Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Skrzypienie przy skręcaniu

  1. #1
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Skrzypienie przy skręcaniu

    juz kiedys o tym pisalem . Przy skrecaniu kolami w miejscu z prawej strony dochodza jakies dziwne skrzypienia. POdejrzenie padlo na przegob. Okazuje sie jednak ze owe skrzypy dochodząz kielicha. Z miejsca w ktorym od gory mocuje sie amortyzator .
    Tam jest o ile sie nie myle łożysko !?!? Jak sie do tego zabrac , jak wyglada takie łożysko , ile roboty przy wyciąganiu !?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 20:25

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Uczeszsie masz tu rysunek całej kolumny łożysko o którym mowisz to chyba nr 24


    Żeby to rozebrać potrzebujesz ścisków do sprężyny i zeby odkrecic górne mocowanie trzeba jakoś przytrzymać amortyzator nie zaglądałem jak jest w a3 w starej b4 trzeba było użyć klucza imbusowego którym można bylo przytrzymać amortyzator i odkręcic górna śrubę.

    O ile mnie pamiec nie myli chyba Zill cos pisal o tym już kiedyś.

  3. #3
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    tooo mnie pocieszyles hehehe , grubsza robota , nie mam czym sprezyny łapać ale dzieki wielkie , wiem juz co i jak

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Zeby dobrac sie do lozyska kolumny musisz wyciagnac calego McPhersona. poki nie bedziesz chcial rozkrecac kolumny na czesci i sciagac z niej sprezyne czy wymieniac amorka to nie potrzebujesz sciskow do sprezyn
    W kazdym razie roboty od pyty tak jak przy wymianie amorkow czy sprezyn

  5. #5
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    tylko teraz , czy łożysko jest pod nadkolem !?!?!?!?! bo mi te dzwięki idą od góry . Z rysunku wynika ze łożysko jest pod nadkolem. Nie wiem , u mnie ewidentnie slychac to je...e trzeszczenie przy kielichu . Boje sie odkrecic nakretkeee bo jak mi jakos amortyzator wystrzeli w dół !?!? nie wiem , mialem nadzieje ze ktos mial jakies takie opcje

    [ Dodano: Sob 10 Mar, 2007 22:41 ]
    aaaa, no to nie zdążyłem napisac i sie wyjasnilo !!!! dzieki , mozna zamykać !!

  6. #6
    Szymon_Gdynia's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Podepnę się pod wątek...
    Najczęściej stuka (chrobota, trzeszczy) mi przy niewielkich prędkościach (10-30km/h) np. gdy zjeżdżam z ronda lub gdy wchodzę w zakręt na prawo. Podobnie jest gdy jadę małą prędkością po nierównościach np jakaś łąka, trawnik, pobocze albo coś podobnego. Na początki chrobotało gdy tylko skręcałem. Teraz powoli nawet zaczyna gdy kończę wspomniane wcześniej manewry. Czasami drżenie lekko przenoszone jest na kierownicę. Zdaje mi się, że częściej problem pojawia się gdy zrobię co najmniej kilka kilometrów. Byłem z tym u mechanika. Obejrzał mi zawieszenie i powiedział, że jest ok. Mam jednak wątpliwości czy zrobił to dokładnie (chyba mu się za bardzo nie chciało). Na pewno wykluczył przegub bo to można było łatwo sprawdzić. Ja obstaję przy łożysku amortyzatora ale on też to wykluczył. Co wy obstawiacie? Jak nie będzie pomysłu to dam innemu fachowcowi może coś znajdzie i naprawi bo mnie to do szału doprowadza!!! A3 8L 1800 125KM 1997 r.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Jakieś sugestie? Bardzo proszę o pomysły...

  7. #7
    Szymon_Gdynia's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dziś byłem u drugiego mechanika to mnie zbył i powiedział, bym udał się do stacji diagnostycznej. Tak też zrobiłem i w akcie desperacji postanowiłem zdiagnozować problem u fachowców z odpowiednimi narzędziami. Wykluczono przeguby. I tylko tyle...
    Zawieszenie mam w pełni sprawne a odgłosy o których mówię mogą być wynikiem uszkodzonej maglownicy lub łożyska amortyzatora. Nic pewnego... Wszystko na "być może". Tak więc dalej nic nie wiem...

    Masakra! Jakieś pomysły???

  8. #8
    JunioR1985's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościelisko
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja obstawiam że będzie to sworzeń, albo inaczej przegub kulisty wahacza.

  9. #9
    Szymon_Gdynia's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W poniedziałek będę jechać do mechanika z polecenia. Dam znać jeśli czegoś ciekawego się dowiem.

  10. #10
    Szymon_Gdynia's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No i niestety nic. Mechanik mówi, że wg niego wszystko jest ok. A ja gdy wracałem do domu to ponownie to usłyszałem. Na chwilę obecną się poddałem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •