Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: O chiptuningu szerzej - co może popsuć?

  1. #1
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny O chiptuningu szerzej - co może popsuć?

    Witam.

    Od razu na wstępie zaznaczam że używałem szukajki i google'a, ale chcę zapytać konkretnie o 2.0TDI.

    Jakie mogą pojawić się prawdziwe problemy po chip tuningu?

    Bo jedni polecają, drudzy odradzają mówiąc że nie bez powodu silnik ma ustawione 140kucy a nie 170 i że potem będą problemy. I w końcu człowiek ma dylemat. Pojawia się nawet problem stricte sprzedażowy, gdyż jak wiadomo większość ludzi woli kupować auta seryjne niż takie w których było coś grzebane. A weź tu wytłumacz 40letniemu facetowi (przykładowo) z klapkami na oczach że z autem nic się nie działo tylko zostało mu dodane kilkanaście kucy z kaprysu.

  2. #2
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    40 latkowi najlepiej nie mówić. Co do seryjnej mocy to producent kieruje się ekologią i ekonomią jazdy dlatego auta mają lekko ograniczoną moc. Jest jeszcze aspekt awaryjności, ponieważ nie kazdy dba o samochód lepiej niż o żonę. Po chipie trzeba pamiętać o częstrzych wymianach oleju (tylko z górnej półki), o studzeniu turbiny przed zgaszeniem auta itp
    Reasumując trzeba dbać o silnik bardziej niż serwis przewiduje

  3. #3
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Studze turbine przed zgaszeniem i czekam 5minut po zapaleniu auta zanim odjade to zawsze. Ale chodzi mi, czy np. po chipie może coś wyraźne pójść. Bo nie zarabiam milionów i takie nagłe wypadki jak ostatnio sprzęgło + koło dwumasowe troche mnie podłamują jak nie są planowane. Jeżeli po chipie ma mi siąść turbina + niewiadomo co jeszcze to wole się w to nie pakować. Pytam szczególnie o diesla.

  4. #4
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    Studze turbine przed zgaszeniem i czekam 5minut po zapaleniu auta zanim odjade to zawsze. Ale chodzi mi, czy np. po chipie może coś wyraźne pójść. Bo nie zarabiam milionów i takie nagłe wypadki jak ostatnio sprzęgło + koło dwumasowe troche mnie podłamują jak nie są planowane. Jeżeli po chipie ma mi siąść turbina + niewiadomo co jeszcze to wole się w to nie pakować. Pytam szczególnie o diesla.
    Powiem Ci na moim przykladzie. Wszystko co w aucie nie jest 100% sprawne padnie dużo szybciej lub wyjdzie, że jest do wymiany podczas samego chipowania. Na ori sofcie u mnie było wszystko ok a przy próbie mapowania wyszła np pompa paliwa do wymiany, a cewka padła 4 godziny po zrobieniu programu. I tak uważam, że warto i to moje skromne zdanie

  5. #5
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jeżeli program będzie ustawiony na duży skok momentu z dołu (czyli dajmy na to 400 nm przy 2000tys obrotow) bo w zasadzie coś takiego można zrobić programem w 2.0 TDi bez zadnych zmian mechanicznych, to z czasem mogą ucierpieć np. przeguby, sprzęgło.
    W praktyce jeśli pojedziesz do dobrego tunera, to w napisanym indywidualnie dla danego auta programie moment zostanie tak rozłożony, że takie usterki nie beda miec miejsca.
    Przyrost mocy jest na tyle nie wielki, i akceptowalny, że awaryjność takiego auta bedzie na tym samym poziomie co seria.
    Ostatnio edytowany przez t0m3k - 13-12-09 o 13:38
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  6. #6
    rychoo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Nowa Ruda
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    może też się np okazać, że (akurat mowie o 1,8t) się korba zegnie, gdyż właściciel nie miał pojęcia ze przed kupnem silnik był naprawiany, a wspomniana korba była prostowana po uprzednim podgrzaniu palnikiem...

    a takich nieświadomych właścicieli jeździ trochę po kraju bo każdy szuka bezwypadkowej igły w promocjach

    chip tak jak napisał borys1822 pozwala każdej nie w pełni sprawnej części nieco szybciej się popsuć
    >200PS/1L Club

  7. #7
    olo_sl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Audi A4 B7 2,7 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kolego spytaj Milano ma podkrecona 140 2,0TDI do 170 albo wyzej juz nie pamietam no i jedna rzecz jaka mu sie stała po chipie to peknieta glowica ale o tym wszyscy wiemy ze tak bywa bo jest to juz wina Audi a nie samego tuningu. Napewno warto podkrecic autko ale jak juz ktos wczesniej stwierdzil trzeba zadbać o nie, sam latam na programie ale na jednostce 1.9 TDI i uważam ze warto pod warunkiem ze jest z glowa zrobione

    pozdr

  8. #8
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez olo_sl Pokaż post
    jedna rzecz jaka mu sie stała po chipie to peknieta glowica ale o tym wszyscy wiemy ze tak bywa bo jest to juz wina Audi a nie samego tuningu.
    To po co pisać co sie stalo, skoro to nie wina programu a producenta?
    Głowice pękały i bedą pekać niezaleznie czy auto seria czy grubo pomodzone
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez olo_sl Pokaż post
    ma podkrecona 140 2,0TDI do 170 albo wyzej juz nie pamietam no i jedna rzecz jaka mu sie stała po chipie to peknieta glowica ale o tym wszyscy wiemy ze tak bywa bo jest to juz wina Audi a nie samego tuningu.
    a mi po programie na 200PS spalila sie zarowka, niestety tuning musi bolec
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Nic Ci sie nie stanie od Programu!
    Producent zaniza moc pojazdu poniewaz auto przez caly okres uzytkowania ma z reguly paru wlascicieli a kazdy z nich jezdzi inaczej i nie koniecznie dba
    a chodzi o to zeby silnik byl jak najbardziej zywotny.
    Jezeli masz jakies pojecie jak uzytkowac samochod z turbina to nic Ci sie nie stanie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •