Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 37

Temat: Ciśnienie doładowania

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Ciśnienie doładowania

    Witam,

    Zauważyłem ostatnio lekki spadek mocy, wiec postanowiłem sprawdzić ciśnienie doładowania. Manoment podłączyłem przy przepustnicy. I okazało sie ze ciśnienie jest 0.4-0.5 tylko
    I pytanie - czy urwany przewód który idzie do DV ( mam nie seryjny, Bonalume) może powodowac taki spadek doładowania? Zauważyłem to dopiero po podłączeniu manometru, bo dosyć głośno syczało. I co może być przyczyna spadku ciśnienia, oprócz tego? Turbina nie bierze oleju.

    Dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-01-17 o 15:28

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4RK0
    I pytanie - czy urwany przewód który idzie do DV ( mam nie seryjny, Bonalume) może powodowac taki spadek doładowania?
    wszystkie przewody musza byc szczelne, jak masz watpliwosci do dokup kawalem nowego wazyka i pociagnij nowy wezyk od samego kolektora do sterowania zaworem.
    masz regulacje w tym Bonalume ?
    podjedz na spot najblizszy to popatrzymy najpierw na VAGa potem na mechanike

    BTW: wskaznik cisnienia to podstawa w 1.8T wazniejszy niz predkosciomierz

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    DV mam nieregulowany. Przewod od DV do kolektora wymienilem, szczelnosc sprawdzilem i mocy dalej nie ma. Obawiam sie ze turbinka pada, bo sie troche "poci". Ale oleju nie ubywa, bynajmniej na bagnecie nie widac roznic... Dodatkowo jak turbina sie rozpedza to slychac lekki świst, wiec albo jakas uszczelka poszla albo turbo pada :/ Czy opłaca sie regenerowac turbine, i czy jest w wawie jakis zaklad zajmujacy sie tym?

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    sprawdz sztange od westgate'a i zobacz czy nakretki na niej sie nie poluzowaly... mi sie oststnio zdarzyl taki przypadek... sam nie wiem jak ale sie zdarzylo.

  5. #5
    g.szczesny's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    a ja mam odwrotny problem. laduje mi za duze cisnienie doladowania co prowadzi do tego ze lapie notlaufa. ktos mi doradzil zebym zmienil czujnik cisnienia doladowania ten co jest na rurze od IC ale to nie pomoglo. jak by mi ktos mogl doradzic jak zmniejszyc te cisnienie to byl bym bardzo wdzieczny...

  6. #6
    przemas8501's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI 130KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny cisnienie doladowania

    witam serdecznie, od niedawna jestem posiadaczem a3 z 2000 roku 1.9 tdi 130 km, w piatek mialem pierwsza awarie a mianowicie przy ostrym ruszeniu uslyszalem cos jakby wystrzelona opona okazalo sie ze wyplulo metalowo gumowa zlaczke ktora od dolu wchopdzi z jednej strony do intercoolera a z drugiej do metalowej rury. na zlaczce tej po obu stronach sa po 2 zaczepy z ktorych jeden od storny intercoolera sie wylamal i przy dodaniu gazu wypluwa ta zlaczke i powietrze ucieka bokiem zamiast do dolotu. mam teraz 2 pytania czy te zlaczki sa rozne dla roznych silnikow? w oryginale te zaczepy (z ktorych jeden sie ulamal) sa naprzeciwko siebie a mi w aso sprzedali identyczna zloczke ale zaczepy po jednej stronie sa obrocone o 90 stopni. druga sprawa to co mogo byc powodem tej awarii? moze zbyt duze cisnienie doladowania? jakie powinno byc prawidlowe cisnienie doladowania w tym silniku to jutro sprawdze na komputerze wartosci i bede mial porownanie. z gory dziekuje za odpowiedzi.

  7. #7
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Na początek popraw profil, bo AGR to nie ma 130ps.
    Złączke najlepiej dobrać po numerze, ostatnio mialem u siebie identyczna sytuacje i koszt nowej w aso był niewielki. Czy zlaczki są inne dla kazdego silnika - tego nie wiem, ale jest takie pradopodobienstwo. Niech użytkownicy 1,9 sie wypowiedza.
    Co może być powodem tej awarii... zapewne zmeczenie materiału spowodowane duzym cisnieniem panujacym w ukladzie
    Ostatnio edytowany przez t0m3k - 27-09-09 o 18:26
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    BMW 318d 2009
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jak masz AGR-a i zapewne program to turbina powinna ładować ok 1,2 bara.

  9. #9
    przemas8501's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI 130KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    szczerze mowiac to nie wiem jakie mam oznaczenie silnika bylo to wymagane przy rejestracji spojrze to poprawie. no koszt tej zlaczki niewielki bo 118 zl w ASO ale tak jak pisalem wczesniej ta co mi dali jest jakby obrocona o 90 stopni i nie dam rady jej zamontowac. Wykonana jest z aluminium wiec perwnie masz racje ze to zwykle zmeczenie materialu

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jak nie wiesz jakie masz oznaczenie silnika to skad wiesz ile masz mocy ??
    krotka pilka, jak masz ASZ (130PS) to masz skrzynie 6biegowa
    a tam jest wszystko jak w nowych 8p na szybkozlaczkach
    a takie rzeczy kupuje sie wedlug numerow nadwozia w ASO, jesli sprzedali ci zle to powinni wymienic na dobre
    albo sprzedali faktycznie po VIN, a ty masz namieszane z rurami przez poprzedniego wlasciciela
    w starych tdi mozna zastosowac opaski zaciskowe i trzyma na "amen"
    w nowych niestety juz nie, a o wszystkim tym jest na forum,
    trudno tez zebysmy ci podali jakie masz miec cisnienie doladowania jak nie wiesz jaki masz silnik (turbo) itd
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •