Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: silnik dziwnie wkręca się na obroty

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Przasnysz

    Domyślny silnik dziwnie wkręca się na obroty

    witam nie dawno kupiłem A3 1,8 125 KM mam taki problem mianowicie jak jade pomału przykładowo 3 to gdy dam gazu to tak do 3800 obrotów nic się nie dzieje lipnie strasznie przyśpiesza dopiero tak ood 4 tysięcy czuć dużo zmiane i zaczyna przyśpieszać czy to jest normalne w tych silnikach? a może trzeba zmienić świece ,przeody itp. może przeczyścić coś prosze o rade . mam jeszcze inny problemik mianowicie jak dam ostro w pedał koła zaczynają buksować i skakać zaczyna się wszystko trzęćś i walić co to może być bo raczej to nie jeest normalne może jakaś poduszka silnika bo amory mam dobre sprawdzałem za odpowiedzi zgury dziękuje

  2. #2
    Piccolo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Re: silnik dziwnie wkręca się na obroty

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DAWIDE
    witam nie dawno kupiłem A3 1,8 125 KM mam taki problem mianowicie jak jade pomału przykładowo 3 to gdy dam gazu to tak do 3800 obrotów nic się nie dzieje lipnie strasznie przyśpiesza dopiero tak ood 4 tysięcy czuć dużo zmiane i zaczyna przyśpieszać czy to jest normalne w tych silnikach?
    a jaki masz przebieg ?? może należy przeczyścić przpływomierz ? i generalnie to nie jest normalne
    S3 BAM '02

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jeśli autko przy małych prędkościach się muli,a przy szybszej jeździe,przykładowo powyżej 60km/h zaczyna normalnie jechać to moim zdaniem jest to brudna przepustnica.Nie chcę wprowadzać w błąd,ale u mnie tak było.Do 50 km/h trochę się przytykał,a później już ok.Z przyspieszeniem też było różnie.Wyczyszczenie przepustnicy pomogło.

  4. #4
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Sprawdź przepływomierz, wymień rozrząd jeśli tego nie zrobiłeś i dobrze go ustaw. Wymień też filtry i płyny. Nie zaszkodzi przeczyścić przepustnicy. Jak masz zaprzyjaźnionego mechanika to udaj się do niego. Najlepiej gdyby miał wcześniej styczność z Audi bo to specyficzne autko. Powodzenia
    Srebrny pocisk ...



  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Przasnysz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Martusiaaa:)
    Jeśli autko przy małych prędkościach się muli,a przy szybszej jeździe,przykładowo powyżej 60km/h zaczyna normalnie jechać to moim zdaniem jest to brudna przepustnica.Nie chcę wprowadzać w błąd,ale u mnie tak było.Do 50 km/h trochę się przytykał,a później już ok.Z przyspieszeniem też było różnie.Wyczyszczenie przepustnicy pomogło.
    generalnie prędkośc nic raczej tu nie ma chodzi bardziej o obroty tak od 4 zaczyna dopiero ożywać rozrząd zmieniłem płyny też przebieg mam 168 tysia . Spróbuje z tym przepływomieżem i przepustnico ale może mi ktos wytłumaczyć gdzie owa przepustnica i przepływomież się znajduje to mioje pierwsze audi tak więc jeszcze do tego nie doszłem wcześniej jeździłem bmw 320

  6. #6
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    a wiec tak drogi kolego ogolnie masz cos nie tego z autkiem bo moment masz juz przy okolo 3200obr/min
    mi powyzej 2500tys zaczyna smialo przyspieszac!!!
    powyzej 4 to juz mala rakietka

    co do przepusnicy to idz za linka gazu jest ona umiesdzczona za silnikiem patrzac naniego od przodu
    a przeplywomierz jest wczepiony w obudowe gorna filtra powietrza (dochodzi tam taki kabelek to wlasnie tam sie znajduje przeplywomierz)

    powodzenia i jak rozwiazesz to podziel sie na forum co to bylo!!
    OOOO UWIELBIAM




  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Przasnysz

    Domyślny

    dziękować za wszystkie podpowiedzi jak to rozwiąże to napewno napisze co było pozdrawiam

  8. #8
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Re: silnik dziwnie wkręca się na obroty

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DAWIDE
    mam jeszcze inny problemik mianowicie jak dam ostro w pedał koła zaczynają buksować i skakać zaczyna się wszystko trzęćś i walić co to może być bo raczej to nie jeest normalne może jakaś poduszka silnika bo amory mam dobre sprawdzałem za odpowiedzi zgury dziękuje
    Tak to poduchy silnika.
    Miałem to samo.. wymieniłem lewą (czyli tą pod obudową filtra powietrza) i jest znacznie lepiej.. więc pewnie prawą też trzeba wymienić i będzie ok.

    Pozdro

  9. #9
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    a powiedzcie mi prosze ile wytrzymuja poduchy???
    bo u mnie w audicy jest podobnie (tak ze autko zaczyna takimi skokami sie rozpedzac) i wali tylko wtedy jak oponka alapie przyczepnosci i znowu ja utraci
    myslalem ze to jest normalne, ale widze ze nie
    wiec iel ejst tych poduszek i jaki koszt z wymiana??
    OOOO UWIELBIAM




  10. #10
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    a powiedzcie mi prosze ile wytrzymuja poduchy???
    bo u mnie w audicy jest podobnie (tak ze autko zaczyna takimi skokami sie rozpedzac) i wali tylko wtedy jak oponka alapie przyczepnosci i znowu ja utraci
    myslalem ze to jest normalne, ale widze ze nie
    wiec iel ejst tych poduszek i jaki koszt z wymiana??
    Przy 117 tys już musiałem wymienić tą poduchę (lewą)
    Poza tym jest jeszcze prawa mocująca silnik (obok rozrządu) i jest jeszcze jedna, ale mocująca skrzynię (zobaczysz ją od spodu).

    Przed wymianą lewej jak straciłem trakcję na mokrym to waliło niemiłosiernie.. teraz słychać tylko świst obracającej się gumy
    ale na suchym przy zerwaniu potrafi czasem załomotać.. co prawda znacznie mniej niż kiedyś. Myślę, że jak wymienię też drugą poduchę to będzie jamajka.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •