Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokazane rezultaty 111 do 118 z 118

Temat: Handlarz , szczerze o autach z Niemiec

  1. #111
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez yooz3r Pokaż post

    Może kiedyś doczekamy się tego, że oszustwa przy sprzedaży aut będą karane prawnie. Ja rozumiem, że tym handlem żyje bardzo dużo ludzi - ale za jaką cenę, statystyki wypadków mówią same za siebie - tak jak w tym artykule, nikt nie wspomina o tym, że awarii uległ układ kierowniczy lub hamulce... ale to już inna strona medalu
    Dla mnie na pierwszy ogień powinny iść komisy oraz ludzie którzy sprowadzają takie auta na lorach hurtowo.
    Z tego co pamiętam ilość wypadków spowodowanych problemami z pojazdem ogranicza się do kilku rocznie. Największą przyczyną stanowi jednak wkładka mięsna między pedałami a fotelem kierowcy.
    Inna sprawa, że skutki samego wypadku mogłyby być w niektórych przypadkach znacznie łagodniejsze.

  2. #112
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    ciekawa druga czesc o spisywaniu umowy

    http://motoryzacja.interia.pl/wydarz...ientow,1587293
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  3. #113
    kaskade's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dlny slask
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wszystko tak wyglada jak w przytoczonym artykule z jednego prostego powodu: to jest chory kraj. Nie wiem ile czasu zajmuje teraz np rejestracja auta, ale na pewno nie 3h. Wszystkie tlumaczenia, przeglady calego auta z de ze swiezym TUV, druki z celnego, ganianie do skarbowki, czekanie na pismo, pozniej kolejki w urzedach komunikacji. tablice za tydzien, znowu oplaty za znaczki skarbowe, naklejki... ZYje w Polsce od urodzenia, kiedys cala procedura ze znajomosciami zajmowala ok tygodnia, bez 2 tygodnie. w Niemczech, znajac minimalnie jezyk moge zrobic przeglad, ubezpieczyc i odebrac cieplutkie tablice w 3h..
    wszyscy wiedza ze auta w niemczech (cale, bezwypadkowe etc) do analogicznych w polsce sa drozsze od 97% ogloszen. dmdash nie jest idiota, ja takze "przeplacilem" za swoje jak on, ale mam swiety spokoj. po 2 latach nigdzie szpachel nie odpada, nic nie przecieka, elektryka dziala, auto pali na dotyk nawet jak stoi na dworze przy najwiekszych mrozach. kierownica, ktora ma prawie 200tys wyglada idealnie, fotele tak samo, klimatronik tak samo. Sie rozpisalem.. bylo wiele razy pisane na tym forum, przez wiele osob. powtorze za nimi: nie ma igielek w okazyjnych cenach. Prezenty to na swieta pod choinka.

  4. #114

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    A3 8L, Golf II, Golf III, Passat B4, Octavia 1U
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Wszyscy tacy mądrzy !!! Gdzie się podziali ci co kupują te świerzynki. Najlepiej będzie jak komisy zaczną dopłacać do aut. To dopiero będzie się działo na forum. Założymy nowy temat: " Który komis więcej dopłaca i dlaczego?!?!?"

    Proszę zastanówcie się dlaczego komisy sprzedają takie samochody ???
    Odpowiem : Bo na takie jest największy popyt wśród naszych najmądrzejszych w końcu na świecie rodaków.

    PS: Nieprawdą jest to że nie da się tanio i dobrze kupić jednak nie jest to łatwe co stwierdzam po dzisiejszych przejechanych 1200 km

  5. #115
    batchko's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kuj-pom
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaskade Pokaż post
    wszystko tak wyglada jak w przytoczonym artykule z jednego prostego powodu: to jest chory kraj. Nie wiem ile czasu zajmuje teraz np rejestracja auta, ale na pewno nie 3h. Wszystkie tlumaczenia, przeglady calego auta z de ze swiezym TUV, druki z celnego, ganianie do skarbowki, czekanie na pismo, pozniej kolejki w urzedach komunikacji. tablice za tydzien, znowu oplaty za znaczki skarbowe, naklejki... ZYje w Polsce od urodzenia, kiedys cala procedura ze znajomosciami zajmowala ok tygodnia, bez 2 tygodnie. w Niemczech, znajac minimalnie jezyk moge zrobic przeglad, ubezpieczyc i odebrac cieplutkie tablice w 3h..
    wszyscy wiedza ze auta w niemczech (cale, bezwypadkowe etc) do analogicznych w polsce sa drozsze od 97% ogloszen. dmdash nie jest idiota, ja takze "przeplacilem" za swoje jak on, ale mam swiety spokoj. po 2 latach nigdzie szpachel nie odpada, nic nie przecieka, elektryka dziala, auto pali na dotyk nawet jak stoi na dworze przy najwiekszych mrozach. kierownica, ktora ma prawie 200tys wyglada idealnie, fotele tak samo, klimatronik tak samo. Sie rozpisalem.. bylo wiele razy pisane na tym forum, przez wiele osob. powtorze za nimi: nie ma igielek w okazyjnych cenach. Prezenty to na swieta pod choinka.
    święte słowa a szczególnie z tymi 97%

  6. #116

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Robiłem wczoraj usługę u takiego jednego handlarza. Oczywiście rozmowa zeszła na auta. Przyznał ze najlepszy pieniądz ma na autach niemal nowych, mocno bitych. Takie banany lub owinięte wokół słupa. Nie robi uderzonych przodem, bo tam każdy zagląda i zaraz: a czemu ta śrubka jest nieoryginalna?. Tyłu nikt nie sprawdza.
    Chciałem go o auto jakieś spytać, ale dałem sobie spokój.
    Opowiedział mi fajną historię o motocyklach w których kiedyś siedział. Ciągnął z USA kontener powypadkowych po 300$ od sztuki, niezależnie od stanu. Z ubezpieczalni. Z trzech, z reguły wychodził jeden cały. Kosztował go ok. 1000$ a chodziły u nas po 20 tysi. Przestał się w to bawić, bo jak mówi ludzie pogłupieli. Zaczęli ramy, główki sprawdzać. Lasery, bajery. Do dupy, mówi. Z autami jest łatwiej.

  7. #117
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    nie wiedzialem gdzie wkleic moja wczorajsza przygode z panem mechanikiem po czesci handlarzem to tu bedzie odpowiednie miejsce

    wczoraj podjechałem w jednego z mechaników lakierników komisiarzy wszystko na kupie po jedna *******ke ktorą znalazlem na allegro wchodze na plac uprzejmie pytam kto jest wlascicielem i pytam sie o taka i taką rzecz starszy pan mechanik daje młodemu chłopakowi klucze i mówi tam jest w garażu przynieś a sam wyjmuje coś z baku cos na ksztalt słoika litrowego wykonanego z plastiku koloru biszkoptowego poprzymocowanymi jakimiś drutami kablami i cos tam jeszcze zwisa i przyglada sie i przyglada duma po chwili mowi do mnie:
    Patrz pan samochod włascicielowi nie chciał odpalać i mowi nie wie czemu
    Mowił ze jedyne co mu przychodzi do głowy to ze kiedys auto miało małe pukniecie z tyłu.
    i mówi dalej:
    jakie Q**wa pukniecie jaka to musiała być siła za pompe paliwa z baku wyrwalo tak ze gdzies tam wpadła (nie bardzo zrozumialem) i musial ja wycinać z baku bo nie dało sie jej wyjąć to musialo byc Pierd**cie nei pukniecie zeby takie szkody zrobic ze az doszło do baku

    Tak sobie pomyslalem ze jak komus nie chce palic diesel to niech zobaczy czy nie miał jakiegoś pukniecia hehe
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  8. #118
    pawel1380's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A5 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez torak Pokaż post
    Robiłem wczoraj usługę u takiego jednego handlarza. Oczywiście rozmowa zeszła na auta. Przyznał ze najlepszy pieniądz ma na autach niemal nowych, mocno bitych. Takie banany lub owinięte wokół słupa. Nie robi uderzonych przodem, bo tam każdy zagląda i zaraz: a czemu ta śrubka jest nieoryginalna?. Tyłu nikt nie sprawdza.
    Chciałem go o auto jakieś spytać, ale dałem sobie spokój.
    Opowiedział mi fajną historię o motocyklach w których kiedyś siedział. Ciągnął z USA kontener powypadkowych po 300$ od sztuki, niezależnie od stanu. Z ubezpieczalni. Z trzech, z reguły wychodził jeden cały. Kosztował go ok. 1000$ a chodziły u nas po 20 tysi. Przestał się w to bawić, bo jak mówi ludzie pogłupieli. Zaczęli ramy, główki sprawdzać. Lasery, bajery. Do dupy, mówi. Z autami jest łatwiej.
    Ciekawe ilu przez niego się zabiło na tych motocyklach...

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •