 99% radioodbiorników samochodowych taką posiada.

    fajnie ze to Kenwood, bo ma przyjemne brzmienie

    Ma natomiast możliwość sterowania głośnikiem basowym i tu bym się mocno zastanowił

    dlaczego opisze na końcu.

    Z przodu 13 cm zagra całkiem przyjemnie, ale w tonach średnich i wysokich. Bez porządnego przerobienia drzwi ( uszczelnienia, wygłuszenia ) 13-stki będą przy rodzaju muzyki jaki preferujesz, przeszkadzać tylnym 16-stkom... najzwyczajniej będą "pukać"

    no nie jest to dobre, jedyny sposób na wyeliminowanie różnicy jest delikatne wyciszenie przodu tzw. faderem ( pamiętajmy ze taka konfiguracja nijak się ma do jakości jaką można osiągnąć i jest wbrew wszelkiej logice, no ale tak chcesz ) Więc generalnie przy dobrym zestrojeniu muzyka będzie słyszalna zza pleców...

    warto tak jak wcześniej czytałeś zastosować 13 odseparowane, po prostu lepiej brzmią.

    co do 16-stek...

    w jakim miejscu maja być zamontowane?

    Co do możliwości radia...

    jeżeli ma sterowanie głośnikiem basowym warto to wykorzystać, tym bardziej ze dodatkowo posiada filtr dolno-przepustowy/

    Z drugiej strony zastanawiam się co tam wozisz w tym bagażniku ze nie znalazło by się troszkę miejsca na nie dużą skrzynie basową ( oczywiście zamknięta jak do transu - szybki bas , szybka odpowiedź impulsowa, lepsza dynamika )

    ja nie dość ze mam u siebie kratę, nieduży subwoofer, koszyk z narzędziami i innymi ****relami, to jeszcze mieści mi się tam cały wózek dla dziecka z kołami gondolą i wielka torba podróżną

    ale...

  9. #9
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yel0n Pokaż post
    głośnik powinien być o 50% mocniejszy niż końcówka mocy

    np 10w końcówka 15W głośnik

    Kolego niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, bo to po prostu jest nieprawda. Każdy głośnik podłączając do zbyt słabego wzmacniacza zostanie "zabity" przesterami. Są nawet głosy ludzi, którzy mają duże pojęcie o CA, że wzmacniacz powinien być 2 razy mocniejszy i dobrze ustawiony. Dźwięk jest wtedy mocniejszy, bardziej dynamiczny i nawet przy dużych głośnościach nie słychać zniekształceń. Sam to wiem z własnego doświadczenia również.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  10. #10
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yel0n Pokaż post
    po drugie głosnik mocniejszy nie znaczy lepiej zagra. Dlatego bym się mocno zastanowił czy jest sens proponowania zbyt mocnych głośników....

    ....jest bardziej "głodny" na pobór z końcówki mocy, co w konsekwencji powoduje jej większe obciążenie a te z kolei większe zniekształcenia.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karutkowski Pokaż post
    Kolego niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, bo to po prostu jest nieprawda. Każdy głośnik podłączając do zbyt słabego wzmacniacza zostanie "zabity" przesterami.
    napisałes to samo...

    ...ale wkraczając w strefę profesjonalnych wyliczeń i instalacji

    my tu o samochodach i trzynastkach rozmawiamy

    jaki satem proponujesz głośnik do radia 4x50watt mocy maksymalnej?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •