Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Kasowanie inspekcji w 8P

  1. #1
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny Kasowanie inspekcji w 8P

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GRAWER
    U mnie swieci sie ikonka plaskiego klucza Pewnie tylko VAGiem mozna to usunac
    W 8P bez FIS-a wyglada to tak:
    Jesli pojawia sie symbol klucza to jest to informacja o zblizajacym sie przegladzie.
    Liczba np.58 to dni ktore pozostaly do przegladu lub np.1900 liczba kilometrow do przegladu.
    Skasowac mozna to podobnie jak w 8L :
    - po wlaczeniu zaplonu pojawia sie symbol klucza warsztatowego.
    - pociagnac przycisk do zerowania "licznika dziennego" aby uruchomic tryb zerowania.
    - ponownie pociagnac przycisk i przytrzymac, az na wyswietlaczu pojawi sie
    wskazanie ---. Jezeli pokretlo zerowania nie zostanie wcisniete w ciagu 5sek tryb zerowania wskazania zakonczy sie.

    Jezeli przeglad nie zostal przeprowadzony we wlasciwym czasie albo wskazanie nie zostalo wyzerowane po wykonaniu przegladu, kolejne pokonywane kilometry lub mijajace dni wyswietlane sa ze znakiem ujemnym.

    Zawsze mozna sprawdzic pozostaly przebieg do nablizszego przegladu przez pociagniecie przycisku "licznika dziennego". Pozostaly przebieg aktualizowany jest po kazdym wlaczeniu zaplonu.
    W samochodach nowych lub po wykonaniu przegladu, podczas pierwszych 500km na wyswietlaczu zawsze pojawia sie wskazanie ---.

    Po wyzerowaniu zegarek domyslnie ustawia sie na 15tys i 365dni.



    Zdjecie przykladowe,chodzi o polozenie przyciskow, to nie sa zegary z FIS-em

    Wskazanie pozostalego przebiegu:
    Po krotkim nacisnieciu przycisku (2) przy wlaczonym zaplonie wyswietlony zostanie pozostaly przebieg do najblizszego przegladu. Odpytanie to moze byc przeprowadzone podczas postoju albo przy pracujacym silniku i przy predkosci jazdy do 5km/h. Pozostaly przebieg aktualizowany jest po kazdym wlaczeniu zaplonu, pierwszy raz po 500km.

    Jezeli w nowym samochodzie wzgl. po po przeprowadzeniu przegladu odpytany zostanie pozostaly przebieg, w trakcie pierwszych 500km termin przegladu przedstawiany jest zawsze na wyswietlaczu za pomoca SERVICE --- KM --- TAGEN .

    Dotyczy to rowniez samochodow objetych "serwisem LongLife"

    Przypomnienie o przegladzie:
    Na 2000km przed terminem przegladu, po wlaczeniu zaplonu na wyswietlaczu pojawi sie komunikat:
    SERVICE IN 2000 KM --- TAGEN (przegląd za 2000 km --- dni)

    Po okolo 5sek. wyswietlacz przelacza sie na normalne wskazanie. Pozostaly przebieg zostaje uaktualniony po kazdym wlaczeniu zaplonu, az do osiagniecia terminu przegladu.

    Informacja o przegladzie:
    Jezeli nastapil termin przegladu, bezposrednio po wlaczeniu zaplonu na wyswietlaczu pojawi sie informacja SERVICE! Po okolo 5sek. wyswietlacz przelacza sie na normalne wskazanie.

    COFANIE WSKAZANIA
    -Wlaczyc zaplon.
    - Po pociagnieciu pokretla (1) pojawia sie komunikat SERVICE!
    - Pokretlo (1) pociagnac i przytrzymac, az na wyswietlaczu pojawi sie wskazanie
    SERVICE IN --- KM --- TAGEN. Jezeli pokretlo zerowania nie zostanie wcisniete w ciagu 5 sekund, tryb zerowania wskazania zakonczy sie.

    Wazne INFO:
    - Po odlaczeniu akumulatora informacje o terminach przegladow pozostaja w pamieci.
    - Jezeli wystapi niesprawnosc o priorytecie 1 (czerwony symbol na wyswietlaczu), nie mozna wywolac pozostalego przebiegu.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-07-15 o 17:15
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    w 8p nawet z rocznika 2008 da sie skasowac wedlug instrukcji w tym temacie na stronie 6 :

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...p?t=340&page=6

    a dlaczego nie da sie we wszystkich ? tego nie wie nikt
    podobnie bylo w 8l , tez ktos tam pisal ze jedynie vag-iem
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 07-11-11 o 14:54
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Wszystko cacy, wczoraj Yelon skasowal mi inspekcje, tylko mala poprawka... Pociagamy za pokretlo numer 2!!! Reszta zgodnie z opisem Mirka.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 07-11-11 o 14:54

  4. #4
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Wskazanie pozostalego przebiegu:
    Po krotkim nacisnieciu przycisku (2) przy wlaczonym zaplonie wyswietlony zostanie pozostaly przebieg do najblizszego przegladu. Odpytanie to moze byc przeprowadzone podczas postoju albo przy pracujacym silniku i przy predkosci jazdy do 5km/h. Pozostaly przebieg aktualizowany jest po kazdym wlaczeniu zaplonu, pierwszy raz po 500km.

    Jezeli w nowym samochodzie wzgl. po po przeprowadzeniu przegladu odpytany zostanie pozostaly przebieg, w trakcie pierwszych 500km termin przegladu przedstawiany jest zawsze na wyswietlaczu za pomoca SERVICE --- KM --- TAGEN .

    Dotyczy to rowniez samochodow objetych "serwisem LongLife"

    Przypomnienie o przegladzie:
    Na 2000km przed terminem przegladu, po wlaczeniu zaplonu na wyswietlaczu pojawi sie komunikat:
    SERVICE IN 2000 KM --- TAGEN (przegląd za 2000 km --- dni)

    Po okolo 5sek. wyswietlacz przelacza sie na normalne wskazanie. Pozostaly przebieg zostaje uaktualniony po kazdym wlaczeniu zaplonu, az do osiagniecia terminu przegladu.

    Informacja o przegladzie:
    Jezeli nastapil termin przegladu, bezposrednio po wlaczeniu zaplonu na wyswietlaczu pojawi sie informacja SERVICE! Po okolo 5sek. wyswietlacz przelacza sie na normalne wskazanie.

    COFANIE WSKAZANIA
    -Wlaczyc zaplon.
    - Po pociagnieciu pokretla (1) pojawia sie komunikat SERVICE!
    - Pokretlo (1) pociagnac i przytrzymac, az na wyswietlaczu pojawi sie wskazanie
    SERVICE IN --- KM --- TAGEN. Jezeli pokretlo zerowania nie zostanie wcisniete w ciagu 5 sekund, tryb zerowania wskazania zakonczy sie.

    Wazne INFO:
    - Po odlaczeniu akumulatora informacje o terminach przegladow pozostaja w pamieci.
    - Jezeli wystapi niesprawnosc o priorytecie 1 (czerwony symbol na wyswietlaczu), nie mozna wywolac pozostalego przebiegu.
    Mam 8P z FIS i moja oryginalna papierowa instrukcja obsługi auta podaje dokładnie to samo co tu MIRO napisał ale co ciekawe to nie zadziałało.

    Skasowałem przez pociągnięcie (2), potem przy wyświetlonych kilometrach i dniach, pociągnąłem (1) i trzymałem tak długo aż się zamiast cyfr zrobiły kreski (----).

    Teraz tylko mam wątpliwość taką: jeździłem na oleju LongLife i tuż przed wymianą miałem wskazania coś ok. 12000km i 240 dni, ale wymieniłem olej na Motula, skasowałem sobie inspekcję z deski rozdzielczej bezproblemowo i wyświetliło mi się 15000km i 730 dni.

    Pytanie brzmi, czy tryb LongLife (jeśli miałby być nadal) musi być fabrycznie ustawiany przez VAGa po każdej wymianie oleju LL? Czyli, że domyślnie każde ręczne kasowanie inspekcji z deski wyłącza ten tryb.

    dopisane:
    Miro: w instrukcji papierowej nie ma tej informacji, że ręczne skasowanie kasuje jednocześnie tryb LongLife, dzisiaj sprawdziłem .
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 01-11-09 o 23:05 Powód: dopisek
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nawet chyba w instrukcji Ci pisze ze jak masz Longlife ustawiony a skasujesz recznie przyciskami to przechodzi w tryb wymiany standardowej ( co 15tys km)

    tu jest fajny link do ustawien vagiem :

    http://www.turbo-diesel.pl/admin/upl...owych%20PL.pdf
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    kulbek
    ja natomiast przeprowadziłem kasowanie inspekcji interfejsem VCP kodowanie ustawiłem na olej long i na wyświetlaczu pojawiły się kreski zamiast wartości. Czy tak ma być? przy zwykłym oleju na wyświetlaczu jest 15000 tys km i 730 dni

    IceMan
    Wszystko jest ok te kreski będą przez jakieś 300-400km a później pojawi się ilość km do następnego serwisu.

    krzys1234
    Witam, u mnie jednak zadziałało z przyciskiem nr2, wystarczyło pociagnąć i pokazały się nowe wskazania 15000km i 730dni. Przy nastepnym wlączeniu stacyjki już nie przypomina o serwisie. Dzieki za rady i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 07-11-11 o 14:57

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •