Strona 3 z 47 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 465

Temat: Osłona pod silnik

  1. #21

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Podepnę się pod temat, też potrzebuje osłone, warto dopłacać do oryginalnej

  2. #22

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Hmmm.. Rzeczywiscie zabraklo mi chyba troche wyobrazni DTM
    Ale naszym traktorom to raczej nie grozi przegzanie z tego powodu.

  3. #23
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeżeli słysze od mechanika ze silnik zatarł się bo była osłona pod silnikiem
    to zazwyczaj z bananem na twarzy zostawiam takiego kolesia i wpisuje go do nie polecanych warsztatów.

    Osłona pod silnikiem poza tym ze zmienia delikatnie aerodynamike, i powoduje ze silnik sie nie brudzi to bardzo czesto raduje du''''e kolektorowi wydechowemu

    Kiedyś miałem sytuacje ze jechaliśmy z kumplem, cisnął samochód na maxa zagrzał go fest i w któryms momencie wjechał w kałuże dosyć głęboką. Sporo wody poszło na kolektor wydechowy, i tyle go było, popekał. Mimo ze kolektory są robione z wytrzymałej na zmiany temp. stali to osłony pod silnikiem ratują im dupę.


    Dodatkowo wszystkie małe kamyki który czasami są pod autem zamiast np wpadać na rolki od paska rozrządu są odbijane przez osłonę i nie lądują w komorze silnika.

    Moja rada - zmień mechaniora
    M.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #24

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    marekb ja tam do konca nie wiem ale wydaje mi sie ze kolektory wydechowe bo o takim mowisz sa najczesciej wykonywane z zeliwa i dlatego lubia pekac.

  5. #25
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    sparky, dokladnie sa z zeliwa a ze lubia pekac to coz
    marekb, jakby byly ze stali to raczej by sie zdeformowaly niz popekaly

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekb
    Jeżeli słysze od mechanika ze silnik zatarł się bo była osłona pod silnikiem
    to zazwyczaj z bananem na twarzy zostawiam takiego kolesia i wpisuje go do nie polecanych warsztatów.
    zauwaz ze ona jest tylko przyczyna posrednia a nie ze zalozona i juz po silniku
    wszystko zalezy jaki to samochod, jak wysilony, jak uzytkowany, w jakich warunkach - to wszystko ma wplyw na efekt koncowy ale nie mozna zalozyc ze oslona pod silnik nie przyczyni sie do tego tzn jak masz zewnetrzna chlodniczke oleju z prawdziwego zdarzenia to napewno sie nie przyczyni ale jak zapewne wiesz rzadko w ktorych samochodach takowe montowano


    ps. z zaslonieta chlodnica cieczy chlodzacej (np pelnym zderzakiem bez zadnych otworow) tez mozna jezdzic ale rownie dobrze mozna zarznac silnik
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  6. #26
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Spoko spoko zgodze sie, ale jeżeli koles wali texty ze silniki zacierają sie z powodu 'tylko' osłony no to przegięcie i koles to nie mechanik tylko magik.
    Co do materiału na kolektory, to wiem ze niektóre sa robione żeliwne a nie które stalowe, ale pozostawmy ten temat bo się zrobi OT.
    Jeżeli chodzi o autko to powiem ze swojego doświadczenia bo większość rzeczy przy aucie robie sam, a troszke sie już narobiłem ze wszelkiego rodzaju osłony, a szczególnie ta pod silnikiem pomagają a nie przeszkadzają. W swojej karierze robiłem Audi 80 1.8 PM mojego teścia, A4 2.6 ABC teścia, Audi 80 2.0 ABT swoje, i teraz dłubię w moim A3 1.8 AGN. i w każdym z tych samochodów staraliśmy się mieć osłony pod silnikiem, Kiedys w moim Audi 80 jeździłem 2 tygodnie wiosenna porą bez osłony, jak zajrzałem pod maskę to się przeraziłem, błoto skrobałem szpachelką.

    Podsumowując, jeżeli osłona miałaby jakikolwiek negatywny wpływ na żywotność silnika, to gwarantuje że żaden producent by tego nie robił

    M.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  7. #27

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Parczew
    Auto
    ( ()()() )
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekb
    Podsumowując, jeżeli osłona miałaby jakikolwiek negatywny wpływ na żywotność silnika, to gwarantuje że żaden producent by tego nie robił
    oj nie wywołuj wilka z lasu...

    znam przypadek ori oslony pod silnik (co bardziej zadziwiajace AUDI)
    w modelu a6 allroad-co prawda nie padl silnik ale przeguby-oslona izolowala przegub od owiewu powietrza, wnetrze komory silnika nagrzewalo sie nadmiernie od kolekora wydechowego/rury wydechowej, smar w oslonach przegubow rozrzewal sie i stawal sie rzadszy, pod wplywem sily odsrodkowej uciekal przez otwoeki w gumowej oslonie, czego konsekwencja byly zatarte przeguby.

    potem to poprawiono przez dodanie izolacji miedzy wydechem i przegubami, i wyprofilowaniem wlotow w oslonie tak, aby oplyw powietrza chlodzil przeguby.

    jak widzicie wpadki zdarzaja sie nawet u najlepszych

    pozdr

    ps. co do a3 jestem jak najbardziej za montowaniem oslon- jezdzilem miesiac bez i nic sie strasznego nie stalo tylko komora silnika wygladala jak wnetrze odkurzacza
    ( ()()() ) A3 - drive your way to heaven...

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    W moim przypadku brak osłony pod silnikiem powodował, że w zimie wskaznik temperatury silnika nie trzymał równo 90C, pojawiały się lekkie wachania w dół. To było w zasadzie wszystko co się działo.
    Ski or Die

  9. #29
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    po 3 z tego co ETKA mowi to w benzynowych byly male (nie przykrywajace w pelni silnika) - duze byly w dieselach
    Potwierdzam, u mnie w 1.6 tez byla mala , teraz to juz jej polowa zostala na chodniku

  10. #30
    vtk's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    oj chyba co niektórzy szukają igły w stogu siana... ja dzisiaj założyłem sobie nowiutką osłonę (wszystkie 3 części, nie było ani jednej zamontowanej) i wg mnie są same plusy:

    - silnik się nie brudzi od spodu
    - temp. szybciej wzrasta i dłużej się utrzymuje na odpowiednim poziomie
    - lepsza aerodynamika podwozia
    - trochę mniejszy hałas.

    aha, wskutek szybszego zagrzewania się silnika oraz lepszej aerodynamiki może nieznacznie spaść spalanie. to tyle

Strona 3 z 47 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •