Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 65

Temat: kontrolka check engine

  1. #11
    boży's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    w tym co piszesz jest sens kasowałem go trzy razy za pierwszym razem pojawił sie po paru godzinach przy kolejnym kasowaniu wymiana sonda lambda i czujnik połozenia wałka rozrzadu zapaliła sie po 3 4 dniach a przy wymianie czujnika połozenia wału korbowego zapaliła sie po ponad tygodniu , mozliwe jest ze lewe powietrze sie dostaje i chciał bym sie zapytac czy w takim przypadku kiedy łyka za duzo powietrza moze byc wieksze spalanie i gdzie szukac skad one sie dostaje bo jest tego troche , a moze przepływke przeczyścic ?

  2. #12

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Boży:

    Niech Ci to sprawdzą w warsztacie (VAG, cały program) i jest nadzieja, że "check" zniknie i nie zaświeci się.

    U mnie, podobnie, jak u Moniki, po wymianie sondy i sprawdzeniu całego auta programem, też zniknęła i już się nie świeci.

    Czyli sprawdzenie całego auta kompem i czekanie na "niezaświecenie się" kontrolki
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez boży Pokaż post
    i gdzie szukac skad one sie dostaje bo jest tego troche
    Może odma do wymiany?
    Popatrz tu:
    http://a3-club.net/forum/showthread....dma#post445233
    Ostatnio edytowany przez major - 21-12-09 o 22:07 Powód: Automatyczne łączenie postów

  3. #13
    boży's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez major Pokaż post
    Niech Ci to sprawdzą w warsztacie (VAG, cały program) i jest nadzieja, że "check" zniknie i nie zaświeci się
    a moze nalpeszy wyjscie bylo by pojechac do aso ? moze tam raz a porządnie by mi go skasowali ? bo jeździc co tydzień i 60 zl wydawac zeby kasowac w kólko to troszke nie halo , ale mi nadal sie wydaje ze cos nie tak bo spalanie zostaje 15 l na 100 przy takiej emeryckiej jeździe , ja rozumiem zebym deptał a ja spacjalnie wolno jezdze zeby miec jak najmniejsze spalanie (wolno nie znaczy 40-50 tylko staram sie nabierac dynamicznie predkosci al nie z pedałem w podłodze , i trzymac równa predkosc przez jak najdłuzszy czas i 15 to lecutko bierze , pododów moze byc wiele a ja gotówkowo nie jestem przygotowany na wkładanie w niego duzej kasy , oczywiscie jakas granica jest ale nie 1000 co miesiac + paliwo i wypłaty nie ma ;/

  4. #14
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    a nie ma w Białymstoku jakiegoś klubowicza z VAGiem, który mógłby Ci porządnie zvagować auto? po co za to płacić taki majątek? jeśli chodzi o działanie przepływki to ilość powietrza możesz sprawdzić właśnie przez VAGa, nie potrzeba do tego ASO.

    a co do spalania to bardzo dużo Ci pali - 15 litrów to ja mam przy cyklu 80% miasto (korki) / 20 % miasto (bez korków) więc to też powinieneś zdiagnozować..
    Ostatnio edytowany przez monik - 21-12-09 o 22:47
    Best ET: 14.764@1/4mile

  5. #15
    boży's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    a nie ma w Białymstoku jakiegoś klubowicza z VAGiem, który mógłby Ci porządnie zvagować auto?
    no własnie chyba nie ma ,nie udało mi sie nikogo na forum znalesc z moich okolic z vagiem

  6. #16
    boży's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzis zostałem bardzo zszokowany mianowicie , znikneła kontrolka check samoczynnie bez jej kasowania czy to wogóle moze tak byc ze błąd sam sie usuną ?

  7. #17
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    OBD diagnozuje silnik i jak błąd po iluś cyklach zapłonowych się nie pojawia to gaśnie Ci kontrolka z ostrzeżeniem o niewłaściwej pracy silnika i wszystko wraca do norym. Moim zdaniem jak wywaliło sondę, to niepotrzebnie ją zmieniłeś, bo taki błąd pojawia się na silniku czasem gdy zalejesz kiepskiej jakości paliwo po prostu (zwłaszcza w odczycie spalin!). Czujniki położenia wału padają i tu może akurat trafiłeś. Więcej pali, bo jak jest poważny błąd (zła jakość spalin może zostać za taki uznana), to silnik przełącza się w tryb awaryjny i wtedy, żeby wzbogacić mieszankę (zabezpieczenie przed spalaniem stukowym o ile dobrze pamiętam z zajęć ) wrzuca więcej paliwa do cylindrów. Lej dobre paliwo, pojeździj i sprawdź spalanie. Jeżeli nadal będzie 15 litrów to problem nie zniknął tylko się "ukrył". Ja bym się wziął za przepustnicę na Twoim miejscu jeżeli odma sprawna albo problem z drugiej strony np. turbina i dziura w dolocie.

    BTW: kontrolka CHCK ENG. to nic strasznego

  8. #18
    boży's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zajechałem dziś do znajomego mechanika żeby zobaczyc czy jakis błędów nie ma i jak wczesniej wspomniałem kontrolka raz sie pali raz zgasnie , i nagle zaskoczenie , bład jest ciagle ten sam czujnik połozenia wału rozrządu i korbowego , przeciez ja oba czujniki wymieniłem , komputer w aucie szaleje ? czy czos takiego jest wogóle mozliwe zeby po naprawie wyskakiwał cały czas ten sam błąd ?

  9. #19
    Zbipel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam
    Włączę się w dyskusję.
    W ubiegłym tygodniu wymieniłem pasek rozrządu i cały szczęśliwy jeździłem do dnia dzisiejszego. Dziś zapaliła mi się kontrolka CHECK, ale co ciekawe zgasła po kilku odpaleniach samoczynnie. Czy mechanik mógł uszkodzić czujnik położenia wału rozrządu?
    Jeśli tak to czemu zgasła? Faktem jest że zatankowałem też paliwo na stacji Auchan - nie pierwszy raz.
    Jakieś sugestie kolegów?
    Pozdr
    Z.

  10. #20

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zbipel Pokaż post
    Witam
    Włączę się w dyskusję.
    W ubiegłym tygodniu wymieniłem pasek rozrządu i cały szczęśliwy jeździłem do dnia dzisiejszego. Dziś zapaliła mi się kontrolka CHECK, ale co ciekawe zgasła po kilku odpaleniach samoczynnie. Czy mechanik mógł uszkodzić czujnik położenia wału rozrządu?
    Jeśli tak to czemu zgasła? Faktem jest że zatankowałem też paliwo na stacji Auchan - nie pierwszy raz.
    Jakieś sugestie kolegów?
    Pozdr
    Z.
    U mnie sie nigdy nie swiecila,a w tym roku pare dni temu sie zapalila,wprawdzie na 1 dzien,ale podejzewam paliwko.Aczkolwiek malo jezdze zima i stoi w garazu,przegonilem ja ze 100km i zaraz zgasla.Dolalem wiecej paliwa,moze sie tez wymieszalo.Narazie sie nie pali wiec nie ma co sie przejmowac.Moze i u ciebie paliwko nie najlepszej jakosci.

  11. Podziękowania dla zaako za pomoc w problemie

    Zbipel (30-01-10)

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •