Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: Problem z prądem - brak prądu w aucie

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aviemore (Szkocja)
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny Problem z prądem - brak prądu w aucie

    Witam. Pisze gdyz pare dni temu poajwil sie problem z autem ktore nieadano nabylem - Audi A3 1,8- rocznik 1997.

    Pewnego dnai chacilem odpalic auto i po przekraceniu kluczyka okazalo sie ze nic sie komplenite nei dzieje. NIe pala zadne diody - alarm nei chodzi , centralny zamek - nic. Probowalem odpalic auto na zapych - zero, na kable odpalal, ale po odlaczeniu kabli silnik gasl. Myslalem ze po prostu akumulator sie rozladwal przez noc. Podladowalem go kilkanascie godzin. Auto odpalilo i myslslem ze po sprawie. Rano jednak batetria znow sie rozlaodwala i te same obajwy - zero pradu - nawet lampki sie nei swieca. Kupilem nowy akumulator i historia znow sie powtarza auto palii - kilka godzin i bateria znow siada - komlepnei do zera.

    Bede wdzieczny za pomoc. Slyszamem ze moze to byc problem szczotek alternatora ale nei bardzo wiem jak sie do nich dobrac i jak stwierdzic czy sa zuzyte.

    mieszakm obecnie wszkocji i wolalby uniknac wizyty u mechanika bo ceny tutaj przynajmniej 4 razy takei jak w Polsce....ekh..
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-12-17 o 10:59

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    masz 3 mozliwosci

    -caly czas cos jest wlaczone (moze cos kombinowales z radiem sub sie nie wylacza ,cokolwiek)

    -gdzies jest zwarcie

    -niemasz wogole ladowania (kontrolka gasnie ?)
    powinienes je zmiezyc

    (kiedys szlo to bardzo latwo sprawdzic sciagajac i zakladajac kleme
    nie powinna iskrzyc za bardzo ale przy dzisiejszej technice to juz nie takie proste)

    mozesz naprzyklad wyciagnac wszystkie bezpieczniki na noc
    jesli aku dalej bedzie trzymac to wtedy prosto znajdziesz co i jak jest nie tak

  3. #3
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    tak jak kolega niżej napisał.ja dodam jeszcze ze szczotki masz z tylu alternatora pod taka plastikowa osłonka z wymiana tego nie powinno być problemowa ale jak byś miał skończone szczotki to albo by ci migała kontrolka od ładowania albo by ci się paliła cały czas.ja bym obstawiał ze coś ciągle pobiera prąd albo radio,albo gdzieś się światełko nie wyłącza itp.Prosto idzie sprawdzić ładowania nie wiem jak to wygląda w Szkocji ale tam gdzie kupowałeś akumulator to powinien ci sprawdzić czy jest ładowanie on ma miernik itp przynajmniej mi sprawdził jak wymieniałem.
    Pozdrawiam szerokości życzę!
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aviemore (Szkocja)
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Hmm.. problem jest taki ze zadna kontrolak sie nei zapala. jak podlacze aku wysztko chodzi normalnie. rano po ie siweci sie nic. nie wydaje mi sie tez zeby cos mialo caly czas prad popbierac. nic nie kombinowalem z radie, a przedtem wsyzko bylo ok....

    Bylem dzis u mehcanika i stwierdzil ze nie ma ladowania alternatora...
    Koszt za alternatoro 190 funtow.... plus robocinza - troche ponad 3 stowki.... ekhh

  5. #5
    Igor1981's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    http://allegro.pl/item833511331_alte...4_1_6_1_8.html

    349 PLN. Niech kto? Ci z Polski wy?le, zaoszcz?dzisz ze 200 PLN.

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warmia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Brak prądu w aucie.

    Witam wszystkich.

    Mam problem z moją A3ką w sobotę byłam na zakupach i wszystko było ok do momentu gdy auto "zwariowało" zapaliła się lampka esp,abs i straciłam czucie auta tak jakby bezwład i po chwili dosłownie 2-3sec wszystko wróciło do normy. Ale to był dopiero początek problemów. Postawiła auto na noc pod domem i wszystko działało.Następnego dnia chciałam odpalić auto i się zawiodłam bo znikło wszystko. Tablica czarna świeci tylko kontrolka akumulatora nic więcej.
    Został wyjęty akumulator i całą noc ładowany, dziś rano podłączono go i dalej nic brak jakiejkolwiek reakcji. Wymieniłam kostkę stacyjki, sprawdzaliśmy prąd na akumulatorze ok, bezpieczniki koło aku też dobre. Alternator i akumulator od września w aucie.
    Dodam tylko że jak przekręcę kluczykiem na zapłon silnik kręci ale nie ma szans na odpalenie ;/

    Ps. nie można sprawdzić błędów brak połączenia z komputerem


    Czy może ktoś mi pomóc ??

  7. #7
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    słychac pompe paliwa?
    a szukalas troche na forum?
    np. http://www.a3-club.net/forum/showthr...-odpala-Diesel

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warmia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kosmo Pokaż post
    słychac pompe paliwa?
    a szukalas troche na forum?
    np. http://www.a3-club.net/forum/showthr...-odpala-Diesel
    Problem w tym że mi nie działa zasilanie ;/ nie mam nic na kokpicie nawet awaryjne nie palą zero dosłowne zero

    Co z tego że kręci jak nie odblokuje immo to chyba auto nie odpali a skoro coś jest elektryką to i nie mam szans na odpalenie

  9. #9
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kamila Pokaż post
    Co z tego że kręci jak nie odblokuje immo to chyba auto nie odpali a skoro coś jest elektryką to i nie mam szans na odpalenie
    a skad wiesz o immo? i moze warto ponownie zakodować kluczyk, bo moze przez tą awarie sie rozkodowały

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warmia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Nieważny w tej chwili immobiliser ważne by wróciło zasilanie do wnętrza auta. Bo tu nie mam nic prócz zapalniczki. Jak pisałam wyżej zero to zero nie ma centralnego, nie palą się żadne lampki ani od klimy czy też radia. Wspomnę że widzę jedynie świecący się akumulatorek na kokpicie i tyle po przekreceniu kluczyka świeci troszkę mocniej.

    Muszę najpierw znaleźć przyczyny braku zasilania a następnie będę zastanawiała się czy odpali.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •